Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergice-

    csendes tag

    Házimozi ügyben érdeklődnék.
    Voltam a Streamaudionál és meghallgattam a Heco Victa 2 szettet, és 2 Dynavoice hangszórót: Magic EX F6 és Challanger M65.
    Utóbbi márkát nem nagyon ismerem, és nem is találok róla semmit az interneten. A Challenger elég jónak tűnt, kenterbe verte a másik kettőt, viszont csak a frontokat lehetett meghallgatni, 5.1-ben nem. egyébként ugyanezen cég Proson R12-es mélynyomóját javasolták hozzá. Van valakinek tapasztalata ezzel a márkával? csak 1 év garancia van rá, ami nem túl biztató. Ismeri valaki ezt a márkát, állítólag a drágább szetteknek felel meg, csak mivel kevesebb kereskedő van a láncban, kisebb haszonkulcs kerül rá, és lényegesen olcsóbban tudják adni.
    A Denon 2113 erősítővel hallgattam, mint mondtam ez elég jónak tűnt, de nem volt már idő további erősítővel meghallgatni akkor. Van esetleg javaslatotok, hogy mivel lenne érdemes kipróbálni? Főleg házimozira kellene, kisebb mértékben zenére. Elég jó véleményeket olvasok erről az erősítőről, de lehet hogy elég volna nekem egy 5.1-es olcsóbb kivitel a 7.1 helyett. Nem akarok minden áron spórolni, de feleslegesen se szeretnék pénzt kiadni.
    A mélynyomóval is bajban vagyok. A nappali kb. 20 m2, de egybe van nyitva több más helyiséggel. Az R12 300 mm-es, nem lenne elég egy 250, vagy 200-as?
    Köszönettel vennék bármilyen tapasztalatot, tanácsot, esetleg olyan üzletet még, ahol meg lehet hallgatni hangfalakat, erősítőket, kb. 3-400e ft-t szánok rá, bár a fent említett összeállítás kb 480e ft már.

  • Gergice-

    csendes tag

    válasz Oldfighter #25200 üzenetére

    első körben zenét hallgattunk rajta, stereoban. 3 különböző számot hallgattunk meg, nem nagyon értek hozzá, de elég eltérő hangzásúak voltak, tehát szerintem elég széles tartományt lefedtek Az eladó srác javasolta ezt a 3 számot. nem tudom a szakszavakat, de azt biztos, hogy nagyságrendi különbség volt az olcsóbb Dynavoice-hoz képest, és érezhetően jobb volt Heco-nál. szám közben is cseréltettem a hangfalakat, nagyon jól érződött a különbség. Nem tudom mit értesz hangkarakter alatt, nem vagyok nagy szakértő, de elég meggyőző volt, főleg a másik kettőhöz képest. A végén belenéztünk egy filmbe is, a hihetetlen hulkba, elég jónak tűnt még így stereoban is, de kíváncsi lennék az 5.1-re is, akkor már várt a következő érdeklődő így nem tudtam tovább hallgatózni, másnap felhívtam őket telefonon, hogy meghallgatnám 5.1-ben, de azt mondták csak stereo meghallgatásra van lehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák