Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Bass #35794 üzenetére

    Kettőt már linkeltem (Jantzen "fekete" fólia kondi és "zöld" ellenállás), ha nincs áttervezés akkor az eredetinek megfelelő értékekkel vásárolnék. Lehetne drágább tipusokat is venni, de az ár nem áll arányban a várható eredménnyel a hangszóró készleted esetében.

    A tekercs(ek) adatait nem ismerem, nincs is ráírva. Úgy tűnik légmagosak, tehát azonos értékű (induktivitás / egyenáramú ellenállás) légmagosat vennék a helyébe.
    A tekercs általában nem romlik el, nem degradálódik mint a kondi. Általában az ellenállás is tartja a gyártáskori paramétereit.

    Ha magamnak csinálnám, max a kondikat és magas ellenállását cserélném ki.
    Bontásból meg leginkább csak a tekercset hasznosítanám.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Koma2525 #35796 üzenetére

    A leírtakból azt gondolom nem tud induktivitást mérni.

    Általában 3 utas hangfalaknál a mély hangszórót fizikailag elválasztjuk a középtől (a magasat nem kell - van saját burkolata) azaz a doboza ketté van osztva.
    Szerintem ez megjelenik a doboztervekben is. Nyilván a mély hangszóró kapja a sokkal nagyobb rész-térfogatot az egészből. A hangsugárzó (hangfal) alsó frekvenciáját meghatározza a doboz térfogata és a mély hangszóró tulajdonsága. Amit a gyártó ráír frekvenciát az csak jelzés, hogy abban a tartományban működik nagyjából torzítás mentesen és egyenletes hangnyomással.

    Ha a hangfal tervrajzok az általad választott hangszóróhoz készültek akkor legalább a mélyek terén nem lesz nagy problémád.
    Ha viszont nem akkor érdemes lenne a pontos hangszóró típusokat megírnod és ahhoz beállítani, áttervezni a dobozt. Feltéve ha létezik hozzá gyártói T/S paraméter lista.
    Elsősorban térfogat szempontjából érdemes változtatni, illetve ha reflex akkor annak a hangolását is előre kéne tervezni.

    Lehet ez bonyolultnak tűnik, de ha kétszeres bizonytalansági faktort viszel a dologba, akkor lehet feleslegesen dolgoztál.
    Az én tapasztalásom az, hogy pár ezer forintos hangszórókból is ki lehet hozni tisztességes hangot. Akár autós hangszórókból is. És ha nem a tökéletest célzod meg akkor a random hangváltóval is működhet valahogy. A random hangváltó + random doboz méret esetén jó eséllyel elveszted a mély hangok egy részét, esetleg kongó béna hangja lesz .

    Ha SAL mélyed van van akkor érdemes SAL doboztervet választani, pár gyártónak vannak ajánlott doboztervei. Sőt még az is működhet, hogy meglévő dobozba teszünk helyettesítő hangszórót, de legalább hasonlóak legyenek a hangszóró T/S paraméterei.

    Legalább Fs, VAS és Qts érték kéne. Én az Unibox-ot használom. Rövid leírás: [link]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Koma2525 #35798 üzenetére

    Hátha mást is érdekel:
    Ez a SAL SBV 2020/4: [link]
    Ez meg az SPA 2530/8: [link]
    SAL doboztervek: [link] , sajnos a SBV 2020/4-hez nincs terv, csak annyit írnak hogy videoton (zárt) dobozokhoz passzol.

    A SBV 20cm-vel próbálkoznék (hamár meg van). Elsősorban mert 4 ohmos.
    A magas Qts miatt tényleg inkább zárt dobozba való ez a mély hangszóró. Jobbféle autós hangszórókra jelemzőek a paraméterei.
    Kb 20-30l térfogattal érdemes számolni. Elég tisztességes mélyet ér el, majdnem annyit mint a méregdrága Dayton RSS210HF-4 (40 vs 44 Hz @30L zárt dobozban)
    Reflexre nem is tudom jól modellezni. Talán 40L-es dobozban 40Hz-re hangolva lenne a legjobb, de nem túl szép a görbe amin a szoba akusztika talán segít 70Hz alatt. [link]

    Az SPA inkább hangosításra való mint hifire, de attól még lehet jó. Csakhogy ez is inkább zárt dobozba való. És legalább 50L kéne neki.

    Ha van hely és olcsó faanyag, akkor minél nagyobb hangfalat építenék.
    A közép/magas adja az "irányt", azt kéne fülmagasságban elhelyezni. Egymáshoz minél közelebb. Szerintem az is előnyös ha a mély szintén közel van és reflexnél a csövet előre tenném. Semmi tudományos csak így nekem kellemesebb a hangzás, mintha hátulról verődne vissza.
    A belső keresztmetszet ne legyen szimmetrikus (ne legyen téglalap alakú) és ha lehet a mély szekció térfogatát ferde lappal válaszd el a középtől. 15-25 fokos döntéssel, ahogy a SAL tervekben is látható.
    Pl. Belső méretek: 20x26x105 ==> 53L 40/13 literre elosztva.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Koma2525 #35800 üzenetére

    Ezek régi fajta tervezési minták, de ettől még szólhat jól.
    A bal oldali TL-t nyilván nehezebb megépíteni.
    Az SBV 2020/8-ra [link] nagyjából igaz amit a 4 ohmra írtam, csak nagyobb dobozt terveznék hozzá +10...30L-el. A linkelt doboztervek is bőven 30L felett vannak.
    Továbbra is úgy gondolom ez a hangszóró zárt dobozba ajánlható. Magas a Qts paramétere.
    Mint egy autós mélynyomónak.
    Szerintem az általad leírt célnak megfelel akár reflexben, akár TL-ben is.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Koma2525 #35802 üzenetére

    A paraméterek alapján, műszaki szempontból passzolhatnak SBV 2020/8-ra alapozott 3 utas hangfaladba megfelelő hangváltóval. De nem ismerem ezeket a hangszórókat, megsaccolni sem tudom, hogy szubjektív szempontból milyenek, milyen szépen szólnak.

    Megint az a probléma, hogy nem tudjuk a hangváltód hol váltja a mély/közepet.
    Elég magasan (asszem 500 Hz felettit saccoltam), de ha 1,3 Khz alatt akkor ezzel a középpel nem fog jól szólni mert az 1 Khz alatti rész nem lesz eléggé elnyomva.

    Jó eséllyel 1,3 Khz alatt lesz a mély/közép váltása a hangváltóddal. Szóval inkább olyan közepet keresnék, amely 400-500 Hz-től már szép egyenletesen szól.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Koma2525 #35804 üzenetére

    Sajnos nem ismeretesek a hangváltód alkatrészei így nem lehet megmondani mit kéne benne cserélni ahhoz hogy a mély/közép váltási frekvencia lejjebb menjen.
    Mérés nélkül amúgy is csak modellezni lehetne.
    Kimérni úgy lehet ha kiforrasztod azt amire nincs ráírva a gyári adat (tekercs) és megméred céleszközzel.
    Aztán lerajzolod a kapcsolást és pl. XSIM programban modellezzük.

    Sajnos nem ismerem ezt a két hangszórót sem, adatlap alapján 1 KHz-től használhatóak, de ismétlem, nem tudjuk hol van a váltási frekvencia és lehet ezek jobbak, de nem mennek eléggé alá.
    Valami olyasmi kéne, aminek 400-4500Khz között elég egyenletes az SPL görbéje.
    Feltételezve, hogy a hangváltód 500-1000 Hz és 3500-4000 Hz között vált. De ha feljebb???

    Nehéz ez így... mintha vakon legóznál.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz fotosjani #35812 üzenetére

    Erősítőn van MONO kapcsoló? Mert azt lenne ideális bekapcsolni és aztán bármely oldalra rákötni a hangfalat. Tesztelésnél gyakran 1 hangfalat használok, ha nincs monora kapcsolva nem olyan jó...

  • szazbolha

    addikt

    válasz perempe #35817 üzenetére

    Köszi, nagyon sok nálunk is kapható hangszóró van benne.
    Néhol döbbenetesek az eltérések a gyári adatok és a mért értékek között.

  • szazbolha

    addikt

    válasz perempe #35819 üzenetére

    Köszi, ezt sem ismertem.
    Itt meg rengeteg SB hangszóró van, csak pont az amik nekem vannak hiányoznak.
    Kár mert megnéztem volna mit mértek.

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #35938 üzenetére

    shalafi66 : örülök, hogy ismét írsz ebbe a topikba. Jó egészséget kívánok, és remélem a hosszú kihagyásnak nem egészségügyi okai voltak.

    ------------------

    #35905 malagutif122 :
    Már többször írtam, hogy szerintem autós hangszórókból is lehet zene hallgatásra alkalmas "szobai" hangsugárzót, hangfalat építeni.
    Az általad mutatott autós hangszóró talán egy 2 utas rendszer része volt, de ha szélessávú, akkor is érdemes lehet egy magas hangszóróval kiegészíteni és annak ismert tulajdonságai alapján hangváltóval ellátni (pl. 3-4 Khz keresztezési frekvenciával)

    A probléma mindig a mélyekkel lesz -legalábbis engem zavar a mély tartomány hiánya vagy szegényessége. . Az autós mély-közepek általában magas QTS-el és elég magas Fs-el rendelkeznek. Használom a MP.165.3-at amit egy HECO 302-es dobozba faragram bele. Ez egy a tiedhez hasonló kategória lehet, de szerintem jellemzőbb a 70-80 Hz feletti Fs és a 0,6...0,7 feletti QTS. Egy műhelyben, vagy nappaliban soha nem adnak dübörgő mélyeket (zárt kocsiszekrényben inkább), de ettől még szólhatnak kellemesen.

    16cm-s mélyközép autós hangszóróval mérés nélkül lehet próbálkozni zárt dobozzal akár 8-10 litertől és az F3 várhatóan 90 Hz alatt lesz, de nagyobb dobozzal sem lesz sokkal jobb a mély tartomány.
    Reflex dobozzal is lehet kísérletezni, de az már inkább szerencse kérdése. Ez esetben kb. 20 literesre tervezném a dobozt, hangolását 70 Hz-re állítanám (ez hangszóró független).
    8cm-s szabályozható hosszúságú csövet tennék bele, legalább fülre be lehessen lőni.
    Ha nem akarsz csővel bajlódni akkor lehetne téglalap alakú a "cső". Pl 2,5x20 cm nyílás, aminek belső mérete 8-15cm.

    Én 16 vagy 18mm-es mdf-et használnék. Csavar + ragasztás. A hátulját levehetőre tervezném. Az oldal arányoknál figyelembe vennék tervezési szempontokat, legalább az előlap és oldallap (belső) mérete ne legyen azonos.
    A hangszóró mérete behatárolja a minimum előlapi méretet.
    Példa belső méretekre 18 x 23 x 50 (kb. 20l)

    Tudom, hogy megkérdőjelezhető a műszaki tartalma, de a felső és hátsó falra 3-4mm-es öntapadó filcet tennék és a dobozt feltölteném akusztikai csillapító anyaggal.

    Heti 1 hsz-t írhatok PH-ra, ha van kérdés jöhet magánban is,

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #36124 üzenetére

    "A DiY egy út, ahol egy általad kedvelt tevékenység a cél, a saját fejlődésed, önmagad továbbképzése a területen, és az, hogy megmutasd, képes vagy rá. A teremtés öröme, büszkesége, a teljesített feladat önbizalomnövelő hatása. :) Ez a DiY. Ma legalábbis."

    Ezzel én is egyetértek. És azzal is, hogy elvileg erről szólna a topik, nem pedig a 100%-ra feszitett szakmaiságról. Persze érdemi vitára lehet szükség, fals infókkal másikat szembeállítani és így tovább...
    A lényeg: nagyon jó és kellemes dolog amikor megszólal az első "hallgatható" hangfala a barkácsoló embernek. De nem kell kritikátlanul hozzáállni. Pár hete bontottam szét a 2-3 éve épült hangfalaimat. Az utolsó (tavaly őszi "kollekció") projekt meg félbemaradt. Elfogyott a lelkesedés, felmentek a faárak, stb, stb.

    Mindenkinek azt javaslom, hogy türelemmel olvassa mások írását és a neki megfelelő és hasznosítható részt szűrje ki belőle. Ha csak 1% akkor 1%. Nálam ez jelentős mértékben csökkentette a viták és felhorgadások számát anno. Továbbá elfogadtam, hogy a legtöbben nem tökéletes hangsugárzókat építünk, de törekszünk rá. Ez pont így van az amatőr fotózásban is. Csak ott könnyebb elérni hogy százból egy jó legyen.

    ---------------
    #36142 bkercso
    " a mágneskört meg lehet támasztani hátulról egy merevítővel a hangdobozban. Vagyis a mágnes rezgése is befolyásolja a hangot. "
    Tapasztalatból írom, hogy segíthet. 15 cm-s PA hangszórónál alkalmaztam faék egyszerűséggel. Egyébként neves gyártóknál, HiFi hangfalakban is van ahol található feszítő mechanizmusok. Szerintem jót tehet a doboz merevségének is.

    ---------

    #36136 Nézze meg 7
    "Érdemi választ nem kaptam rá (Pattexet ajánlottak :((( ), tipikus magyar mentalitás."

    Nem, ez nem tipikus magyar mentalítás.
    Az viszont tipikus viselkedés forma, amely bármely negatívumot "tipikus magyarnak " titulál, gondol és állít be.
    Az ilyen beszólásokat és általánosításokat rühellem, kerülöm az ilyen véleményt megfogalmazó embert, bár feltételezem magát nem az említett halmaz részeként képzeli el, vagy legfeljebb pozitív kivételként, aki erősíti a szabályt.

    ----------------------------

    És végezetül (heti 1 hsz-t írhatok PH-n, válaszokat ne várjatok tőlem): Ez nem hirdető topik és nem is gondolom, hogy vannak még akik kedvtelésből építenének olcsó vagy egzotikus vagy szélessávú hangsugárzókat, de a bontás befejeztével megszórom a HA-t néhány félárú cuccal. Lehet mind a lomtalanításban végzi. Az utolsó időszakban nem csak csavaroztam, hanem ragasztottam is. Na azt kemény volt szétszedni lapjára.

    Sokat tanultam ebben a topikban, kaptam elegendő inspirációt is.
    Köszönöm mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Lite #36397 üzenetére

    Építettem több szobai hangfalat is autós hifi-ből. Főleg Hertz, Macrom, Audison közép kategóriás hangszórókból (30-80eFt / pár). Szinte kizárólag olyanokat használtam amelyekről a gyártó közölt T/S paramétereket. Ez könnyíti a tervezést.
    A tapasztalataim 20-40 m2 átlagos szobára, nappalira vonatkoznak. A félig nyitott teraszod kevesebb mélytartomány erősítést fog adni, de szerintem messze nem vet fel szabadtéri hangosításra vonatkozó problémákat.
    Az én célom ezekkel a hangszórókkal nem egy TOP hifi hangfal megépítése volt, hanem limitált költségvetéssel kellemes hallgatható hobby hangfal építése.

    Gondolom a te hangszóróidnak nincsenek részletes gyári adatai (T/S paraméterek és átviteli görbék) és nem is fogsz méricskélni. Nem fontos... mert azt gondolom teraszon nem hifi cucc a cél. Ennek megfelelően írom le a tapasztalataimat, hátha segít
    Alapvetően 2.0 (2.2) és 2.1 rendszerben gondolkodom.

    Gyári adatok: általában csak a teljesítményt és az alsó frekvenciát adják meg (meg az impedanciát - 4 ohmot preferálom). Ezek semmire sem jó adatok, max. a hangszórók egymás közti viszonyát határozza meg. Amire 150W-ot írnak valószínűleg jobban terhelhető, mint amire 50W-ot.
    Az alsó határfrekvencia lehet 28..33..40..48 Hz. Csak egy viszonyszám... mivel nem az általunk megszokott -3db -re adják meg, hanem gyártótól függően akár -20db-re.
    Ettől még egy közép-mély szólhat szépen.

    Sub: vagy gyárit vennék készen/használtan, vagy olyat amihez van gyári ajánlás.
    Ebből van gyárim (zárt) és építettem is (reflexet)

    Közép-magas: Elsősorban 2 utas a Coax-okat próbálgattam (16cm + 6x9), mert az volt az extra hobbista cél, hogy egy pontból sugározzon a hangfal.
    Ha jól értem neked hangváltós 2 komponensű szettjeid vannak. Ilyet is építettem.

    Röviden:
    A 80-100-(120?) Hz alatti tartományt a subnak kell vinnie, mert a 13-16 cm-sek nem mennek elég mélyre szobában vagy teraszon. Vagy külön dobozban (2.1) vagy álló hangfal aljába építve (2.2) érdemes elhelyezni a mély hangszórót. A sub(oknak) ajánlott a külön erősítő, mert jóval érzéketlenebbek mint a közép-magasak. A közepeknek elég lehet 10-40W, a suboknak akár ennek 5-10-szerese. A másik megoldás, hogy nagyon leszabályozod a közép magasat.

    Milyen doboza legyen a 16 cm-s középnek?
    Ha nem kell 80-100Hz alá mennie akkor megfelel egy zárt doboz. Akár 8-10 litertől, de kicsit öblösebben szól 20-30 literben. A magas közel elhelyezve a középhez, esetleg asszimetrikusan egyik oldalhoz közelebb. Zárt doboz méretezése nem kritikus.

    A reflex dobozt tervezni kéne, de nincs hozzá adat. 15-40 liter megfelelő lehet, a doboz hangolását kísérletezni kéne. Pl. csőhossz változtatásával. vagy lapos nyílásnál egyszerűen szűkíteni.
    Azt nem mondom, hogy majdnem mindegy mire hangoljuk az ilyen random méretezett dobozt, de sok különbség nem várható, ha a teraszon szól majd.. Az autóban sincs ilyesmire lehetőséged, adottak a méretek és a térfogatok és a doboz "szivárgásai".

    Nálam a zárt dobozban kicsit szebben szóltak a 16cm-sek, a reflex (35l) mélyebbre ment. De mint írtam kell a sub vagy álló dobozba integrált mély szekció.

    A gyári hangváltok sajátja, hogy a magas erős kiemelést kap. Ez coax-oknál fokozottabban jelentkezik, néha csak egy kondi van a magas elött és bántóan ordít. Ha lehet szabályozni a hangváltót akkor a legkisebb értékkel kell kezdeni a hangolást, vagy akár egy előtét ellenállást tenni a magas elé.

    Azonos márka/termékcsalád esetén 16cm-nél érezhetően teltebben, mélyebben szól a 6x9. Főleg a régiek.
    Az is lehet megoldás, hogy építesz egy kb. 20 literes reflex mintadarabot, kísérletezel a csővel vagy a nyílás méretével és ha nem tetszik zárttá alakítod. Ha kevés a hangnyomás,(hangerő) és az erősítőd 4 csatornás autóhifi, akkor a 4.1 is jó lehet, de nem tudom hogy érdemes elhelyezni ilyenkor a hangsugárzókat.
    Nagy csodák nincsenek ebben a céltartományban. Az igényeidnek megfelelő legegyszerűbb megoldást kell alkalmazni. A korábbi genius szettnél jobban és hangosabban kell megszólalnia. Szerintem ez a minimum.

  • szazbolha

    addikt

    válasz momcrew #36644 üzenetére

    Nekem volt Dayton mini AMT (8 ohm) és a kínai klónja is (4 ohm)
    Szélessávú hangszóró főlé terveztem, magasan váltva
    Nem volt rossz, de a selyem magasak szerintem szebben szólnak. Végül eladtam.
    A vevő, ha jól értettem, külön dobozba építette és kiegészítőnek szánta már meglévő hangfalához, annak tetejére. Lehet nekem is így kellett volna alkalmazni.

    Szerintem egy próbát megér. [link]

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #36646 üzenetére

    Igen, ezt mondja a fizika. Mégis készítenek gyártók és hobbisták ilyen konstrukciókat.
    Van aki szerint kellemes is a hangzása is.

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #36650 üzenetére

    Szerintem a fizika a valóság.
    Amit meg hallunk az egy szubjektív érzet. Emberenként eltérő lehet.

  • szazbolha

    addikt

    válasz momcrew #36654 üzenetére

    Szerintem érdemes olvasni shalafi66 írásait. Én sokat tanultam belőle, illetve mindig kihámoztam írásaiból amire szűkségem volt. Nagy önuralommal a lényegre koncentrálva.

    Mint amatőr barkácsoló más irányból közelítem a dolgokat és nem törekedtem 100%-os megoldásokra. Hatalmas élmény volt amikor az első "jó" hangfalam megszólalt és nekem tetszőbben szólt mint addig bármi amit birtokoltam.
    Remélem ez másnak is sikerül.

    A végfelhasználó szemszögéből közelítve a jelátviteli hibák összessége adhat karaktert egy hangfalnak. És ennek a megítélése szubjektív. És mindent átszínez az hogy milyen helységben, milyen átviteli láncon keresztül hallgatja meg az ember a barkács hangfalát.
    vagy amit feljavított.

    Nincs audió-ezotéria, de van szubjektum és vannak általam megmagyarázhatatlan dolgok, amik biztosan levezethetők pőre fizikai törvények alapján.

    Az egyik ilyen a hangfalak alá helyezett márványlap. Pl. sosem hittem és nem is hallottam értékelhető vagy észlelés határát meghaladó változást a hangfalkábelek cserélgetésekor, pedig erre is ráment sok időm és pénzem. A vitákba sem szállok bele.
    Aki hallja hallja. Jó neki.
    De a márványlap... konkrétan hallottom a különbséget a padlón álló és a 10-15 kilós 3 cm vastag márványra helyezett hangfal között.

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #36656 üzenetére

    Nem fogom be az orom, csak a nekem fontos információkal foglalkozom, nem pedig a körítéssel, amely korábbi években elég vitriolos formában jelent meg a hsz-eidben.
    Részemről semmi gond, és köszönet az írásaidban fellelt hasznos tartalmak és szemlélet megismerhetősége miatt.

    Eladtam a cuccaim, a barkács hangfal építést szüneteltettem. Egy soha véget nem érő folyamat volt, de nem bántam meg hogy belevágtam.

    Egy másik területről származó mondást fordítottam le magamnak: Nem csak készülni kell arra, hogy majd jó minőségben hallgatom a zenét, hanem most kell hallgatni a zenét.

  • szazbolha

    addikt

    válasz MrChris #36664 üzenetére

    Aiyima 4" nem valami jó, bár elsőre úgy tűnt szépen szól, de az elsők közt volt amit eladtam anno. Talán a Sony 1-529-250-11 kicsivel jobb. Több a mély, jobban terhelhető.
    Kb ilyesmi építhető belőle, de nagyobb dobozzal kicsit több mélye is lehet [link]

    A Tangband szélessávúak drágák, de ha van rá keret, akkor ezekből minőségi hangfalakat építhetsz. Mindkettőt próbáltam és használtam, az új tulajok pedig elégedettek. W5-2143 [link] és W5-2145 [link] a 8"-osnak értékelhető mélytartománya van, de nagy doboz kell neki.

    Kevesebb pénzből autós hangszórót választanék, a magas csökkentésével.
    A választék széles, sokat próbáltam ezekből kettő maradt meg.
    Doboz mérete várhatóan 5-10-15 liter.

    Ha van kedved vágj bele. Tökéletes sosem lesz a szélessávú barkács hangfal, de szép dobozzal különleges élmény, főleg ha nem vársz ablak rezgető mélyeket.
    Én szeretem ha (kvázi) 1 pontból érkezik a hang.

  • szazbolha

    addikt

    válasz MrChris #36674 üzenetére

    Elég drága, de jó az a két tangband. Szerintem nem minden hangszórót jellemez az ára.

    De...
    Én nem tudok nekem tetsző szélessávút 20e/db áron, de ettől még létezhet, vagy másnak van ami tetszik, nekem meg nem. Már a MarkAudió szélessávújai is 20k/db főlé mentek.
    Esetleg a retró hangszórók. Van egy orgona hangszóróm ami nagyon kellemes hangot ad, de nem hinném ez lenne a favorítod. Esetleg koax autós hangszóró.. Hát... belegondolva 20-40k alatt egy sincs, ami még kapható lenne.

    Sorry ez nem volt nagy segítség. Az a korszak elmúlt amikor az amatőr hangfalépítés olcsó mulatság volt.

    De ha gondolod adok 2 szélessávú sony-t kölcsönbe, próbáld ki. Csak a munkád és a faanyagot bukod el. Még hangváltó sem kell hozzá.
    Szerintem jobb mint a 4"-os Aiyima.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #36676 üzenetére

    "A W5-2143-nak tíz dB-es hibái vannak középtartományban"

    Biztos így van az adatlap alapján. De korrekció nélkül is nagyon jó volt hallgatni. És ez nem csak az én szubjektív véleményem, más tulajok is megerősítették.

    A korrekciós áramkör nem bonyolult, kartonpapírra is megépíthető elég olcsón.
    Ha a használatával valaki hall pozitív irányba változást (egy megfelelően dobozban), akkor szívesen befizetnék nála egy vak-tesztre.

Új hozzászólás Aktív témák