Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz mexel #923 üzenetére

    A Google Drive-on is ott figyel a mentés, drive bejelentkezés után a meüben biztonsági másolatok alatt. Ez a "visszaállítósdi" úgy működik, hogy akkor lehet eszközölni, amikor egy új készüléket először helyezel üzembe avagy gyári visszaállítást eszközölsz rajta. Ilyenkor, amikor kéri, hogy kapcsolódj a nethez, majd add meg az email címed(ami értelemszerűen az legyen, ami korábban is volt) megjelenik egy felület a mentés visszaállítására, telótól, azon lévő Android-tól függően ez a felület és lehetőségek más és más lehetnek, de lényeg, hogy a visszaállítási folyamat közben van rá lehetőség.

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz mexel #925 üzenetére

    Az App-k általában azért nem kerülnek vissza(már, ami nem kerül vissza), mert nem kompatibilisek az új rendszerrel, tehát amikor a biztonsági mentés készült, akkor még egy Android 8-as telód volt, most meg az új telón már pl. Android 11 van.

    A mikor a fotók nem kerülnek visszaállításra, akkor gyakran az az oka, hogy a felhasználók pl. külső fényképező progikat használnak és/vagy külön beállítanak az alapértelmezettől (általában teló memória DCIM mappa) eltérő mentési helyet a képeknek (én volt, amikor SD kártyát adtam meg). A Fotók alapból nem látja ezen egyéni mappák tartalmát, azt külön hozzá kell adni, hogy oda is belekukkantson, ellenkező esetben nem is mennek fel a felhőbe egy szinkronnál...

    A Google alkalmazásaihoz (Fotók, Drive, GMail stb stb) csak Gmail fiókhoz tartozó jelszó ismeretében lehet hozzáférni(tehát bejelentkezni). Természetesen, ha valaki megosztja a képeit (csak bizonyos user-ek vagy mindenki számára), akkor hozzá lehet férni a képekhez, de csak megnézheti, törölni nem tudja, mert így magához a Google fiókhoz nem fér hozzá.

    UI: fontos képekhez (ami megismételhetetlen emlékeket stb stb tartalmaz, tehát nem pótolható), arról mindig csinálok másolatot SD kártyára vagy számítógépre.

    Nekem az összes Gmail fiókom-hoz hozzá van rendelve egy másodlagos biztonsági email cím ill. biztonsági telefonszám, így ha valami csoda folytán valaki hozzáférne a fiókomhoz, kizárni nem tud, mert a jelszót csak a telóra kiküldött SMS-ben szereplő kóddal lehet módosítani, meg alapból tudom is, hogy valaki megpróbál bejelentkezni a fiókomba egy olyan eszközről/helyről, ami biztosan nem Én vagyok, akkor sem tud bemenni, még jelszó birtokában sem, mert ahhoz is küldi az SMS-kódot Google, mert új eszközről csak úgy enged bejelentkezni a Google...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák