Hirdetés

Aktív témák

  • mrbence

    csendes tag

    Hali!

    Tegnap előtt vettem egy SW HF 5.1 3000-es hangrendszert, de sajnos egyelőre nem működik úgy, ahogy szeretném. Mivel első próbálkozásomkor csak sztereót tudott produkálni (és azt is mélynyomó nélkül, csak a front hangszórókkal), azt gyanítottam, hogy a hangkártyámmal lehet vmi gond (Realtek AC 97- integrált). Ezért vettem egy Genius Sound Maker Value 5.1 hangkártyát, mondván Genius a Genius-szal csak kompatibilis lesz...

    Sajnos azonban így sem jó a cuccos: Windows Media Player 11-el szintén csak frontoldali sztereó megy, dvd filmnél meg pluszba becsatlakozik a center is, persze mélynyomó nélkül :W A hátsó surround hangfalak meg némák. Ugyanez a helyzet a BSPlayerrel, QuickTime-mal, Winamppal stb stb. Egyetlen kivétel a Nero ShowTime, amivel ugyan szól az összes hangszóró, de az elvárható minőségnél sokkal torzabban.

    Lecsekkoltam már a vezérlőpult hangbeállításokat is, ott minden okés, a tesztben tökéletesen működik minden, és elvileg az sem lehet gond, hogy az oprendszerem Vista, mert ezek a Genius termékek mind kompatibilisek vele.

    Teljes tanácstalanság és értetlenség :F

    Valami ötlet??
    Előre is köszi

Aktív témák