Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Japep

    tag

    válasz Parson #9137 üzenetére

    Nem veszem leb@szásnak, jogos minden, amit írsz. :)
    Persze, ez is lopás. De nem hiszem, hogy sok olyan internetes felhasználó van, aki nem követne el kisebb-nagyobb lopásokat (vegyük csak az MP3-at) - de biztos vannak, csak nem ez a jellemző. Szóval ez kicsit nagy szó, hogy kenyérlopás. Pláne akkor, amikor ilyen az oktatási rendszer Mo-on, amilyen. Erről lehetne sokat beszélni, de igazad van, nem itt, nem nyíltan. :) Persze nem kényszerít senki arra, hogy ezt én most így csináljam, illegálisan. Való igaz, hogy így lenne könnyebb és vannak egyéb körülmények is. És igen, benne van a kényelmi szempont is.

    A munka szót arra értettem, hogy dolgozom a feladaton - tehát semmi pénzszerzésem nincs ebből. :)
    Pont emiatt fordul meg csak a fejemben, hogy használnám - persze, ártok vele a cégnek, de valahol mégsem, mert nem leszek senkinek a versenytársa, nem veszek el senki elöl munkát. De erről is lehetne vitatkozni sokáig, más a szemléletünk.

    Igen, az én célom a feladat megoldása, de nem, nem fogok több 100e Ft-ot kiadni azért, hogy pár hétig, csak egy feladat megoldásának idejére megvegyek egy szoftvert, aztán pedig soha többé ne használjam.
    Pont emiatt írtam, hogy ha ebből komoly baj lehet, ha komolyan érdekli a szoftvergyártókat, hogy diák célokra ellopja valaki a szoftvert, akkor csináljon diák licenszet. Másik, hogy pl. tudom, hogy tiltva van az ilyen jellegű lopás (akár film, akár zene, szoftver, bármi), de mégis általában azokat büntetik, akik kereskednek vele. Tehát itt egy másik érv (nem az enyém), ami azt mondja ez a lopás más. Na nem is beszélve az op.rendszerekről.

    Még egyszer hangsúlyozom értem, mit akarsz mondani, és én sem akarnám feltétlenül ezt csinálni ha nem muszáj, ezért is kérdeztem mielőtt beleugrok. :)

    És egyébként igen, 8.5 kell és más nincs.

Új hozzászólás Aktív témák