Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Elolvastam a bevezetőt, és még mindig úgy érzem, hogy egy Pioneer HTP-072 jó társam lenne egy ~18nm szobában. Egy analóg Genius 5050 v2-őt váltana le, amivel teljesen meg vagyok elégedve, csak modernizálnám a HTPC-s alaplapom, és áttérnék analóg 5.1-ről HDMI kimenetre, és ha már lehet, a TV hangját is visszacsatolnám a kinézett rendszerre. Elsősorban tuctuc zene szokott a háttérben ciceregni (mp3), néha netrádióból, de főképp filmnézésre használnám. Kollégám elektroncsöves erősítőket is épített (és használ), szóval a fejmosást már megkaptam a minőséget illetően, engem csak az érdekelne, hogy
    - mennyire vállalható ez a szett (a fenti igényekkel)
    - 100 ezer körül kapható-e jobb érték/arányú
    - hozza-e egy Genius 5050 v2 szintjét.
    Használtat nem szeretnék, örülnék a garanciának, és nem szeretnék külön hangfalakat sem vadászni, szóval úgy érzem az ilyen szettek célközönsége pont én lennék.. Köszi előre is!

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz #00137984 #3905 üzenetére

    Először is köszönöm a választ (a többieknek is!), és bocs, hogy ilyen későn válaszolok.
    Kicsit belemélyedtem a dologba, és megint kérdésem lenne..
    Őt néztem ki erősítőnek: Onkyo HT-RC630. (Pioneer-t picit leszóltátok, Onkyo-t dicsértétek, valamint fentebb olvastam, volt aki belebukott Dolby True HD, DTS HD Master Audio hiányba (ebben van), plusz ezen elvileg 2.0 HDMI van, ha egyszer lesz 4K, akkor azt is megeszi.)

    Hangszórók..huhh, nem szeretném túlzásba vinni. Azt már látom, hogy nincs helyem nagy álló front sugárzókra, és igazából olyan nagy teljesítményre sincs igényem (inkább tisztábban szóljon alcsony-közepes hangerőn), társasházban lakom, maximum közepes hangerővel nézünk filmet. Arra gondoltam, hogy felhasználhatnám a mostani Genius-om hangszóróit, mert igazából még nagyobbak is, mint ezek a 60-70 ezres műanyag szettek darabjai, és laikusként még tetszik is a hangjuk. Az erősítő leírása szerint 6-16Ohm-os hangszórókkal terhelhető, a mostani szettem elvileg 2 utas, 8Ohm-os. Használatom vele? (Jól sejtem, hogy 2-3x nagyobb teljesítményű hangfalakkal is elbír az erősítő, így ha ezeket a Genius-okat megküldöm max hangerővel, akkor felrepülnek? :) )

    Ha ésszel mégis felhasználhatóak, ebből adódik, hogy "csak" egy aktív (ugye?) mélyre lenne szükségem. Mélynyomóból mit javasoltok hasonló feltételekkel? (Ár, tudás, többi hangszóró tudása, stb..)

    Köszi szépen!

    [ Szerkesztve ]

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz #00137984 #4131 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, ettől féltem én is... Ezek szerint gyűjtögetek még egy darabig. :)

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    8 évnyi napi használat után tegnap elfüstölt a kedvelt Genius HF5050 v2 hangcuccom, ezáltal vészhelyzet állt elő: belépő szintű házimozi szettet (5.1 erősítő + hangszórók) szeretnék venni a HTPC-m mellé.

    Pár hónapja már megkaptam a fejmosást, hogy a szettek semmire való hangszórókkal érkeznek, ám most mégis ilyet szeretnék venni. Mit javasoltok kb 160 ezer forintig, ami
    - relatív "időtálló" (4K, True-HD, mit kell még figyelni)
    - belépő szinten javasolt(abb) típus/márka?

    Legutóbbi fejmosásomból kiindulva (ne haragudjatok): NINCS szükségem dupla ennyibe kerülő rendszerre, tudom, hogy sokkal jobban szól. Tudom, hogy a szettek hangfala olyanok, amilyenek. (Az igényeim eddig a fenti analóg Genius is kielégítette!) Nem szeretnék használt sztereó erősítőt venni, még ha 5x jobban is szól. Nem szeretnék használt rendszert venni, sem innen-onnan hangfalakat összecsipegetni. Nincs időm, sem kedvem sokat bíbelődni vele. Megveszem, kicsomagolom, használom. Később (2-3 év) lehet, hogy költözök, és oda majd normális hangszóró szett fog kerülni, addig megteszi a gyári is.

    Ennek függvényében mit javasoltok, vagy éppen mit nem? :)

    Köszi szépen!

    [ Szerkesztve ]

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz MCGaiwer #19538 üzenetére

    Ez most ugye nem komoly? :U

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    Kezdő erősítőnek többször ajánlottátok a HARMAN KARDON AVR-151S típust. Amazon-on van róla jó pár vásárlói vélemény, és hááát nem győzött meg. Ha a szőrszálhasogatást kihagyom (erős power led, HDMI ARC nem megy, gagyi táviránytó, béna OSD UI), egy dologra mégis rákérdezek: milyen a működési sebessége? Többen írták ugyanis, hogy hangerő változtatásra, menüben lépkedésre nagyon lassan reagál. Ezt meg tudjátok erősíteni/cáfolni?
    Amúgy a "HKTS 5" szett nem is olyan vészes (csak asszonynak nem tetszik), volt szerencsém a hétvégén kipróbálni és megtapogatni. Tudtok rá alternatívát hasonló árban és tudásban? Yamaha NS-P20 milyen? (Képek alapján túl műanyag, ráadásul 1 utas..)

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz zsoika #19775 üzenetére

    Köszi a választ! Végül meggyőztem magam és az asszonyt is, HKTS5-öt rendeltem egy Yamaha rx-v381 mellé. Lehet, hogy "szett-fétisem" van, de minden áron egyforma márkájú erőlködőt és hangccucot szerettem volna, de végül nem mertem a H/K 1510-est bevállalni.

    Yamaha rx-v381 is kapcsolóüzemű tápos lehet? ( -> Kvázi színuszos szünetmentest tehetek elé?) Kézikönyve erről nem ír..

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Meghibásodott a régi TV-m, és a keresgélés közben jött egy kérdés. A régi TV-m tudott DTS-t dekódolni, a mostani alsó/közép kategóriás TV-k viszont elvétve tudják csak. És ekkor beugrott, hogy hát hiszen az erősítőm tud DTS-t dekódolni. Jól gondolom, ha a TV media lejátszójával elindítok egy DTS hangsávval rendelkező mkv-t, a hangsávot egyben kitolja az erősítőre, magyarul a TV-nek nem is kell tudnia a DTS dekódolást?

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

Új hozzászólás Aktív témák