Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz gyulaipal #300 üzenetére

    Tegnap néztem a Gyűrűk szövetségét, hiába 1080p-s anyag szerintem 720p is elég lenne alá, magyarán akkor sem lenne életlenebb a kép, esetleg a pixelrács lenne probléma. Nagyon sok BD film az ami 720p közel kimaxolható, és nem fogsz részletesebb képet kapni nemhogy 4k, de 2k megjelenítőn sem. Egy modern film, pl. Passengers már sokkal élesebb viszont.
    De itt megint képbe kerül a számszerűsítés, szerintem a BD filmek 70-80%-a nem éri el az 1080p részletgazdagságot, és mivel nem fogják őket remasterelni ez így is marad. Ha jól tudom az 1080p-t is már a pixelrács miatt találták ki. Filmeknél nem létfontosságú a magas részletesség, elvannak 720p-n is, de 1080-on már biztosan.
    Egyszerűen nem érzem az UHD létjogosultságát házimoziban, mert 1080 sor-nál még 3m-ről sem látható pixelrács 270cm széles képen, pedig ennél csak messzebbről nézik általában. A filmek 99%-a meg nem ugorja meg az 1080 (800) sor felbontást.
    UHD és a HDR nagyon jó dolog dokumentumfilmekhez, sportműsorokhoz, látványfilmekhez, demókhoz. Na én ezt nem erőltetném projektoron. Nyilván meg merem nézni a Planet Earth-et projektoron, de ha kifejezetten ilyen tartalmakat néznék, vagy játszanék akkor vennék egy 85"-os tv-t.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák