Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok! Nekem egy Maxell 1TB-os USB 3-as külső HDD-vel akadt gondom.
    A vinyó általában egy Samsung UE46D7000-es TV-n lóg, filmnézésre használjuk. 2 partíció van rajta, egy 900 MB-os NTFS és a maradék a TV felvételi funkciójával formázva (talán XFS?).
    Szokás szerint másoltam rá egyik nap a notebookomról, viszont utána a következő lett a jelenség:

    A TV ezután sokkal lassabban ismeri fel, a korábbi 30 másodperc helyett kb. másfél perc kell míg feldobja, hogy új USB eszköz lett csatlakoztatva. A 2. felvételhez használt partíció eltűnt. Viszont az NTFS-ről a TV mindent lát és le is tudja játszani.

    Számítógépbe dugva viszont megfagy a Windows Explorer és bármilyen más filekezelő ha ki próbálom választani bármelyik meghajtó betűjelét. A HDD az eszközkezelőben látszik, de a Disk management szintén megfagy amíg ki nem húzom a HDD-t. Az USB eszköz biztonságos eltávolítása is ugyanezt produkálja, fagy amíg ki nem húzom a vinyót. Próbáltam 2 notebookban, egy asztali gépben és egy tableten is, mindnél ez a jelenség. Sajnos mindegyiken Windows 10 fut, régebbi rendszer nem volt kéznél.
    Mi lehet a hiba?

    [ Szerkesztve ]

    Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

  • válasz King Unique #48421 üzenetére

    Bocsánat, valóban elírtam, 900GB-os a partíció, de ez részletkérdés.
    Természetesen a Windows nem kezeli az XFS-t, minden csatlakozásnál feldobja, hogy akarom-e formázni, de mindig nemleges választ adok. Nem is arra másolok, hanem az NTFS-re, amivel egészen mostanáig a 2 és fél év alatt nem is volt gond.

    A HDS sem látja, ugyanaz a jelenség, vagyis megfagy, amíg ki nem húzom az USB-ből a külső HDD-t.

    A külső vinyó pontos megnevezése Maxell E-Series HDD White 3.0 2.5" 1TB.
    A furcsa az, hogy pont a TV-n működik, minden videót/fotót/zenét lát, lejátszik.Csak a felvételi partíció nem látszik, ezért nem is tudom újraformázni.
    Az eddig próbált laptopokon USB 3.0 portokban próbáltam, PC-n 2.0 porton, de egyikben sem megy, korábban ezekben nem volt gond.

    Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

Új hozzászólás Aktív témák