Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sidius

    tag

    Sziasztok! Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy 500-as WD RE4-esem, ami végtére egy komolyabb asztali hdd. Amim van hozzá az egy "gamer" laptop 2 winyóval. Valahogy össze kéne hozni a kettőt, de mivel csak jó alaposan le kéne tesztelnem a hddt nem szeretnék 10e ft körül dokkolót venni, helyette inkább erre gondoltam: SATA Hosszabbító . Az egyik winyómat lehúznám és annak a helyére a hosszabbító segítségével simán rákötném a nagy, asztali winyót. Kérdés az, hogy ez működhet-e? Tápegységre elég sok van ráhagyva, hogy meghajtsa, inkább az érdekelne, hogy ott belül van e elég árammennyiség egy ekkora alkatrész meghajtásához. Ha valakinek volt már ilyennel tapasztalata, vagy valaki biztos benne, hogy ez így működne az kérem szóljön :) Köszi :R

  • Sidius

    tag

    Sziasztok!

    Próbáltam visszaolvasni a meglévő bejegyzések között, de nem találtam az enyémmel egyező témát. Szóval van nekem laposom, amiben egy WD5000BPKT dübörög. Amikor megvettem Win7-em volt és rengeteg benchmarkot futtattam, amivel körülbelül tisztában vagyok a gyakorlatban elvárható teljesítményével. Leginkább starcraft2-zök és, ha csapatban játszottam, mindig látszódott, hogy én is az elsők között töltök be. Felfigyeltem viszont manapság arra, hogy igencsak hátul kullogok és van, hogy egy-egy program is mérhetetlenül lassan tölt be. A jelenlegi oprendszerem egy eredeti Win8 és nem is olyan régi. Könnyen meglehet, hogy az oprendszer leváltásával lassult a rendszerem.

    Két részre van osztva a winyó, 120GB C:-nek és 380 D:-nek.

    Vételkori éles rendszeren a sebességek:
    read/write
    seq: 117/116
    512k: 47/68
    4k: 0,7/1,3
    4k qd32: 1,7/1,4

    Nos napjainkban a C:-n hasonló értéket kapok, a D:-n viszont ennek körülbelül a felét:
    seq: 76/69
    512k: 20/19
    4k: 0,3/0,3
    4k qd32: 0,7/0,2

    Az érdekesség a történetben, hogy tényleg csak a D: produkálja ezt a szindrómát. Fogtam tehát és lementettem az adatokat róla, majd kapott egy gyors formatot. Majd üresen mérés. Az értékek egyértelműen javultak körülbelül 50%-kal, de még mindig messze voltam a célértéktől. Kapott tehát egy lassú formatot, ami kb nem befolyásolt semmit.

    Mitől lehet ez? A méréseket több programmal is próbáltam, de leginkább a CrystalDiskMark-ra támaszkodom.
    Baromira zavar, hogy ennyire lassú a winyó (Az 5400-es toshibám jobb értékeket kap). Okozhatja ezt a Win8? Az üzenet írása után kipróbálok egy Win7 live cd-ről való mérést, hátha.

Új hozzászólás Aktív témák