Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    ASUS M4A79XTD EVO alaplap és egy Soundblaster X-Fi Titanium hangkártya, windows 7 Ultimate Edition 64 bit, a probléma, hogy az új hangkártya nem akar működni, vagyis a win7 alapként felismeri, szól is, de a creative win7-es driverei nem akarnak működni, így a hangkártyát sem lehet állítgatni.

    A legújabb drivert (2010. jul. 26-i) is próbáltam ami telepítés közben MUI errort kiír, bár felmegy, de utána továbbra sem nyitható az audio control panelja, azaz semmi nem állítható a hangkártyán.

    Mi lehet a probléma?

  • Meridian

    senior tag

    válasz dudika10 #2056 üzenetére

    Előtte nem volt fenn semmilyen creativos driver, csak az alaplapra integrált kártya driverei.
    De látom másnak is van hasonló élménye, nekem is ez a hibaüzenet jelenik meg olykor:

    "Setup is unable to detect a supported product an your system. Please ensure that your product is properly installed before running this setup program.
    Setup will exit."

    De nem értem miért... a kártya a helyén van, a win7 már alapfokon működteti is, és erre a win7-es driver telepitője nem akarja megismerni?? Holott alig egy hónapos frissitésű?

    Az AUTOUpdate meg valami script error-al nem képes működni, de asszem az csak ugyanazokat szedi le amiket amúgy is le lehet tölteni a weboldalukról...

  • Meridian

    senior tag

    válasz Recon666 #2058 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat és segítséget, egyenlőre még kipróbálni még nem tudtam, majd holnap miután hazamentem, mert most ép 24-ezek... (másfél órát aludtam tegnap este, egyszerűen nem hagyott nyugodni ez a probléma )

    De ahogy a PAX driver descriptionjét olvasom, asszem ez megoldja a problémát, viszont nem értem azt, hogy a creative miért nem tud a saját hardveréhez rendesen működő drivert írni...

  • Meridian

    senior tag

    válasz Recon666 #2060 üzenetére

    Azt második kanyarban próbáltam, de asszem az még Vistás driver lehet (mivel a lemezen (c)2008) feliratok sorakoznak...)
    Az fel is ment, utána az ujrainditás után az autoupdate elindult de valami érthetetlen script errort írt ki és nem csinált semmit (bár a háttérben töltött valamit, csak a csíkok nem mozdultak még egy óra elteltével sem). Ezek után mindent a webről leszedtem és rátelepítettem, mert a CDről telepített dolgok sem működtek, csak a hozzáadott mellékes programok (mint Wave editor meg ehhez hasonlók), de semmi eredmény.

    Vagyis annyi plusz hogy a tray ikon megjelent alul, de ha rákattintottam akkor a fentebb említett hibaüzenethez hasonló valami jelent meg és kilépett.

    Szóval a hajamat téptem már, de már nem volt több időm, mert közben hajnal lett.

    De remélem ez a PAX-os driver majd segít.

  • Meridian

    senior tag

    Apró megjegyzés. Ha valakinek 1x PCIe -es hangkártyája van, azt nem csak a rövid foglalatokba tudod bedugni... Beteheted a teljes hosszúságú foglalatba is (igen, a sínvezetékek nagyobb részét nem fogja használni), ugyanúgy megy mintha a rövid (a csatoló sínjének megfelelő méretű) foglalatba tennéd. Csakhogy a rövid foglalatokat a dupla szélességű hangkártyák szeretik pont lefedni... a legfelső különálló pedig szintén nagyon közel van a videókártya hátlapjához, ami egyébként forró levegőt tolna a hangkártya chipjére - ergo hamar megdögölhet tőle a hangkártya chipje, mivel annak külön hűtése nincs.

    Szóval nyugodtan arrébb lehet tenni a videókártyától messzebb a hangkártyát, akár egy teljes hosszúságú foglalatba, az alaplap érzékeli azt, hogy rövid kártya van a foglalatban és csak azok a vezetékek lesznek használva amit a hangkártya "fizikailag" igényel.

    Én így használom a saját hangkártyámat. SB X-Fi Titanium.

    [ Szerkesztve ]

  • Meridian

    senior tag

    Viszont nekem is volna egy kérdésem...

    Két hangeszköz (pontosabban szólva 3, mivel a videókártya is tud hangot szolgáltatni a HDMI-n keresztül) van a gépemben, egy alaplapi Realtek és egy SB X-Fi belső PCIe-es hangkártya.

    Hogyan lehet azt megoldani, hogy a webböngésző (firefox, chrome, edge) hangja az alaplapin szóljon, minden más pedig a SB X-Fi-n? A böngészőknél a beállításokban nincs olyan állítható opció, hogy a hang melyik eszközt használja... mindig az alapértelmezettnek beállítottra tolja a hangot. Míg ezzel szemben pl egy videoplayernél (Media Player Classic, vagy VLC), vagy Skype-nál be lehet állítani, hogy melyik hangeszközön szóljon...

    Konkrétan azt szeretném, hogy a Chrome az alaplapin szóljon, a Firefox pedig a X-Fi-n... meg lehet ezt oldani valahogy?

    Win10 64 bit alatt.

Új hozzászólás Aktív témák