Hirdetés

Aktív témák

  • INFINITY80

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem egy 5.1-es Genius Home Theater hangfalrendszerrel kapcsolatban.
    A készüléket hibásan vásároltam, mert úgytudtam már nem kapható..
    Egyáltalán nem müködött rajta semmi :(
    A sub durván tönkrement, nemcsak a TDA ic égett le, hanem a Sub hangszoró is...
    Jelenleg ott tartok vele, hogy cserélve lettek a végfokok, a 4558-as műveleti erősítők és a tranzisztorok, 1zéner dióda és a sub hangszoró.
    A problémám az, hogy a sub kb 40%-on és felette torzít és 40-50%felett égetné a hangszórót! :(
    Mi lehet a gond? a tápegységben a Sub diódái és a két kondi is cserélve lett, a diódák 5A-re, a kondik 10000u/50V-ra.A táp látszólag rendben van leadja a 2x40V-ot és a többi végfok hibátlanul üzemel.Sőt a többi végfok cserekor 3* 2x14W helyett 3* 2x25W-osra lett fejlesztve egy egyszerű végfokcserével, ami gyönyörűen müködik is. :)

    Esetleg még azt nem tudoom, hogy mi a Sub eredeti végfoka, mert csere előtt sajnos az már olvashatatlan volt, ugyanis szenesre égett... :(
    Én TDA7294V -t építettem be, de valami nem stimmel...

    Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikerült a hozzászólás, de szeretném helyrehozni ezt a remek kis hangrendszert.

    Milyen lehetőségek vannak? Ha más nincs akkor komplett Sub oldali panelt mennyiért tudok vásárolni hozzá?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák