Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Szepy2884 #3291 üzenetére

    épészkaron van két féléves asszem kötelező CAD technológiák, ott CATIa ProE, UG közül egyet tanulhatsz, van külön valami CATIA tárgy, közlekkaron Ideas, CATIA, egy tárgyon belül Solid Edge-t oktatnak, meg valami végeselemet, valami gépészkari Abacus vagy milyen FEA is van,építészek archicadeznek, és közlekenrégebben volt a lusas-londoni egyetem FEA-je, sok elmélettel, ill van Ansys is. Én ezekről tudok ,de még mind bolognai előtt volt.

    tudás összeszedése: nekem az első munkám hozta meg a CATIA felületmodellezési tudásom 95%-át, a maradék ötöt pedig a cég felkészítése előtte. Egyéb tudásomat meg az érdeklődésem, és hogy tíz évet töltök a BME-n egy diplomáért. Jó, utóbbi három éss fél évben már jelentősen dolgoztam is mellette.

    Parson: a problémám nem az alapokkal van. hanem azzal, hogy pl nem tudsz effektíve plusz infót normálisan bevenni, csak a 270kredit átlépésével. Hallgattam képlékebnységtant, elektromos autók tárgyat a villanykarról, mert a közleken nem beszélnek róluk, stb.hegesztést gépészektől, kompozitok mechanikáját ugyanott, stb. Csupa olyat, amit nagyon szívesen beépítettem volna a normál képzésembe, ha a kötelezően választható tárgyaknál nem lett volna pl három tárgy és ugyanennyi, amit választani kell. Vagyis gyakorlatilag a teljes képzés alatt max 20 kredit volt szabadon választott, ami kevesebb, mint 10%-a a tanulmányoknak.Ez nem hihető mennyiség, hogy csak ennyi kell legyen. Olyat nem akartam soha befogdtatni, hogy nemeuklideszi geometriát hallgattam az ELTE-n, BME-s órám helyett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák