Hirdetés

Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Flow #15388 üzenetére

    Ilyen ez, körforgalomba is vezethet egyirányú út, csak viszonylag ritka...nembaj, Győrben minden féle van, csak a szabályokat nem ismerik a "trabantosok"...
    megjegyzem én sem tudom 100%-ra értelmezni azt hogy mikor a többsávos körforgalomból (körgeometriás csomóponti kereszteződés) ott ahol a közepétől szaporodik egy sávval, én annak jobb oldalán lévő sávban haladok, amiből tovább is lehet menni a körforgalomban, meg ki is lehet térni belőle....pl árkádnál régi spár felöl érkezve ott ballról a második sávban állva behajtok, aztán egyenesen át akarok menni ugy hogy sávváltás nélkül kihajtok belőle Vámosszabadi felé, de abba a bal oldali sávba, ami a belvárosba a Pálffyra kanyarodik a lámpáknál...eddig érhető? és akkor most a kérdés, miért is van elsőbbsége a nekem jobbomon velem párhuzamosan közlekedőnek? elviekben be kell engednem ha a belvárosba akar jönni, és a nagyhídra vezető 3 sávból a középsőben halad és ballra indexel.....na ne már hogy körgeometriás KERESZTEZŐDÉS, és ezért jobbkézszabály... :F valahogy így magyarázta a jardról kivezérelt közlekedésügyi előadó céges kreszoktatás keretén belül.....
    aztán kávéközben mindenki csak röhögött hogy ez balfaszság....
    Azóta a megfontolt és mindenre figyelek megközelítés a mérvadó az ilyen halyzetekben, mert ha valaki vakbolond módjára be mer hajtani egy ilyenbe, mondván elsőbbségem van, hát az könnyen találközik egy hirtelen ott termett "trabantossal"::)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák