Hirdetés

Aktív témák

  • zsigee

    tag

    válasz Füleske #39706 üzenetére

    Hi.
    Válasz Neked is, meg mindenkinek.
    Én, mint halandó két kezi melós, nagy ívben les**rom, hogy az adott répa vagy burgonya, stb, hol termett. Minden jó érzésű földművestől és (ős)termelőtől elnézést kérek alábbi soraim hangvétele miatt.
    Fellángolt bennem is a hazafiság, és lesz ami lesz, nem vettem meg az egyik multinál az akármilyen krumplit, vagy akármit. Elballagtam a vásárcsarnokba, és kb 2*es!! áron megvettem a magyar terméket, melyről felhasználs közben kiderült, fele ehetetlen. (rohadt volt a belseje) Persze az eladó és "paraszt" sem lát bele, én pedig jóhiszemű vagyok. Majd egy egyszerű számítással kiderítettem, hogy a termék így 4*es!! áron került az asztalomra...
    Konzekvenciát levonva, nem érdekel, hogy lengyel, vagy cseh, vagy román, ha jobb és olcsóbb mint a magyar.
    Aztán, amikor a magyar gazdától 20-40 ftért veszik át az almát, és 160-200ért adják... A lengyel alma miért olcsóbb szállítással... Valaki nagyot hazudik...
    És bizony a hegyekben is megterem mindaz, amit a magyar gazdák siránkozása közepette itt horror áron értékesítenek. Talán hatékonyabb a technológia, és nem azon kellene siránkozni, hogy mennyibe kerül a JohnDeerbe a qurva gázolaj...Mert a támogatást ugye mindenhonnan felveszi... Az Unioval pedig elméletileg a határok is eltűntek.

    McKane: Üdv a való világban, a másik tabit kellett volna bevenni, Neo tudta melyiket kell.

    Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

Aktív témák