Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stafff71

    tag

    Sziasztok,

    Először NAS-t kerestem, de elkeztem utána olvasni és egyik fórum vitt a másikra, míg eljutottam ide annak reményében, hogy ha elég ügyes vagyok (ehhez nagymértékben a ti szakmai segítségetekre és iránymutatásotokra van szükség), akkor építhetek egy home servert, hozzá kell tennem nem építettem még gépet, de egyszer el kell kezdeni. Megpróbálom összefoglalni miről is lenne szó.

    Amit szeretnék:
    -A méret nem számít, van hely bőven és nem fog látszani.
    -6 db 3,5-es hdd férjen bele, persze először csak 3db WD red 4TB SHR-ben.
    -Lehetőleg passzív hűtés.
    -Lehetőleg kis fogyasztás, de ne menjen a teljesítmény rovására 7/24-be menne.
    -xpenology-t tennék rá mert a linuxot nagyon nem vágom, A routeremen is TOMATO van de mindig bajban vagyok (most ez NAS két USB-s hdd-vel itthon).
    -Az alaplapon legyen integrált videokártya, valamint hang kártya, lehetőleg HDMI csatlakozóval a TV miatt.
    -Fontosabb a stabil működés a sebességgel szemben.
    -A hardverek válogatása során, a gép egészét tekintve ne a minimális követelményeknek való megfelelés legyen az elsődleges szempont, inkkább egy kicsit erősebb (nem owerkill) legyen.
    -Minimum 4-6 USB3 és néhány USB2 kivezetés is kellene.
    -Nem tudom hogy kell-e bele hardveres RAID vezérlő, vagy az sokat dobna az árán.

    Amire használnám:
    -Full HD, 3D ISO filmek tárolása, gigabit LAN on keresztül Mede8er6003D médialejátszó kiszolgálása.
    -Távoli elérési lehetőség.
    -Torrent kliens futtatása.
    -DLNA-val lejátszás egyszerre akár 4 eszközön is.
    -5-6 számítógép/TV egyidejű kiszolgálása LAN-on keresztül.
    -Minden féle eszköz csatlakozna hozzá, 2db tablet, 4 db telo, 3db asztali PC, 2db laptop.
    -Későbbiekben kamerákat is szeretnék csatlakoztatni hozzá, mint megfigyelő állomás távoli eléréssel, videó rögzítéssel.

    Fontos az ár, ha sikerül egy olyan gépet összeállítani ami egyen értékű egy drágább készen kapható NAS-val, vagy szerverrel nagyon hálás lennék.
    Amint látom elég hosszúra sikerült a kérdés, bocs, próbáltam mindent leírni ami szerintem fontos lehet.
    Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • stafff71

    tag

    válasz Proxy2 #2317 üzenetére

    Elsődlegesen nem akartam beszűkíteni a későbbi lehetőségeimet, gondolok itt a másféle op rendszerekre, bár ebben nincs tapasztalatom.
    Ha pedig veszek szervert készen akkor, legalább is szerintem fölöslegesen fizetek a kis kompakt dizájnos kiszerelésért, az összeszerelésért, valamint a márkanevet is megfizetem, plus fizetek olyan feature-kért amire nincs is szükségem. Ezért szeretnék inkább építeni.

  • stafff71

    tag

    válasz AiRLAC #2319 üzenetére

    Köszi a választ,
    Elkezdtem összeszedni mennyibe is kerülne, de már az alaplap többe kerül mint amennyit rá akartam szánni.
    Én egy Dell poweredge t20 kaliberű gépre gondoltam, de valamit újra kell gondolnom ha ez ilyen sokba kerül.
    Én kis naív azt hittem ki lehetne hozni kb 50-60e forintból, valami igénytelen házban, úgysem látszik, hdd-kkel meg majd megtöltöm később.
    Tehát ha jól látom alább kell adnom az igényeimet.
    Mondjuk ha 60e forintból akarom kihozni, milyen alaplap és a hozzá szükséges összes komponensre lenne szükség?

Új hozzászólás Aktív témák