Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • xtremetuning

    addikt

    válasz xtremetuning #19585 üzenetére

    Ja és mindenkinek, aki a "félrevezető" írásom ellenére megértette a mondanivalóm lényegét, ajánlom, hogy nézegesse az apróhirdetéseket, mert a kis-középkategóriás kábeleknek nagy az értékvesztése, ezáltal aki feljebb lép, félár vagy az alatt szokta feltenni őket.

    Múlt héten egy barátom BELÉPŐ szintű rendszeréhez sikerült vennem egy Furutech coax összekötőt 125 helyett 35-ért. Nem kicsit hozott a házimozija hangján.

    [ Szerkesztve ]

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

  • Vidala

    senior tag

    válasz xtremetuning #19585 üzenetére

    Értem én, sőt ártani sem árt, és biztos javít is, sőt a lehetőség is benne van. Olyanoknak, akik későbbi fejlesztést is terveznek nem is árt előre gondolkozni, mivel egy jó kábel nem avul el egyhamar.
    De mi a baj az ökölszabállyal? Az nem azt jelenti, hogy max. annyiért KELL venni, hanem kb. ott lesz összhangban. Lehet többért is, ami hozhat is.
    Viszont szvsz a belépő rendszereknél néhány tíz ezer forint plusz ráfordítás egy jobb erősítőre v. hangfalra nagyobb valószínűséggel hoz lényegesen nagyobb javulást. A használt cucc vásárlás meg nem csak a kábeleknél működik.
    A hi-end pedig többek között azért is az ami, mert minnél feljebb jutsz, azért hogy jobb hangot csikarj ki a rendszeredből, "aránytalanul" több ráfordítást igényel. Nemcsak pénzben, időben is, mert meg is kell keresni-találni a megfelelő komponenst.
    Bocs, de szeretem a hasonlatokat (illetve valaki ezen keresztül jobban értheti): egy autóversenyző néhány tizedért-századért mennyit küzd v. fizet? Ami sok esetben "mindössze" egy jobb fékbetét, gumi vagy beállítás mindössze?
    Egy suzukira meg hiába raksz turbófeltöltőt, igaz jobban fog gyorsulni, de mit érsz vele, ha az első kanyarban elszáll...

    Közben ricsik is válaszolt, és talán rövidebben fogta meg ugyanezt...

    [ Szerkesztve ]

    CoVboy Forever!

Aktív témák