Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Mosqu!to #90683 üzenetére

    nem ismerem őket, azt tudom, h akiket megkérdeztem cégeket ilyen témában, már akkor is kevesebbet tudtak mint én, pedig akkor én sem sokat tudtam, aki vállalta volna elmebeteg áron, úh. egy segéddel nekiálltam én, ha már megterveztem legyen a kivitelezés is az enyém ( : mikor elkészült az előtétfal, rengeten utánaolvasás után hangszigetelésben, akusztikában, akkor láttam meg egyik tüzép leírásánál, h szögre ugyanezt a módszert ajánlják, akkoriban ismertem meg a parafát is, úgy gondoltam még egy réteget abból is kaphatna, lakásfelújítós topikban kb lehülyéztek, aztán arról is kiderült, ha valaki 100% fölé akar menni, akkor még egy réteg parafa sem árt ( :
    aki járt benn előtte/utána, az egyből érezte, h pozitívan változott az akusztika

    én ezt csinálnám:
    először a mennyezetre ragasztani 3cm rockwool nd gyapotot, néhány dübellel felfogatva - 120kg/m3 testsűrűség -
    ebbe a mennyezezetre fel a vasalás, rigips blue acoustic gipszkarton - spéci hangszigetelő üvegszálas karton, nem marketing, a tömege a normál kartonhoz képest uo. vastagságban 2x-es vagy több, 2,5 körüli pontos érték rémlik, tehát ha a standard 12,5mm karton tömege 12kg, akkor a blue acoustic 30kg -
    a vasalásnak a fallal érintkező részeire pae hangszigetelő szalag, dübelezést nem hangszigetelő műanyag dübellel csinálnám a plafonba a nagy tömeg miatt, tehát mindenképpen hagyományos erős dübelezéssel, v méginkább acél beütőékekkel, az előírtnál sokkal sűrűbb mennyezeti függesztéssel, sajnos ez felülről továbbíthajta a hangot valamennyire, viszont a karton ennek nagy részét már meg is fogja, és máris jobb az akusztika, de erre zárórétegnek 4-6mm-es parafa tekercs ragasztással, így teljesen lezáródik még az a minimális felület, amit a gp csavarok átvisznek a vasalásból, erre glett, és kb kész vagy

    vagy még egyszerűbben, némileg kevesebb hatékonysággal szimplán parafa felragaszt 8mm-es legalább, aztán glett, lehet ez önmagában is elég lenne, minimális kosszal jár és kvázi hangtalan a készítése, előbbinek nem, és sokkal drágább is
    persze kérdezz meg cégeket, meg olvasgass a témában erősen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • AMDFan

    addikt

    válasz Mosqu!to #90683 üzenetére

    Arra érdemes készülnöd, hogy ha nem akarsz sokszázezer forintot elkölteni az akusztikai kezelésre, akkor az akusztikai kezelés csak részben fog segíteni. Én a magam és pár barátom tapasztalatai alapján azt javasolnám, hogy házilag készíts pár akusztikai panelt, vagy vásárolj párat és magadnak készíts méréseket. Persze megkérhetsz akusztikai szakembert a mérésre, pl. fapacit, aki nagyon részletes és korrekt elemzést fog adni a szobádról (ahányszor elhívod), de sajnos nem lehet két lépésben 100%-ot kihozni az akusztikából. Úgyis az lesz a vége, hogy még faragnál rajta itt, ott, amott, kicsit rásegítenél DSP-vel stb... És nem fogod minden héten elhívni fapacit, hogy mérjen rá újra. A méréshez szükséges eszközök olcsók, a szoftverek ingyenesek, és nem bonyolultak. Szerintem ha belevágsz érdemes rászánni az időt, hogy magad tapasztalj ki dolgokat. A neten rengeteg howto is fellelhető.

    Az ennél is egyszerűbb módszer pedig az, hogy miután megvannak az akusztikai panelek, vedd meg mondjuk a Sonarworks nevű szoftvert, ami a saját automatizmusát használva hatalmasat javít a hangképen. Ehhez adnak kalibrált mérőmikrofont, neked csak egy hangkártyát + mikrofonkábelt kell venned.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák