Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Ijk #6952 üzenetére

    Na jó, és mikor napközben besötétítek? Van redőnyöm, így ugyanúgy be tudok sötétíteni napközben is, na meg a szemem is le tudom hunyni. :)
    Valamivel jobb, hangulatosabb, de akkor sem olyan még, mint este. Akkor egy kategóriával feljebb ugrok hangfalban. :DDD
    De ez akármelyik hangfal, rendszer esetén igaz, emlékeim szerint a Genius 3600-asom is, esténként szárnyra kapott. :DD

    Igen, tudatmódosító szeren már én is gondolkodtam, valószínű az segít a legtöbbet. :) Talán olcsóbb napi 1-2 üveg kommerszebb bor, mint igazán komoly rendszer kiépítése, illetve a hangszigetelés. :C

    [ Szerkesztve ]

  • DBob

    őstag

    válasz Ijk #6952 üzenetére

    "Szerintem leginkább azért lehet, mivel a sötét miatt kiesik a vizuális érzékelés, és ilyenkor automatice érzékenyebb lesz a hallás"

    Pontosan. Az ember elsődleges érzékszerve a látás. Próbálja csak bárki elképzelni, mivel veszti a "legtöbbet". Ha nem érzi az illatokat, nem hallja a hangokat, nem érzi az ízeket...vagy nem lát.

    A látássérült embereknél is ez játszódik le, áttevődik a második legfontosabb érzékszerv a prioritás csúcsára, és érzékenyebb lesz.

    Ez játszódik le átmenetileg sötétedés után is, amit nem lehet besötétítéssel kijátszani, mivel normál esetben ezt nem csak a fényviszonytól függ, hanem az ember belső órájától is.

    Röviden ennyi.

    mod:
    Az ipari létesítményeknek jobbára saját ellátásuk van, ami függetlenítve van valamilyen szinten a lakossági fogyasztóktól. gyk. pl. nem mari néni háza utána a következő bekötési pont a continental temic. A másik, hogy az áramszolgáltató nem komálja se az induktív, se a kapacitív fogyasztást a meddő teljesítmények miatt, emiatt külön kondicionálják a kapott, lakossági fogyasztóktól kellően elszeparált áramot az ipari létesítményekben.

    Így ha a hálózat zavarmentessége alapján kéne megmondanom látatlanba hogy mikor lehet a legjobb zenehallgatásra...akkor pont addig amíg a nép dolgozik, és nem otthon porszívózik, wifin letöltöget, nézi a moanika sót és józsi barátot, vagy kaját melegít a mikróban :]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák