Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szoles

    senior tag

    válasz kymco #101 üzenetére

    Szia!

    Megoldható. Igaz én nem goproval, hanem sjcammel szoktam makrózni, de az tök mindegy.

    Alapból egy 37mm-es adaptert teszek fel, amire bővítő gyűrűkkel bármit fel lehet tenni.

    Ami a legszebbet csinálja, az szerintem a Raynox dcr 250, annak az sjcammal alapból, egy 37-43mm-es bővítő gyűrűvel és teljes látószöggel kb 8-9 és 12-13 cm között van az éles tartomány. Ez egy nagyon jó minőségű lencserendszer, a széleken sem torzít zavaróan. Cserébe sajnos elég drága.
    Gopro plusz raynox.

    Ha ez elé még egy makrólencsét teszek, akkor a nagyítás növelhető. (vagy a lencse távolításával, de akkor a sarkokon már be fog lógni a lencse)

    Olcsóbb megoldás a dioptriás előtétlencse, de annak nem lesz olyan szép a széle, kicsit betorzul a nagyítástól függően. De azért az sem rossz. Nem tudom, milyen minőséget akarsz elérni. Alapból én egy 8 vagy 10 dioptriással kezdenék próbálkozni. Itt játszik a srác ilyenekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • Szoles

    senior tag

    válasz geckowize #134 üzenetére

    Szia!

    Kiegészítőkhöz:

    Kamerához rendes vízálló ház, nem valami gagyi, ez az első dolog. (Az eleve vízálló kamerákkal más a szitu, bár én tengerbe csak tokban vinném, főleg ha le is merülsz valami normálisabb mélységbe.)

    Sznorkelezéshez valamilyen úszó markolat mindenképpen kell, hogy ne vesszen el a cucc.
    Ezen felül hasznos lehet egy csuklópánt vagy fejpánt, ki hová szeretné felrakni a kamerát. Van maszk is, amire fel tudod rakni, de ez inkább búvárkodáshoz praktikus.
    Aztán vagy valami monopod/selfie bot, vagy egy bringás bilincses rögzítő, amivel bármilyen rúdra tudod felbütykölni.

    Síelésnél vagy öntapadó tappanccsal sisakra vagy mellkaspánttal szokás hordani. (Én pl. mindig leverem a fejemről, ha sisakon van.)
    Létezik még a lécre felszerelés vagy botra szerelés, előbbi tappanccsal, utóbbi a bringás bilinccsel megoldható.
    Ha kézben tartod, akkor egy normális markolat csuklóra erősítéssel.
    Síeléshez jó dolog még a drón, na meg egy gimball, azzal lehet tényleg komolyakat felvenni. Ezek jók és cseréb jó drágák. :D

    Mi éri meg? Amit használni is fogsz, a többi felesleges, elsőre minden szart ne vásárolgass össze! Én egyszerű dolgokkal indítanék, amiket tudsz variálni, azután menet közben rájössz majd, hogy mi kell még.

    Ja, és vízbe is, de síeléshez is páragátló betét kell a vízálló házba, ezen ne spórolj, mert biztosan megbánod! :K

    Hogy honnan vegyél, erre inkább nem írok semmit... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Szoles

    senior tag

    válasz geckowize #138 üzenetére

    :) Ha megnézed a profilomat, akkor láthatod a hirdetéseimet, azokra utaltam diszkréten. Nem szoktam reklámozni magam, azért így írtam.

Új hozzászólás Aktív témák