Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Zotya21 #51211 üzenetére

    Ha ampermérővel rövidre zársz egy tápegységet, akkor zárlati áram fog folyni, ennek értéke az adott tápegység konstrukciójától függ.

    Stabilizálatlan tápegységnél természetes, hogy terhelés nélkül nagyobb feszültséget ad le. Ezeknél a névleges terhelőáramon áll be a névleges feszültség, de az sem pontosan.

    Ampermérőt egyébként a fogyasztóval sorba kell kötni, mindamellett egy ilyen panel kimenetét rövidre is lehet zárni, mert ennél van egy beállítható áramkorlát.

    De az is lehet, hogy az áramkorlát szabályzója (képen jobboldal) fel van tekerve maximumra. Meg kell próbálni áttekerni a másik végállásba, kikapcsolt állapotban. Ezek csigaáttételes trimmerek, a finom állíthatóság érdekében. A végállásban elkezd halkan kattogni, ahogy átugrik a csiga, ezt lehet érzékelni.

    Ha sikerül megtalálni a minimumot, onnan lehet növelni az áramot.

    Töltés végén az áram visszaesik. A középső potméterrel azt lehet beállítani, hogy például az áram 10 %-ra esésekor jelezzen a LED, hogy kész a töltés. Lehet, hogy ilyenkor leáll a töltőáram is, de nem volt még ilyen panelom, úgyhogy ezt nem tudom. De elvileg nem áll le.

    Ha sorba kötsz az akkuval egy ampermérőt, akkor kiderül.

    A hozzászólásnak voltak előzményei, én is azt lapoztam vissza egyébként, hogy rájöjjek, miről volt szó.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • veze

    őstag

    válasz Zotya21 #51211 üzenetére

    Én is használok ilyen paneleket, egyszer valamelyikkel kaptam egy angol nyelvű leírást a beszabályozást illetöen
    Ebben azt irták az áramkorlát beállitására:
    Először allitsuk be a kimenő feszültség szintjét 4-5 Voltra
    utána kössünk rá egy multiméter ampermérőjét. Ezzel gyakorlatilag rövidre zárjuk , de mivel a kimenő feszültség le lett előzőleg szabályozva és nem magas, , a panelt nem fogja jelentős túlterhelés érni.
    Állitsuk be az áramkorlátot a kívánt értékre, majd szabályozzuk be a kimenő feszültséget az elvárt értékre.
    Azokon a tipusokon, amin van harmadik poti, be lehet állítani azt az értéket, áramfolyást, aminek elérésekor a led jelez. Amelyiken csak kettő poti van ott alapbol ugy van behatárolva, hogy a beállított max kimenő áramkorlát 10% alá csökkenésekor jelez

Új hozzászólás Aktív témák