Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz #56474624 #8526 üzenetére

    Én csak a mélybarna hangban hiszek. :D

    Egyébként azt gondolom, a zene varázsa pont abban rejtőzik, hogy a rezgéseket a teljes emberi habitus és művészi intuíció teremti újjá olyan formában, hogy az időt újra fogalmazza érthetően, hatást keltően.
    Dedikált frekvenciák, mint kitüntetett varázshangok, szerintem egyfajta placebók. Azt mondom, hogy a 432 Hz csodatevő. Tehát, amint ebben a tudatosságban fülelünk, a zene hatása koncentráltabb figyelmünk hatásaként másképp fog működni. Többet mond, többet közvetít.
    Szerintem zoltánerika 432Hz-re hangolva sem fog energiát közvetíteni, inkább leszív ,(rossz értelemben :D).

    Ez olyasmi nekem, mint egy vers vagy étel, vagy bármilyen kompozíciós tudatosságot, intuíciót "használó" egyfajta teremtő aktus.
    A vers sem a hangok, szavak mennyiségi hatásaként lelkesít, hanem egészében ébreszt. Az ételben sem a jóféle sót és a csodavizet, hanem az ízek egymásban kiteljesedő élményét ízleljük ismert, vagy új örömként.
    A zenében sokféle megfelelés fedezhető fel természeti jelenségek hangjából.
    A méhbeli tapasztalatok: szívdobogás, a légzés, a vér áramlása sok mély hanggal.
    A test saját gerjedési frekvenciái. (énekesek használják, tibeti buddhisták direkt is összerezegnek). A vihar, dörgés subjai megkomponálva ritmusokkal (mozgás, futás zajai) , énekkel, ugyanúgy eksztatikus, tehát a hétköznapi tudatból kiemelő hatásúak a jóféle rockzenében, az afrikai dobzenekarok esküvői szertartásában, a jó összerakott elektronikus zenében is.
    Tini koromban pld. volt egyféle disco szám, amit csak kúrós zenének hívtunk, mert szabályosan lekövette egy hancúr ritmikáját, a fokozással, ritmussal, a tetőponton a sóhajokkal, majd az ismételt "elindulással", vagy akár a boleró. persze nem minden zene ilyen direkt. Viszont azért, mert tele van 110Hz-el, meg 7Hz-es modulációval, 432Hz-re temperálva csak egy olyan tuti klisékből összerakott filmre emlékeztet, amiről az ember seggel kifarol (pld:hancock)

    Auratech Field Recording

  • BBéci

    legenda

    válasz #56474624 #8526 üzenetére

    Mi a kérdésed? A Pink Floyd szám remek, az egyik kedvencem, a másik nem az én műfajom.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák