Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #74459392

    törölt tag

    válasz Neszójábe #6394 üzenetére

    Neked most az a bajod, hogy valaki megmondta a képedre, hogy inkább kezdőbe való?
    Valószínűleg nem ismeritek egymást és csak az az 1db kép volt, ami alapján úgy gondolták, hogy lehet most kezdted a fotózást, jobb lenne kezdőben folytatni.
    Közben lehet 20 éve fotózol, van több ezer jó képed, de most erről kértél véleményt. Mivel nem képeltél eddig (vagyis én nem láttam, ha igen bocs), mégis mi alapján mondják meg a véleményüket az emberek?
    De amúgy én is reagáltam a képedre. Nem teljesen tiszta mit akarsz mutatni. Mi, a külső szemlélők, honnan találjuk ki, mit akartál ezzel a képpel mondani, ha nem magáról a képről? Ha bele kell magyarázni az nem jó. Kell, hogy egyértelműen látszódjon mi a fő téma. Kell, hogy megragadja a nézőt és pár másodpercig elragadja, vagy akár tovább is.
    Nem azért mert nagyra tartom a képeimet, de most az enyémmel fogom összehasonlítani a tiedet. Ha már ezt hoztad fel példának.
    (próbálom külső szemlélőként, érzelmektől mentesen:) )
    A te képedre ha ránézek, először a piros kabátos nőre ugrik a szemem, azután a hévre, utána a levágott nőre. Ezután megy a fenyőfára utána a vezetékekre. Nem tudom mit nézzek, ide-oda ugrál a szemem. Szerintem ki kellett volna emelni valamit jobban.
    Ha az én képemre nézek, akkor a gyerek csukott szemére nézek először. Utána az arcát nézem, majd a kezeit. De mivel az életlen, ezért visszatérek az arcra. És ennyi. Nem ugrál ide-oda. Persze, van benne hiba. Nem tetszik, hogy jobb alul bent van egy kéz, bal felül egy piros pulcsi. De ez nem egy beállított kép. Szerintem jól elkapott pillanat lett.
    Szóval, ne haragudj, de szerintem nem jó példa összehasonlítani a héves képet az utolsó kettővel.

Új hozzászólás Aktív témák