Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz blakey #6884 üzenetére

    Pedig elég érthetően leírtam. De akkor egyszerűbben. Összesen öt eszközön próbáltam (de nem mondtam mindet korábban). Pc, tablet, projektor, és két 1080p-s tv. Ebből az utóbbi háromnál ugyanazzal a 4K Max stick-el, ugyanazzal a kodival és a stickre telepített HBO Max appal, mivel csak egy ilyen stick-em van.

    Kodival 1920x1080-ban megy a film (H.264, H.265 kodekkel is), ez fölött csak hang, kép nincs, az összes eszközön ilyen (ami a stick miatt hármat jelent: pc - tablet - stick), és teljesen mindegy mit állítok (egyesével, minden állítás után próba, és csak azután másik beállítás), egyik eszközön sem változtat semmin. Ugyanakkor az látható, hogy a 4k-s stream sávot indítva a sávszélt az hozza, tehát nem csak a hang jön át. Csak éppen kép nincs.

    Tablet egyértelmű, 2560x1600-as felbontás, az appból láthatóan jobb a kép mint 1080p, teljesen biztosra veszem hogy 1440p-ben megy, csak a hardver már régi és nem bírja a cpu, ezért határeset a frame dropping. Kodit fentebb írtam.

    PC egyértelmű, 1920x1200-as monitor, böngészőből 1280x800-as felbontás maximum, kodit lásd fent.

    A projektor és az egyik tv hdcp 1.0-et ír, ezeken a Sticken lévő HBO Max app egyaránt 60x408 felbontással megy maximum, a kodit lásd fent.

    A második tévén hdpc 2.2-t ír, ezen a Sticken lévő HBO Max app már 1920x1080-as felbontással megy, a kodit lásd fent.

    Ami egyértelmű, hogy kodin tök mindegy mit állítottam, a kép nem jelent meg. Ahogy az is egyértelmű, hogy a hdcp szintje befolyásolta a kép felbontását.

    Részemről ennyi, mivel 4k-s megjelenítőm nincs, kodiból pedig megy az 1080p, így tovább nem foglalkozom vele. :N Csupán szebb lett volna a kép egy kicsivel, ha nagyobb felbontásban jön.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák