Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz .tnm #27327 üzenetére

    A bankpiacon a BB kivételével magyar tulajdonú szereplőket vásároltak fel, és ezzel kb. véget is ért dal.

    pictigjis: :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • RR-13

    őstag

    válasz .tnm #27327 üzenetére

    Nincs mit :B . Nagyon nem akartam kiemelni, csak feltűnt, és van mikor én sem helyesen írok pl. egy banki rövidített betűsorrendet.

    Pontosan azért is nyitottam már mindenhol is számlát (mert a kapott jóváírás mellett megéri a teszt), hogy saját tapasztalatból tudjak nyilatkozni én is, ahogy Te is teszed.

    Nincs is ezzel semmi baj, elismerted, hogy túloztál, de attól még, hogy az összes banknál van hiba, felületes ügyintézés, és sorolhatnám, attól még a Gránit van sajnos a legalján az közismertebb bankok listáján.

    A Gránitnál a szabad formátumú levél érdemi "használhatósága" sem igaz már sajnos, mert vagy nem veszik figyelembe, vagy nagyon későn reagálnak, vagy újra kell írni valami "kérést", szóval nem nevezném már azt sem előnynek náluk.

    (A voda az egy vicc már 2 éve. Tavaly január óta várok egy feltöltős kártyás számlára és részletezőre (autópálya éves matrica vásárlás miatt), és a tavalyit, és az idei januárit sem tudják előállítani. :Y Nem tudom a NAV ehhez mit szól :F)

    [ Szerkesztve ]

  • sifarr

    senior tag

    válasz .tnm #27327 üzenetére

    mellesleg erste-ben is van már egy kis ner.
    De jure igaz (Corvinus Zrt.), viszont de facto nincs befolyása. A Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank ugyanakkora tulajdonrésze + a 70 % osztrák anyabanki tulajdon kispadra ülteti.

    erste-nél és unicredit-nél csak hitelt nem szabad felvenni
    Gránitnál sem. Családi tapasztalat. Tökölnek, inkompetensek, stb.

    a lényegre: mint írtam anno, egy haláleset miatt egy csomó hazai bank ügyfélszolgálatához volt szerencsém (cib, erste, rafi, otp) mindegyik szörnyű volt.
    Mindnél vannak gondok, nem is kevés. Ezért kell az embernek kombinált rendszert kialakítania magának.
    Ha hitel kell, akkor a főszempont a hitel. Ha úgy a kedvezőbb, akkor folyószámla is mellé. Mindegy a költsége, a szörnyűsége, ha a hitel kamatkedvezménye nyereségesen kitermeli. Ez csak másodszámla lesz.
    Ha betét az igény, a bankok akkor nem jönnek szóba. Még a vésztartalékot sem érdemes banki betétben tartani. Az ilyen 8-9 % nem 8-9 %, csak 6,8-7,65, mert lejön a kamatadó. Ha a banki betétkamat havi sok ezer, akkor az valójában kamatveszteség a kincstárhoz és a kötvényhez képest. Ha pedig pár száz, akkor nem érdemes foglalkozni vele. Tehát a számlaválasztásnál ez nem szempont.

    A mindennapi folyószámla esetében pedig ott a van/nincs, milyen és mennyiért kérdésköre (push, Pay, limitállítás, utalás, stb.)
    Kis jövedelem (<200e) esetében még kombinálni sem érdemes. Legfeljebb a kincstárral.
    Amióta a Wise magyar GIRO-t ad és része az AFR-nek tökéletesen helyettesít egy magyar banki számlát. És ingyenes. Nem lesz vele több gond, mint bármelyikkel. Az időleges "zárolás" kockázata sem nagyobb, mint egy időnkénti időleges banki leállás. Az OBA hiánya sem jelent valós kockázatot. Hamarabb megy csődbe egy kisebb magyar bank, akár a Gránit, mint a Wise. (Nincs ilyen kockázat. Nem fog és nem is engednék. A ner-es tulajdonosi körnek kell a legalább 2 bank egymás hitelezéséhez.)
    Nagyobb jövedelem esetében (kategória függvényében) pedig lehet kombinálni a Wise-ot valamelyik hazai (külföldi tulajdonú) bankkal. Főszámlának egy nullás vagy kisköltségű hazai bank számlája (lehet akár az OTP is.). Azon csak a dokumentálást igénylő tranzakciók futnak. A csip-csup tranzakciók pedig a Wise-on.
    Nem ingyenes megoldásra kell törekedni, hanem az igényeket optimálisan kielégítőre.

    Szóval van lehetőség a ner-telenítésre. Persze a kényelem, a megszokás is fontos szempont, amit tiszteletben kell tartani.

Új hozzászólás Aktív témák