Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magno

    csendes tag

    Üdv.

    Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
    Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

    Dimarzio d-activator-x bridge
    Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
    Gotoh (japan) Bridge (gold)
    Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
    (Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
    CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
    Dunlop (usa) hevederzár
    Gyári epiphone les paul keménytok
    Planet Waves (usa) bőr heveder

    és ami még hátravan

    Dimarzio d-activator neck
    Graptech Tusq nut
    Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
    CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
    Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

    Jó gitárolást ;)

    [ Szerkesztve ]

    forever hardcore

Új hozzászólás Aktív témák