Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Busterftw #29 üzenetére

    Már nem azért, de ettől még nettó kötekedésnek tűnik amiket írtál.
    Ilyen alapon az sem jelent semmit, hogy ha X gennel ezelőtt nem lett semmi a tervekből. Most simán lehet... és bár én csak fél szemmel olvasom a híreket, nem úgy néz ki mintha ne hype, óriási kereslet és viszonylagos hw-hiány - legalábbis átmeneti, mikor várni kell rájuk - lenne most ezen a piacon.

    Ez pedig nem arra mutat, hogy ha itt egy úgy tűnik potens új hw és mellé gőzerővel haladó sw fejlesztés is, akkor a piacnak ne lenne érdeke az AMD felé is nyitni.

    Kb. annyira logikus ezzel párhuzamba állítani egy X évvel ezelőtti szituációt mint megfordítani a részvényár-hw teljesítmény okozatot. Az volt a legviccesebb.

    @S_x96x_S
    Néztem a perf grafikonokat én is, nem tűnt annyira bizalomgerjesztőnek elsőre de nyilván csak a H100-hoz képest lehet nézni jelenleg. Azt is írták valahol, hogy sw oldalon ugyan nagyokat ugrálnak előre de még mindig gyengébb a hatékonyság a nyers perf-hez képest. A fentiek alapján viszont ahol a játékos gpu-k helyett is gyorsítókat gyártó nv-re várnak a vevők szvsz a szintre hozás is igen jó. Itt meg azért vannak már valós mérések is a yners számok mellett ahol lenyomta a H100-at.

    H200/GH200 vonalon pedig már korábban pedzegettem, hogy talán nem volt véletlen nyáron a HBMe-re váltás. Kísértetiesen az MI300-hoz hasonló sávszélességre és ami még lényeg trainingnél, kapacitásra ugrottak jóval kisebbről.

    Szummázva: nem tűnik rosszan, jók a számok, előjelek. A piac meg olyannak tűnik ahol epekedve várnak bármilyen alternatívát.

    Egy dolog árnyalhatja airől viszont semmi érdemi infót nem láttam csak 1-2 cikket, hogy az MS és pl. az Amazon is saját gyorsítókat fejleszt. Mondjuk a jelenlegi állapotot látva ez még nem biztos, hogy jelent bármit.

Új hozzászólás Aktív témák