Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darvinya

    titán

    válasz sonny007 #35106 üzenetére

    Ellenállás nem okoz gondot, ha megmérve az értékét megkapot.
    Viszont kondenzátor és tranzisztor, dióda már gyakrabban tudna instabil lenni, és az már okozhat ilyen hibát.

    Ezeket végig kell keresni melyik okozta.

    Én elsőre azért gyanakodtam a táp résznél lesz a gond, mert azt a panelt teljesen újraépítették.

    Légyszíves mellőzd a képizét, mert a reklámai miatt lassítja az oldal.
    Ide is tudsz feltölteni képet, csak nagy jpeg és png esetén az átméretezést be kell jelölni.

    De ez csak kérés részemről.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • Kernel

    nagyúr

    válasz sonny007 #35106 üzenetére

    Az említett ellenállásokra már rámértél, hogy egyformák, így én sokat nem várnék tőle.

    A végtranzisztorok (hátlapon) és azok meghajtói (panelon), ha hibás, nagy eséllyel C-E zárlatos szokott lenni, akkor az már nem szólna egyáltalán. Mivel esetedben szól is, DC-szempontból is lényegében be van állva a végfok (noha attól még lehetne gond), valamint tekintetbe véve:

    Hallható különbségek vannak, addig még az egyik fal hallatszódik, hogy nem bírja már, a másik szépen tisztán szól (persze amelyik kevesebb jelet kap.)

    Felmerülhet a panel közepén látható, kék színű, 47µ kondi kapacitásszegény állapota is. Ez egy feszültségutánhúzónak nevezett körben szerepel, aminek annyi a lényege, hogy a kimenet negatív félperiódusában, a benne tárolt feszültséggel "virtuálisan" megnöveli a T7 kollektortápját, amitől javul annak kivezérelhetősége.

    Gyakorlatilag ez abban nyilvánul meg, hogy kiszáradása esetén, nagy hangerőnél torzítás jelentkezik. De nem az erősítés változik, kisebb hangerőn attól még egyformán kellene szólnia.

    Mindamellett semmi nem garantálható így, távgyógyításban. Egyébként ilyen esetben lehet próbálkozni a kondenzátorra párhuzamosan forrasztott másik kondenzátorral is, mivel itt jól hozzáférhető a kivezetés, továbbá bizonyos esetekben nem jó bolygatni (vagyis megbontani), amit nem muszáj, komplikációk lehetnek belőle, főleg kezdő esetében. Később, ha kiderül a tényleges hiba, be lehet építeni rendesen.

    Addig viszont megengedhető egy kis "ragasztgatás" is, csak ehhez nem árt némi rutin is. Ha nagyon felmelegíted, kiolvadhat a lába a panelból, akkor pedig nem mentél semmire.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák