Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djfantom

    tag

    válasz shalafi66 #32414 üzenetére

    Végfok keverő kombinásiót használok.Az elsődleges cuccom az pa.Ez csak másodlagos.

    Esetleg valaki emberi áron tudna hangváltót készíteni a hangszóroimhoz?

  • DjTaRsY

    aktív tag

    válasz shalafi66 #32414 üzenetére

    Friss fejjel ma máris vettem észre egy hibát, VituixCAD-ben a magashoz a minimálfázist állítottam be, így a relatív fázisok elcsúsztak, tehát valóban alapjaiban borult az egész tegnapi tervezés, de ma legalább lesz min dolgozni újra...

    Ez volt az eredeti váltó, amit "vakon" csak összedobtam legelőször mérések nélkül, a rendelkezésre álló alkatrészekből.

    Ezzel a kapcsolással készült a fenti mérés illetve a két önálló hangszóró mérését követően a az alávágott szimulált átvitel képe, ami utóbbi így máris nem pontos, köszönhetően a tegnap helytelenül alkalmazott fázisnak. Ma ezt javítottam, és így még jobban is illeszkedik, főképp az 1-6Khz közti "beszakadás" mélysége (de ezt most nem vágom be).

    A hangszórók mérései egyenként:
    DX25

    830875

    Azért nem a helyén mértem, mert egyelőre szeretném kizárni az elhelyezésből fakadó hatásokat, didaktikaiag szerencsésebbnek érzem, ha fokozatosan próbálom a hatásokat figyelembe venni.

    Még nem tartok ott, hogy érdemben váltót tervezzek, az azt megelőző lépéseket is stabilabb alapokra kell helyeznem (lásd fázis hibám), de némi sikerélmény reményében és pláne mivel csekély tudatosság szorult az első váltó változatba, valamit szerettem volna javítani rajta, ha lehetséges.

    A VituixCAD korábban ismeretlen volt számomra, de megfelelő bemenő adatokkal elég hatékony segítség tud lenni úgy érzem. Például a mért és szimulált frekvenciameneten is jól látható egy beszakadás 610Hz környékén, amire rögtön magyarázatot ad a DX25 fáziskordulása épp azon a frekvencián. Másodrenddel remélem sikerült majd kiküszöbölni

    Az impedancia kompenzációról csak annyit, hogy a mélyközép 5Khz környéki kiemelését csillapította valamelyest az elsőredű felépítésben, de végső létjogosultsága, ahogy a magas csillapításánál a sönt kondenzátor, szintén jogosan megkérdőjelezhető.

    A tegnapi (rossz bemenő adatok alapján) módosított fent mutatott eredeti váltót így ma újragondolom. Tényleg nagyon az elején vagyok még, több területre is most tettem csak be a lábam, de itt a remek lehetőség tanulni. A hibáimból is. 10+ éve én is építettem be kész SAL 3utas hangváltót, majd egy másod doboznál rögzítettem légmagos tekercset acélcsavarral. De azokból is tanultam. :)

Új hozzászólás Aktív témák