Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz rambustibi #3304 üzenetére

    Ha csak otthoni és nem ipari felhasználás a célod, akkor szerintem fölösleges szerver meghajtókra költened. Szinte biztos vagyok benne, hogy az otthoni felhasználók 99%-a desktop HDD-ket használ -- esetleg RAID1-be kötve -- még 24/7-es üzem mellett is. Ha a hűtésükre és a rázkódásmentességre odafigyelsz, nem nagyon lehet velük gond. Ha meg idő előtt tönkremenne valamelyik, a RAID miatt adatvesztésed nem lesz, a csere alkalmával pedig a megspórolt pénzből következőnek már jobb HDD-ket is beszerelhetsz.

    Én most 2 db 1 TB-osat kötöttem RAID1-be és hamarosan be fogok szerelni még 1 db 2 TB-osat is. Előbbi(ke)n lesznek az fontosabb mentéseim (doksik, munkák, fényképek), utóbbin a rekonstruálható médiák (filmek, zenék, ideiglenes mentések). Mondjuk nem tervezem 24/7-ben üzemeltetni a gépet, hanem egy másik (állandóan üzemelő, kisebb fogyasztású)ról fogom wakeonlan-nal felébreszteni, amikor szükségem van rá.

    (#3306) rambustibi
    Nincs mit, de ez csak egy vélemény. Azért mielőtt döntenél, hallgass meg másokat is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák