Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vodkaboy22 #34074 üzenetére

    Amit egyébként egy szóval sem írtam.
    Azt írtam, hogy a hallott zene hangminősége, vagyis az adott zene emberi fül által hallható összetevőinek a hangminősége változik meg attól függően, hogy az adott rendszer átviszi-e vagy nem viszi át az ultrahangokat. Nem azt írtam, hogy az ultrahangokat érzékeljük, hanem azt írtam, hogy a zene hangminőségén keresztül összehasonlító módszerrel érzékeljük az ultrahangok meglétét vagy hiányát. A hallott zene hangminőségét érzékeljük másnak attól függően, hogy mekkora spektrumot fog át a hangberendezés. Ennek a jelenségnek pedig elég nagy irodalma és szakirodalma van az utóbbi két-három évtizedben. Művelődj, ha érdekel a dolog.

    (#34076) bmakszim: Mindenki tudja, hogy arra az üzenetemre válaszoltál, ez ugyebár nyilvánvaló, nincs mit rajta közölnöd. Te azonban úgy csinálsz, mint aki nem érti, hogy igenis, számít, hogy mi volt a téma, ugyanis az az idézett hozzászólásom éppen a témára vonatkozott, azaz nem a hallásról általánosságban beszéltem abban a hozzászólásban, hanem arról beszéltem, hogy a hangminőségkülönbséget jobban halljuk, mint amennyire a hangminőségkülönbséget mérni tudjuk. Ehhez képest jöttél az 50kHz-cel, aminek semmi köze a hangminőségkülönbség hallása/mérése témához. Akkor ez rossz szövegértés, vagy hazugság? Még mindig válaszhatsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák