Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kristof17

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kicsit megrekedtem kamera vásárlásnál.
    Alapok:
    1. 2 db. kültéri kamerára lenne szükségem.
    2. Nem lesz bővítve.
    3. Rögzítőt nem tudom tegyek-e valahova. Kérdés, hogy mennyire kell távol legyen a kameráktól, milyen kábelezésre van szükség stb. Fontos, hogy visszanézhető legyen egy adott mennyiségű felvétel, de nem hónapokat kell eltárolni, így nem biztos, hogy egy rögzítő indokolt. De a tárolás fontos oly módon, hogyha leverik a kamerát és elviszik se vesszen el a felvétel.
    4. Olyan 25-30 méteres látótávolságra lenne szükség annyira széles látószögben amennyire lehetséges. (110-130° kb. elegendő már teljesen)
    5. Okosfunkciók nem feltétlen, de az arcot azért jó lenne kivenni ebben a 25 méteres távolságban, különben nem sok értelme a kamerának. (Rendszám is olvasható legyen ha úgy van, szóval ilyen alap dolgok családi ház védelme esetén.)
    6. Jöhet külföldről igen.
    7. Hát kaptam egy cégtől ~300k HUF körüli árat 3 HIK kamerára meg rögzítő meg hdd, meg szerelés, de én ezt sokallom.
    8. Nem kell színes éjjeli kép, csak olyan infra+esetleg fény, ami éjjel is segíti az arc kivehetőségét és az esetleges azonosítást.
    9. SD kártya foglalat akkor kellene, ha arra menne a rögzítés.

    Nagyon el vagyok veszve most ebben a témában, de kéne két olyan kamera aminek a dolgait egy ésszerű appon keresztül tudom követni. Hátha van tapasztalatotok egy ilyen átlagos "rendszerrel" kapcsolatban.

  • kristof17

    csendes tag

    válasz sambenez #23767 üzenetére

    Köszi srácok a segítségeket mindenkinek. Ezzel egy picit szűkítettünk legalább a kamera típusán.
    De ha van egy 4/6/8MP-es kamerám, amihez nincs rögzítő csak SD kártya, mennyi időt rögzít nekem körülbelül egy adott méretű SD kártyára? Tehát ha elmegyünk nyaralni, 13 nap után hazajövünk, van olyan ami nem telíti meg és írja felül a régi adatokat? Mert gondolom akkor olyan kamera kell, ami csak akkor rögzít ha szükséges, nem pedig folyamatosan tárolja, mintha lenne egy HDD belül és írná felül mindig. Kicsit el vagyok veszve, hogy sima családi házas megfigyelésnél melyik irány lenne a költségkímélőbb, de optimális. (A 25 méterrel lehet túloztam, de 15-öt jó lenne szépen látni.)

  • kristof17

    csendes tag

    válasz lappy #23806 üzenetére

    Akkor muszáj leszek számolni a rögzítővel is sajnos ahogy gyanítottam. Nem ezen fogok tudni spórolni. köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák