Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ponix

    aktív tag

    válasz GPG #893 üzenetére

    A formagyakorlatok szerintem is szükségtelenek az olyan ágazatok számára, amelyek boxkesztyű jellegű felszerelést használnak. tudniillik azért, mert ütő rúgó repertoár nem olyan széles a kesztyű korlátai miatt. 8-10 féle ütés és nagyjából ennyi féle rúgáshoz nem kell formagyakorlat. Ahhoz valóban zsák kell meg partner aki kibirja és esetleg reagál is. persze ez csak az én véleményem. A karate és kungfu stílusok formagyakorlatai között is óriási a különbség, mert míg a karate formagyakorlatok, tulajdonképpen szituációs gyakorlatok, tehát valós helyzeteket probálnak szimulálni a formagyakorlataikban, addig a kungfu stílusok inkább csak bázis technikákat és elveket sűrítenek formagyakorlataikba. A kungfus formagyakorlatok szerepe elsősorban a stílus fennmaradásában van, így adták tovább régen a mesterek a technikákat, amik egyébként így idegen szem számára értelmezhetelenek voltak, ismerve valamennyire a kínai történelem háborúktól, megszállásoktól hemzsegő időszakait. mégegy nagy haszna van a formagyakorlatoknak, nevezetesen az, hogy haza tudod vinni az adott irányzatot, ''labor'' körülmények között. Harcban egyébként semmit sem jelent, hogy te mennyit gyakoroltál formagyakorlatot. Szerintem a formagyakorlatoknak, inkább eszmei, mit gyakorlati haszna van, mind amellett, hogy én szeretek formagyakorlatozni.

    A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Új hozzászólás Aktív témák