Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Thorus #55935 üzenetére

    Jó kezdet. De részemről lenne pár apróság, amik lehet csak nekem tűnnek jó tanácsoknak. Majd eldöntöd, hogy van-e köztük használható.

    Bedobom ömlesztve a gépeimet, amik tartalmaznak valamilyen formában fát, hátha van köztük ötletadó megoldás, aztán majd az egyes pontoknál a relevánsokat külön-külön is. Van köztük szebb / jobb fajta kivitelezés, de van köztük bőven olyan is (a többség igazából) ami nekem is csak átmenetinek / prototípusnak készült (vagy menet közben vált azzá), tehát gagyi a kivitelezése, nincsenek kidolgozva a részletek, felesleges lett volna komoly energiát beleölni, így nem is tettem meg.

    1.
    Esztétikai megfontolásból kerülném a zsanér használatát. Helyette inkább a "becsúszós" oldallapot alkalmaznám.

    2.
    Bár a saját példám kivitelezése gagyi lett, mert ez dedikáltan átmeneti háznak készült ezért még venti helyek sem lettek kivágva rajta, de az jól látszik, hogy (szerintem) sokkal elegánsabb az előlap csavarok nélkül. Én javasolnám, hogy ne látszódjon kifelé csavar, hacsak nem direkt ez a cél, vagy nem épp neked nagyon tetsző így. Sajnos nekem is a legtöbb gépem csavarozva készült, de ma már mindet "visszacsinálnám" csapozottra, ragasztottra, vagy belülről csavarozottra.

    3.
    Ha egy módod van rá, akkor én figyelnék az előlap tetővel azonos szálirányára, mert pl. pácolás után nagyon látványos tud lenni (mondjuk ennél a gépemnél meg más bajok vannak, például az előlap találkozását kellett volna szebben megoldanom (45 fok pl.), nem is tudtam vele megbarátkozni, ezért száműztem a műhelybe :B ).

    4.
    A hátlapot én mindenképp egy darabból vágnám, mert idővel úgyis el kezd majd "mozogni" a fa és akkor szerencsésebb ha egy darabból van, mert az képes minimálisan, komolyabb "rés" nélkül lekövetni ezt (persze ha alapból megfelelően száraz a fa, ahogy a te esetedben úgy látom, hogy fennáll). A tápegység és a merevlemez tartód profin néz ki, nagyon tetszenek, reméljük ez utóbbi "csendben is fog maradni" (esetleg szivacs, vagy gumi bélésen nem gondolkoztál?).

    5.
    A rácsos-lamellás kialakításhoz talán a 3d-s terveim között is találsz ötletadót. Nekem is tervben van / volt hasonló kialakítás, de egyelőre még nem jutottam el oda, hogy meg is valósítsam valamelyiket.

    Azt hiszem ennyi lenne első körben. Ha sok hülyeséget hordtam össze, akkor kéretik figyelmen kívül hagyni. :K

Új hozzászólás Aktív témák