Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Busterftw #29 üzenetére

    Már nem azért, de ettől még nettó kötekedésnek tűnik amiket írtál.
    Ilyen alapon az sem jelent semmit, hogy ha X gennel ezelőtt nem lett semmi a tervekből. Most simán lehet... és bár én csak fél szemmel olvasom a híreket, nem úgy néz ki mintha ne hype, óriási kereslet és viszonylagos hw-hiány - legalábbis átmeneti, mikor várni kell rájuk - lenne most ezen a piacon.

    Ez pedig nem arra mutat, hogy ha itt egy úgy tűnik potens új hw és mellé gőzerővel haladó sw fejlesztés is, akkor a piacnak ne lenne érdeke az AMD felé is nyitni.

    Kb. annyira logikus ezzel párhuzamba állítani egy X évvel ezelőtti szituációt mint megfordítani a részvényár-hw teljesítmény okozatot. Az volt a legviccesebb.

    @S_x96x_S
    Néztem a perf grafikonokat én is, nem tűnt annyira bizalomgerjesztőnek elsőre de nyilván csak a H100-hoz képest lehet nézni jelenleg. Azt is írták valahol, hogy sw oldalon ugyan nagyokat ugrálnak előre de még mindig gyengébb a hatékonyság a nyers perf-hez képest. A fentiek alapján viszont ahol a játékos gpu-k helyett is gyorsítókat gyártó nv-re várnak a vevők szvsz a szintre hozás is igen jó. Itt meg azért vannak már valós mérések is a yners számok mellett ahol lenyomta a H100-at.

    H200/GH200 vonalon pedig már korábban pedzegettem, hogy talán nem volt véletlen nyáron a HBMe-re váltás. Kísértetiesen az MI300-hoz hasonló sávszélességre és ami még lényeg trainingnél, kapacitásra ugrottak jóval kisebbről.

    Szummázva: nem tűnik rosszan, jók a számok, előjelek. A piac meg olyannak tűnik ahol epekedve várnak bármilyen alternatívát.

    Egy dolog árnyalhatja airől viszont semmi érdemi infót nem láttam csak 1-2 cikket, hogy az MS és pl. az Amazon is saját gyorsítókat fejleszt. Mondjuk a jelenlegi állapotot látva ez még nem biztos, hogy jelent bármit.

  • sb

    veterán

    válasz S_x96x_S #33 üzenetére

    Az XDNA ( FPGA, AIE ) be-integrálása lesz még érdekes.
    És kiváncsi leszek, hogy a Chipsetes(legós) fejlesztés, meglátszik-e majd a gyors iterációban ..
    +1

    Szerintem mindegyik nagy Cloud -nak kell olcsó+saját AI megoldás is ..--> mert a Google-nek már van, sőt .. az 5. verzió ..
    Őket azért nem írtam mert régebbi a sztori. Nekem az említettek voltak újak az utóbbi 1-2 hónap cikkeiből. Az MS főként érdekes volt mert elég erősnek tűnt az AMD-s kooperáció, AI-n kívül is és itt is több az összefonódás.

    Ami nekem fura, hogy annyira nem egyszerű ezt házon belül összerakni szvsz, majd még gyártatni is nagyobb mennyiségben. Kicsit erőltetett megoldásnak tűnik a szolgáltatók felől. Mintha az elérhetőség miatt (gyártó=nv és mennyiségi alapon is) próbálnának függetlenedni. Oké, hogy saját+olcsóbb, de megoldani nem kis feladat. Ha elő tudná húzni bárki más a kalapból rövid időn belül az AMD-n kívül akkor nem itt tartanánk, hogy az NV-nél állnak sorban, pk pedig a profitot sem győzik számolni.
    Aztán lehet, hogy totál hülyeség és csak én látom bele.

  • sb

    veterán

    válasz ddekany #37 üzenetére

    Nyilván nem akarnak rossz helyzetbe kerülni. Az NV profitján most is látszik, hogy azt írnak rá az árcédulára amit akarnak.
    És van itt egy nagyobb félelem is most szvsz... ha teljesen kimarad/lemarad valaki az AI versenyben attól talán még jobban tartanak, mintha drága lenne hw beszerzés.

    Viszont saját megoldást építeni azt meg inkább hosszú távra látnám megoldásnak. Most hirtelen nem lemaradni, erre talán kevésbé jó megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Busterftw #59 üzenetére

    Olyasmi önellentmondásokra hívnám fel a figyelmedet, hogy:
    1. Te magad írtad, hogy az AMD le volt maradva korábban. Ez igaz is, hozzátenném, hogy nem készültek speciálisan hw oldalon (inkább HPC-re gyúrtak, arra is lemaradva, lásd később...) és mennyiségi téren sem az AI-ra annyira mint az NV. Most viszont erre gyúrtak és láthatóan megérkeztek.
    2. Említetted az sw-t mint igen fontos tényezőt amiben sehol nem voltak korábban.
    Most ezt is gőzerővel fejlesztik és már vannak eredmények láthatóan.

    Akkor ebből és a fent írt tényekből - láthatóan mindent felszív a piac, mert kevés a hw - mire alapozod, hogy most ugyanúgy lesz, mint 2-3-5 éve... és egy darabot nem adnak el belőle? Ez logikus következtetés? :F :U

    Az AI "berobbanása" tényleg valami ilyesmi volt, egy gyújtópont. Két vetülete van szerintem, az egyik a consumer felhasználás ami ugyan létezett, de marginális volt eddig. Itt óriási ugrás van. A másik a kutatási/ipari felhasználás ami jóval előrébb tartott eddig is, alap kutatások, gyógyszerfejlesztések, önvezetés, stb... itt eddig is komolyan fejlesztettek, de ennek is lökést adhat az általános áttörés. A szakértőkön felül akik valószínűleg eddig is tisztában voltak a potenciáljával meg kellett győzni a kevésbé szakértőket is. Most átlendült az inga a kételyek felől a mindent IS megold az AI vélekedésre. Így ha semmi nem történik akkor is mindenki előre menekül.

    Az NV-nek egyébként AI nélkül is előnye volt régóta a gyorsítóknál, ide célzott az AMD anno. Aztán pedig specializáltan AI tekintetében is előbb kapcsoltak, valahol az önvezetés indulása körül, jó régen. Bőven a ami ChatGPT-s robbanás előtt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák