Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fahrii

    őstag

    válasz pjen #33297 üzenetére

    Elég nagy problémám van, ami már hónapok óta megkeseríti az életem, remélem tudtok segíteni.
    Van 3 hdd-m + 1 SSD (ezen a win 8 pro). Azt csinálja a gép, hogy random időközönként hirtelen "elveszíti" valamelyik HDD-t, mikor melyiket... ilyenkor befagy 1-2 percre a gép, legtöbb esetben utána visszatér, de néha csak egy újraindítás segít. A legfurcsább az egészben, hogy van amikor 1 hétig hibamentes, aztán heteken keresztül lehal ilyen napi 7-8 alkalommal (sokszor nem is foglalkozom vele, ha nincs a meghajtóra szükségem). Futtattam egy HDD sentinelt, de 100%ot írt az összes hdd-re.

    Megérné esetleg újratenni a gépet? Sokáig alaplaphibára gondoltam, de aztán megjárt egy szervízt és elvileg jó.

  • liksoft

    nagyúr

    válasz pjen #33297 üzenetére

    Akkor szólj a HDD gyártóknak, hogy a SMART-ot korrekt módon kezeljék az eszközeik! A programozó csak szív a verziónként máshogyan működő hardware miatt, és folyamatosan a kivételeket, majd az újabb kivételeket kezeli le a programban.Tedd fel a legújabb programot, abban a legtöbb kivétel kezelésre kerül mindig. A legjobb, ha automatikus frissítésre teszed.

    Tudod, a Te szemléleted alapján a 3.0-ás Windows drivernek is mennie kéne Win8 alatt. Hát sajnos az nem fog menni! Új hardware vagy új software esetén új driver is kell. Itt pedig hiába ugyanúgy HDD a HDD, ha a gyártó újabb SMART-ot tesz bele, és az nem úgy működik mint a régi.

    Ha ezt sem érted meg, akkor szerintem neked a programmal gondod van, és kérdés helyett inkább "lekukázod". Ebben az esetben ez itt meddő vita, és én kérek elnézést.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák