Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bebar

    aktív tag

    válasz fagy53 #2813 üzenetére

    Akkor ok, köszi! :)

    Ehhez nem értek, azért is kérdeztem!

    Mert vittem volna vissza gariba! ;)

  • liksoft

    nagyúr

    válasz fagy53 #2813 üzenetére

    Tisztázzunk valamit! FONTOS!

    A felületen több okból keletkezhet hiba. Lehet mechanikai vagy mágneses.

    Mechanikai: Felületi sérülés ami folyamatos és lavina szerű további sérülést eredményez, így nem határolható be a drive élettartama, de túl hosszúval nem célszerű számolni. Sokszor másodpercek alatt képes látszólag jó működésből kattogós halálba ''vándorolni''.

    Mágneses: Legtöbbször hibás írás következménye. Az így felírt szektor a későbbiekben nem olvasható, de újraírás során hibátlan lesz. Ezért ez nem a drive hibája, hanem az üzemeltetési környezeté. Ilyen hiba kialakulhat hibás tápellátás (rossz csatlakozó, gagyi esetleg öreg vagy aláméretezett tápegység), túlmelegedés (maradandó károsodást is okoz!), SATA esetén alaplap túlhúzása (tuning). Ritkább esetben a gyártó által fel nem derített felületi hiba. Ekkor kerül valóban áthelyezésre a gyenge szektor. Ez nem hiba, pár darab bármelyik winchester-nél előfordulhat.

    A fentiek alapján látható, hogy kívülről egyértelműen nem dönthető el. Mivel a drive dinamikus rendszer, így a hibát is dinamikája alapján kell kiértékelni. Ha hirtelen sok hiba keletkezik az gyanús, de ha a hibaforrás megszüntetésével nem gyarapszik, akkor nyugodtan használhatjuk a drive-ot. Ellenkező esetben pánikszerűen célszerű menteni. Ha lassan növekszik, az folyamatos felügyeletre szorul, mert lehet lassú halál előjele.

    Adataink csak akkor vannak biztonságban, ha máshol is visszaellenőrzött mentésben is megtalálhatóak. A máshol nem egy drive-on másik könyvtárat jelent, hanem másik számítógépet, vagy gépen kívül másik adathordozót. Vagyis az archiválás nem hagyható el.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák