Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DinsdaleP

    csendes tag

    Üdv!

    Pár napja elkezdett rosszalkodni a merevlemezem, egy 1,5 TB-os WD Black, pontos típusszám WDC WD15EARX-00PASB0... Pár másodpercre nem válaszoltak programok, társai, azt hittem valami szoftveres szarság van, de...

    HD Sentinel szerint a kondíció 99% volt, 2 gyenge szektorral (24-én), mostanra ez leesett 91%-ra, 15 gyenge szektorral. A lemezkihasználtság néha felugrik 100%-ra, gondolom amikor elkap egy ilyen gyenge szektort, és kb minden egy pillanatra... megáll. Programok nem reagálnak, társai. HD sentinel rövid öntesztje megakad kb 90%-nál, egy óra pörgés után sem ment tovább.

    Mielőtt a problémák kezdődtek, a gép pakolászva volt, de nem lett elejtve és nem történt vele semmi olyan, ami HDD sérüléséhez vezethetett volna, legalábbis a józan ész határain belül.

    Valami erőteljesen azt súgja, hogy kuka lesz a vége, viszont úgy HDD beszerzése bő 1 héten belül lesz lehetőségem... mit tehetek, hogy életben maradjon akár addig, és még jobb esetben utána is? Régebben (még 80 gb-os Maxtorok korában) csináltam olyat, hogy valahogy kiszűrtem hogy hol vannak a gázos szektorok, majd ügyes particionálással lezártam őket, de fingom sincs ezt hogy sikerült akkor véghezvinni, na meg hogy mit csinálnék most azzal a 1TB+ adattal.

Új hozzászólás Aktív témák