Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz t.zolka #8472 üzenetére

    Nem tudom hogy mennyit számít. Egy sejtésem van :) Mindesetre így, hogy vége a félévnek, a héten meg fogok nézni egy közeli hifi boltot, hátha tartanak néhány ilyen misztikus eszközt, amit szakszerűen ki lehet próbálni. Sajnos az itteni közönség nem nagyon jeleskedett a felajánlásokban, úgyhogy csak a saját fülemre támaszkodhatok, így legfeljebb számomra lesz bizonyító értékű a kirándulás, ha érdekel, beszámolok róla.

    Hogy ne mejek felkészületlenül, nekikezdtem az edzésnek. Mindenki a Phillips Golden Ears-t ajánlotta, de ez eltűnt a netről. Jobb híján tegnap próbálkoztam a Harman Kardon how to listen szoftverével, egyelőre csak a síma kiemelésekkel. 8-as szintig jutottam. 6db-es kiemelést kell helyesen megtalálni a HK által biztosított zeneszámokban. 6db egy műszeren látványos különbség, kellően szűk sávban viszont meghallani sem könnyű, de megmondani, hogy pontosan melyik sáv, kifejezetten nehéz. Hozzátartozik, hogy laptopról, fejhallgatóval próbálkoztam, mert a nappaliban a "nagy" rendszeren a gyerekek Kinecteztek.

    Kiváncsi vagyok, hogy azok, akik a saját rendszerükön állításuk szerint a mérhetetlen változásokat is meghallják, hogyan teljesítenek mérhető különbség esetén. A kihívás 6db-el számol, de "edzés" módban lehet saját zenét használni, és ha a 6db túl könnyű, lejebb is lehet menni. Vannak más paramétereket emuláló tesztek is. Persze minden PC alapú, úgyhogy aki nem hisz a PC-ben, az nem fogja élvezni. Szerintem kezdetnek mindenképpen jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák