Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dhampir

    félisten

    válasz Muerte #13025 üzenetére

    Ez melyik panelhez való?
    Nem egyformák a kijelző gyártói, többfélével szerelik a 7559-et is.

    Ha BOE NV15N41 kijelző található benne, akkor például itt van egy fájl.

    Forrás

    (#13026) Medocsabi

    Érdemes lecsekkolni előbb, hogy pontosan milyen panel van a gépedben, például hwinfo programmal.

    [ Szerkesztve ]

  • Darth_Revan

    veterán

    Kis osszefoglalo a tegnapi es mai tapasztalataimbol:

    Tegnap jart nalam egy Asus GL553VE laptop. CPU 7700hq, VGA pedig GTX 1050 Ti volt benne.
    BF alkalmabol volt akciozva 290k-ra (normal ara 306k) Ami eleg jonak tunt a konkurenciahoz kepest ebben az arkategoriaban.

    Gyerekbetegsege, hogy Gaming centerben ha 90% fole tekeri a hutest a felhasznalo, akkor kikapcsol a GEP, illetve mar 80C folott durvan throttlingol a cpu, ami eleg nagy baj mivel elegge visszafogott a hutese es mindenkeppen 80C fole megy.
    A felhasznalok honapok ota kinlodtak a fenti problemakkal. Az Asus par napja kiadott egy bios frissitest hozza a szokasos sablon szoveggel (Optimize system performance), Ami ugy tunik orvosolta a hibakat. Legalabbis a legfrisebb bios-al nalam nem kapcsolt ki a GEP.
    Fire Strike alatt 86C korul mozgott gyari pasztaval a CPU es gpu, de megis stabil volt a CPU orajel (meg stabilabb volt mint a Rog Chimera-ban levo 7700hq).

    A gepnek viszont nagy elonye a konkurenciahoz kepest a kijelzo. A gepben BOE HF NV156FHM-N43 IPS panel van, ami 91% sRGB szinmegjelenitesre kepes, azaz jatek mellett grafikai munkara is alkalmas.

    Tehat ez a GL gep pro es kontra:

    Pro
    - gyonyoru kijelzo
    - Eros CPU es GPU az arert
    - Asus odafigyel es bar lassan, de komolyabb problemak javitva lettek bios frissitessel
    - megfelelo szerviz hatter

    Kontra
    - gyenge munka a hutes es bar nem throttlingol (mar) de terheles alatt 86C gyorsan degradalja az alkatreszeket, illetve alapallapotban terheles nelkul 50-60C korul mozog a CPU es hallhatoan teker az 1 db hutoventillator
    - ennel az arnal Asusnak nem fert bele a keretbe 5 ghz-es WiFi-t is tamogato modul es csak egy 2.4 ghz-et tud
    - lehet csak nekem de ezzel az anyaghasznalattal es szinekkel olyan mint egy oco kinai laptop amit sebtebe dobtak ossze

    Aki a fenti kompromissszumokat kepes elviselni, annak jo valasztas ez a gep, jo szerviz es az arkategoriaban kaphato legerosebb teljesitmenyt nyutja.

    Legalabbis tegnap ugy gondoltam ennyi penzert nincs jobb, erre ma delutan villantott az Emag.
    Emag 280k-ert kinal Lenovo Legion Y520-15IKBM laptopot. Eddig is lehetett ennyiert kapni GTX 1050 vga-val szerelt model-t, az Emag alltal kinalt gep viszont GTX 1060 6Gb kartyaval van szerelve! Sajnos azonban csak a teljesitmenyben visszavett MaxQ variansrol beszelunk, de meg ez a levizezett GTX1060 is fenyevekkel erosebb a GTX 1050 TI-nal. Cpu-bol csak i5 7300hq kapott helyet, de a legtobb jateknal ez nem lesz problema.
    A hutes hasonlo a fenti Asus-hoz, de 1 ventilator helyett 2 dolgozik benne. A MaxQ GTX 1060 nagy teljesitmeny mellett keveset fogyaszt es ebben gepben is 70C alatt marad.

    Nezzuk pro es kontra a fenti Asus-hoz kepest:

    Pro
    - jelentosen erosebb VGA
    - 1 tb hdd helyett 2 tb
    - tud 5 GHz wifit

    Kontra
    - gyengebb CPU (i7 helyett i5)
    - angol billetyuzet
    - gyengebb szerviz. Szemelyes tapasztalatom es masok velemenye alapjan a budaorsi Telemax szerviz akit alkalmaz a Lenovo javitasra csapnivalo banda akik sokszor lassuak vagy serulten adjak vissza a gepet (amit az ugyfelre kennek).
    - jelentosen gyengebb kijelzo. A Lenovo LG LP156WF6-SPK3 panelt hasznal ami 55% sRGB szinmegjelenitest tud mindossze, igy alkalmatlan grafikai munkara. Eloben latva szerintem annyira nem gaz ez a panel es jo eles kepe van es annyira nem undoritoak a szinek sem, de azert Asus melle teve latni hogy as Asus paneljen erosebbek a szinek es maga a panel is vilagosabb.

    A fenti hibai ellenere is elgondolkodtato a vasarlas, mivel ilyen teljesitmenyert nem sok a 280k. Kovetkezo alternativa amiben GTX 1060 MaxQ kartya van az a Dell Inspiron 15 7577 ami 370k-ba kerul.

    Ar/teljesitmeny miatt a hibai ellenere a mai nap best buy gyoztese az Emag altal a Lenovo y520 lett.

    Legalabbis azt hitten, de ismet tevedtem...

    Notebook.hu most kezdett keszletkisopresbe es szabadulni akarnak ACER ASPIRE NITRO VN7-593G-734H (NH.Q23EU.004) [link] laptoptol 320.000 Ft-ert!

    A fenti Asus-hoz es Lenovo-hoz kepest pro es kontra:
    - "normal" GTX 1060 6 GB VGA, azaz nem az orajelekben visszavett kisebb teljesitmenyu MaxQ varians
    - megbizhato szerviz (javitsatok ki ha tevedek, de horror storyt en nem nagyon hallottam roluk)
    - gyonyoru kijelzo, LG LP156WF6-SPP1 85% sRGB szinmegjelenites, igy jo munkara is
    - jo hutes, a fentiekkel ellentetben ITT nem egy kozos hovezeto fedi le a cpu-t es gpu-t, hanem szeparalt kulon hutest csinalt az Acer

    Kontra
    - dragabb, mint a tobbi, az Asus-nal 15k-val, a Lenovo-nal 40k-val.

    Asus-hoz kepest egyertelmuen megeri az extra 15.000 Ft-ot, a Lenovo-boz kepest viszont el kell donteni, hogy meger e 40.000 Ft-ot:
    - megbizhatobb bolt
    - jobb minoseg (kijelzo es hutes)
    - erosebb teljesitmeny
    - jobb szervizhatter

    Szerintem megeri ezt az extrat. Ezert is berendeltem egyet.

    Akinek nem tetszik ez az Acer es sporolni akar, a kovetkezo legolcsobb alternativa a Lenovo y720 400.000 Ft-ert.
    Szerintem boven meger ennyit az Acer es ez a nap best buy gyanusa a 80.000 Ft-os learazassa, ugyhogy vegyetek, amig el nem fogy !

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz echterion #17846 üzenetére

    Most futott egy Fire Strike teszt, CPU 80C, GPU 79C volt max :R Gondolkodtam, hogy adok neki egy kis Kryonaut pasztat, de meg ezek a homersekletek is szerintem jok.

    Kijelzo teren viszont meglepodtem, mert nem az LG van benne, hanem a nagyon picit jobb BOE, amit az Asus hasznal a GL553VE-ben :Y

    [ Szerkesztve ]

  • válasz KillHates #17587 üzenetére

    HAIL Mesterek!

    Sorry a késő infóért. Mostanában a notik eléggé háttérbe szorultak. Mint mondtam, ez az SLI az első, s tán utolsó (?) notebook próbálkozásom.

    "Szép parabola mentén csinálja, tehát ha nem megfelelő a hőmérséklet, akkor az alábbi gondok lehetnek:
    -nem megfelelő a hőcső elvezetése, azaz paszta gond, gáz gond, radiátor gond (kosz)
    -nem megfelelő a légáram, azaz nem emeli a gép a fordulatot rendesen, nem szállít elég levegőt a venti, nem a megfelelő helyre jut a levegő azaz kosz megint."

    Előzetes infók:
    - SLI mód bekapcsolva, legújabb NVIDIA driver feltéve. Most már FurMark is engedte SLI módban futtatni a gépet.
    - Újrapasztáztam, figyelembevéve KillHates(1) és Muerte(2) mindkét verzióját (középen leszorítottam, s úgy csavaroztam keresztbe(1), csíkot / pöttyöt tettem pasztának, nem kentem(2)).
    - Rácsok rendben vannak
    - Kosz egyáltalán nincs.

    1. percben Furmark (tudom, hogy nem szórakozunk ezzel, de akkor is ez a legjobb támpontom) már 80°-nál volt, 2. percben 90°-nál, s 91-92°-nál kapcsolt rá az extra ventifordulat, ekkor már süvített rendesen (szerencsére), s 3.-5. percben 95°-nál járt, itt már nagyon-nagyon lassan akart feljebb menni, de nem tetszenek ezek a számok.

    Eredmény: Mindkettő parabolában megy fel, de 95°-nál kikapcsoltam.
    90%, hogy hőcső probléma lesz. :O
    1a. Van valakinek tartalékban GPU hőcső?

    1b. Lehet a hőcsőben gázt "cserélni" valahogy? Persze nem saját magamra gondoltam, hanem profira.

    2. Lehet moddolni a ventillátor pörgésének sebességét? Inkább az menjen 20.000RPM-mel (amúgy olyan a hangja a három ventinek, mintha most akarna egy Boeing felszállni...), mintsem menjen 80° fölé.
    3. GTX 670M-nél ez természetes, hogy melegszik mint a rossebb?

    Köszi!

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • Darth_Revan

    veterán

    Pár napnyi nyomkodás után megosztom a tapasztalataim a Nitro-val.

    Tehát a gép:

    Acer Aspire Nitro V VN7-593G-734H (NH.Q23EU.004)
    CPU: Intel Core i5 7300HQ
    RAM: 2x4 Gb Micron 4ATF51264HZ-2G3B1 2400 Mhz CL17 DDR4 SO-DIMM
    GPU: NVidia Geforce GTX 1060 6 Gb GDDR5 (nem a lassabb Max-Q variáns, mint ami a Lenovo y520-ban van)
    Kijezo: 15.4" BOE CQ NV156FHM-N43 FullHD 60 Hz, 6-bites 91% sRGB színmegjelenítéssel
    HDD: Seagate ST1000LM035-1RK172 SATA3 5400 RPM 1 TB
    SSD: Ebben a kiszerelésben gyárilag nincs, de van üres m2 PCI NVME csatlakozó
    Garancia: 3 év (Magyarországon háztól-házig elszállítással)
    Vételár: 320.000 Ft

    Külső
    Egy nagyon vékony gépről van szó, azonban összeszerelés terén nincs panaszom az Acer-re, kellően összerakták. Továbbá minőség terén sincs az az érzésem, mintha egy ócó kínai gép lenne ami recseg, ropog mindenhol. Billenyűzet is stabil és nem hajlik gépelésnél.

    Hangzás
    2 db stereó hangszóró van. Mély az nincs sajnos, de annyira azért nem gáz a hangzás. Szép tiszta a hangok, nincs doboz hang és jó hangos!

    A Dolby szoftverében tudunk váltani a különböző audió profilok között, de szerintem a "Music" a legszebb, többi az halkabb, sőt valamelyiknél még picit doboz hangú is.

    Tápegység

    A géphez egy 180W-os tápegység van csomagolva. Nagyobb, mint a megszokott tápegységek, de közel sincs méretben és súlyban akkora, mint a legtöbb GTX 1080-as géphez csomagolt B 20-as tégla nagyságú Delta tápegység.

    Belső és szétszerelés

    Youtube-on több szétszerelős videót is látni a Nitro modellekről, amik többnyire megyegyeznek ezzel a géppel, azonban néhány eltérés van ez a 2017-es modell és a korábbiak között.
    A legújabb modellben:
    - NEM kell kivenni az alaplapot ahoz hogy a hűtőhöz hozzá lehessen férni újrapasztázás miatt
    - a hátul levő ASPIRE V NITRO feliratú csíkot le kell pattintani a helyéről, DE már nincs alatta csavar és összesen csak a 12 db csavart kell kiszedni, ami a legalján van

    A csavarok kivételét követően a billentyűzet körül szépen körbehaladva körbe le kell pattintani az alját. Én egy műanyag kártya segítségével csináltam, fém nem javasolt, mivel könnyen megkarcolhatod a műanyagot. Miután végig mindenhol ki lett pattintva, akkor vissza kell fordítani fejjel lefelé és úgy levenni az alját, mivel a hdd nincs rögzítve és könnyen kieshet, illetve ha elég magasból esik, akkor a szalagkábel csatlakozóját is kiszakithatja.

    A belső:

    Sajnos mindkét ram slot foglalt, így 16 GB RAM-ra történő bővítésnél sajnos mindkét modult ki kell venni.
    NVME SSD terén 2280-as méret mellett kisebbek fogadására is alkalmas.

    A hűtésért 2db 5V-os fémlapátos ventillátor a felelős, amik mint ahogy lentebb láthatjátok jó munkát is végeznek és nem is. A CPU és GPU-től a hőt 2-2 hőcső vezeti el.

    Hőmérsékletek és a megoldás

    WIndows 10 FCU és driverek feltelepítve, mehet a teszt. Rise of the Tomb Raider-t szoktam használni tesztelésre, mivel találtam ott egy helyszínt ahol fixen be tudom lőni, hogy 100% terhelve legyen a CPU és GPU is, ezzel elérve az abszolút maximum hőmérsékletet, ami játék alatt előfordulhat.
    De nem akartam rögtön bevetni a nagy ágyút, ezért a Battlefield 1-el kezdtem a tesztet.
    A BF1 GPU terén kb 70% terhelést, CPU terén kb 90% terhelést csinál, így nincs 100% meghajtva a gép, azonban az eremény picit meglepett.
    Szinte percek alatt a GPU hőmérséklet felszökött 91C-re, a CPU pedig 93C-re. A CPU csak azért nem ment tovább, mert őrült throttlingolásba kezdett és elkezdte ki/bekapcsolni a Turbo-t, így védte attól, hogy tovább melegedjen.
    RoTTR-t már nem is mertem ráereszteni.

    Gép ismét szétszerel, hogy kaphasson a legjobb nem konduktív hővezető zsírból, a Thermal Grizzly Kryonaut-ból.

    Hűtő eltávolítása:

    Fenti képen bal oldalt található a CPU, jobb oldalt pedig a GPU.

    0) akkumulátor áramellátása elvileg meg van szakítva, mivel ki lett véve a középső csavar az alján, de biztos, ami biztos, szépen húzzuk ki
    1) CPU körül 3 db csavar van, ezeket el kell távolítani
    2) VGA körül csak 2 db csavar van (Acer biztos a dolgában, hogy tökéletes a kontakt...), szintén mehetnek
    3) A CPU és VGA hűtőt is fogja 1-1 csavar, ezeket is ki kell venni, mivel a hővezető össze van illesztve a ventillátorokkal
    4) minden csavar kivéve, de az eltávolítás előtt a cpu oldalán óvatosan szedjük fel a szalagot ami a hővezetőcsőre és a kijelző kábelére és annak csatlakozójára van ragasztva (elég a hőcső részét felhajtani, mert a kábel könnyen megsérülhet)
    5) Ezután fel lehet hajtani a hővezetőt hűtőstül. Azért felhajtani, mert a CPU oldalnál össze van kötve a mellette található I/O nyák kábelével. El lehet távolítani a kötést, de felesleges, szépen rá lehet hajtani az egészet az akkura (bill kábel törésére figyelni kell azért). Nem írtam, de eprsze ne felejtsük el a hűtőket kihúzni ez előtt.

    A hűtés a másik oldalról:

    Az Acer a jól bevált hővezető lapkákat használja továbbra is, nem úgy mint az ASUS. Hővezető zsír terén nem volt annyira rossz, mint amire számítottam, nem volt megszáradva és nem töredezett, mint sok esetben is ahogy látni lehetett.

    A hővezető zsír kicserélését követően már csak az összeszerelés van hátra.

    TESZT

    Új, jelentősen minőségibb hővezetővel végre jöhet a teszt!

    Bíztam benne ,hogy az új pasztával már nem jelent neki gondot a RoTTR, így kezdtem is azzal a tesztet...az eredményt láttán azért nem dobtam hátast.

    A gyári pasztához képest ugyan jelentősebben lassabban melegedett fel, de ahogy a vékony házban el kezdett felgyűlni a hő, úgy kúszott lassan felfele a CPU és GPU max hőmérséklet is. A GPU ugyan nem throttlingolt 91C mellett sem és a CPU 90C alatt tudott maradni és egyáltalán nem throttlingolt a korábiakkal ellentétben, azonban ezek még mindig olyan hőmérsékletek, amik hosszútávon nem a legjobbak.

    Az Acer egyértelműen arra hajtott, hogy ez a gép csendes legyen, ezért az EC-ben levő gyári thermal policy elég pacifista, így hiába kap már agyvérzést a GPU, még akkor sem pörgeti fel max RPM-re se a CPU, se a GPU ventillátorokat. E miatt hiába a jobb paszta, nincs elvezetve elég gyorsan a forró levegő és az felgyűlik a ház belsejében, ezzel tovább melegítve az alkatrészeket.
    Végül is fontosabb az, hogy a könyvtárban tudjál gamelni, minthogy ne süljön meg a gép, nem? Ráadásul a bill fölött toját is tudsz sütni, ha játék alatt megéheznél!

    Azon eretnek játékosoknak, akiknek nem tetszik az, hogy téli időkre kivált a gép egy szoba radiátort, az Acer kínál lehetőséget szoftverrel gyorsítani a ventillátorokon.

    Ehez fel kell telepíteni az "Acer Quick Access" nevű alkalmazást és bekapcsolni a "Coolboost" funkciót.

    A Coolboost felülírja az EC-ben levő Thermal Policy-t és picit gyorsabban járatja a CPU és GPU ventillátort. Sajnos az Acer még itt is azért próbálta inkább halkan tartani a gépet, ezért még Coolboost-al sem izzad annyira vért a 2 ventillátor. A CPU hallhatóan 82C fölött már picit rátesz egy lapáttal, de ez is csak lassítja a felmelegedést 90C-re.
    Ugyanez a GPU-val, a GPU ventillátor érezhetően lassabban pörög, mint a CPU és ez is lassan felmászik 90C-re a legkomolyabb alkalmazások alatt, mivel még mindig fel van gyűlve a forró levegő a házban.

    Nah, de ha végre eléri a 90C hőmérsékletet a GPU, akkor kap észbe a Coolboost, hogy "Hupsz, lehet ez már sok lesz és jobb ha akcióba lépek mielőtt elkezd throttlingolni!". 90C GPU hőmérsékletnél még picit ráteker a szoftver a cpu ventillátorra és végre normális sebességre kapcsolja a VGA ventillátorát is.
    Ennek hála folyamatos terhelés mellett látható, hogy a korábbi lassű emelkedés helyett már lassú lehűlés tapasztalható, mivel végre kilöki magából a gép a sok forró levegőt.

    Néhány mérési eredmény:

    RoTTR 5 perc Coolboost OFF

    RoTTR 1 óra Coolboost ON (miután elérte a GPU a 90C-t és igazán beindult a hűtés)

    Továbbá mivel kihat egymásra a 2 alkatrész hőmérséklete, ezért ha a CPU kap -100mV alulfeszelést, akkor teljesítmény romlás nélkül a hőmérséklet is csökken mindkét alkatrésznél:

    RoTTR Coolboost ON + UV

    Ezután megnéztem a BF1-et, hogy az új pasztával és Coolboost-al milyen hőmérsékletet ad. Természetesen itt is felcsúszott a GPU 90C-re (na jó, nem 2 perc alatt és én is picit rásegítettem, hogy elérje ezt az értéket, mert már türelmetlen voltam), de azután ez lett a stabil hőmérséklet:

    Nem csúcs hőmérséklet, de szerintem már teljesen elfogadható (főleg ilyen vékony gépnél).

    De nézzük mi lesz, ha Coolboost mellé kap egy hűtőpadot is (UV nélkül):

    tl;dr: Gyári pasztával és beállítással az Acer arra hajtott, hogy spóroljon, de mellé minél halkabb legyen a gép. A gyári paszta cseréjével lassítható jelentősen a felmelegedés és éppen, de elkerülhető a throttling, azonban elfogadható hőmérsékletekhez be kell kapcsolni a Coolboost szolgáltatást. Sajnos még ezzel is elég passzív a gép és még mindig a csendes hűtést erőlteti a, de 90C GPU hőmérsékletnél már legalább észbe kap és throttling helyett lehűti magát elfogadható hőmérsékletre.

    (Gyári pasztával nem tudom, hogy mennyire tudja lehűteni a Coolboost, de ha jól emlékszem amikor csináltam gyors tesztet újrapasztázást előtt akkor kb olyan volt, mint halottnak a csók.)

    MSI engedi a felhasználóknak gamer laptopoknál, hogy az MSI Gaming Center-ben egyénileg állítsák be be, hogy mennyire pörögjön bizonyos hőmérsékletnél a CPU és GPU ventillátor, de az Acer annyira büszke erre a Coolboost-ra, hogy ennél el lehet felejteni, hogy az user maga állítsa a ventillátorokat.

    A Nitro oldalán a fenti szoftverből 2.01.3010 verzió van fent, de e helyett javaslom a Triton oldaláról tölthető 2.01.3014-es verziót, mivel az újabbnál egy nagyon picit agresszívebb a CPU hűtés terén és ugyan csak 1-2 C-t jelent a végén, de legalább lassabban melegszik fel a CPU amíg várunk arra, hogy a GPU elérje a 90C trigger határt.

    Terhelés nélküli hőmérséklet csökkentésére még a Coolboost sem fogja magát nagyon megtörni és ugyan nem visít a gép netezés alatt, de ilyen hőmérsékletre kell számítani:

    Ha esetleg valaki kíváncsi, hogy a Samsung 960 Evo SSD benne throttlingol-e, akkor azoknak mérési eredmény egész napos (normál, azaz nem terheléses) használat után:

    Bugok

    Szoftver terén 2 bug tűnt fel ennyi idő alatt. A legfrisebb NVidia driverrel pl (régebbit nem próbáltam) ha beállítjuk, hogy mindig a dedikált kártya legyen használva, akkor több alkalmazás is "beragad", e miatt állandóan pörög a ventillátor, még netezés közben is. Javasolt auto-n hagyni.
    Ezek a szoftverek pl az Intel XTU, Acer Power Button (Acer Quick Access csomag része) és a Windows Store (még akkor is ha el se indítod).

    Továbbá javaslom, hogy az audió driver is a Triton oldaláról legyen letöltve (Audio_Realtek_6.0.1.8216_W10x64_A), mivel a legújabb Audió driverrel, ami a Nitro oldalán van pattognak a hangszórók (mintha energia gazdálkodási bug lenne és amikor használatba lépnek akkor pattannak egyet) a legfrisebb FCU alatt.

    Röviden, tud azért ez a gép elfogadható hőmérsékletet vékony létére, csak normális paszta kell neki és szoftverrel munkára kell bizni a ventillátorokat (gyári előtelepített Windows OS alatt is alaból ki van kapcsolva).

    Láttam már ennél jobb hűtésű gépet, de ennyi pénzért szerintem elfogadható a fenti eredmény.

    [ Szerkesztve ]

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Drenadar #44148 üzenetére

    Milyen monitor is pontosan?
    Mint írtam panel függő, hogy milyen panelt tett bele a gyártó. Acer, ASUS, Dell, stb nem saját gyártmányú panelt tesz bele, hanem csak vásárolja és AUO, LG, BOE, stb paneleket tesznek bele.
    Mint OLED TV-nél is pl Panasonic TV-ben LG által gyártott OLED panel van.

    A panelek lehetnek natívan 120,144,244 stb MHz képfrissítésre gyártottak, azonban előfordul, hogy a gyártó aki beleteszi a panelt a monitorba szoftveresen "mókol" vele és lehetőséget biztosít tuningolásra 1 gombnyomással. Sajnos azonban ha a kijelző nincs erre tervezve akkor jelenhetnek meg "mellékhatások" (vibráló kép, sárga folt, stb).

    Példa:
    Adott ez a monitor: [link] ASUS TUF GAMING VG27AQ

    Ebbe olyan panel van amit gyárilag 144 Hz-re terveztek, de az ASUS lehetőséget ad arra, hogy 165 Hz-en használjuk, viszont azt nem említik sehol, hogy ez mellékhatásokkal járhat.

    Azt lenne jó tudni neked milyen monitorod van, főleg, hogy milyen panel van benne, hogy natív 120 Hz-es (azaz bug az általad látott jelenség) vagy lassabb de gyárilag tuningolt panel (vagyis szoftveres tuning miatt "mellékhatás").

  • gago1975

    őstag

    válasz KISDUCK #49412 üzenetére

    Azt kellene kideríteni pontosan, hogy milyen típusú kijelző van benne, mert igaz i7-9750+1660ti nél a 15.6 inch 16:9, 1920 x 1080 pixel 141 PPI, BOE 084D, IPS, 144 Hz-es kijelző ilyen. Forrás : Lenovo Legion Y540-15IRH Laptop Review: A good gaming laptop with a GeForce GTX 1660 Ti GPU

    Ja most látom én balga, buta tökfej :W :W, hogy csak 60Hz amit Sly189 kérdezett.
    Viszont lehet, hogy a sorban 3. adat nem fedi a valóságot.
    illetve lehet 2 fajta 144hz es kijelzőt tesznek bele?
    Mindenesetre a mérés és a leírás eltér egymástól.
    Nagyon nem mindegy, hogy 91.5% sRGB (Argyll 3D) 59.3% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) vagy 72/45.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Qkackca #50170 üzenetére

    Viszonylag jók is a régebbi Y540/740-es i5-9300HF / 9750HF 144Hz-es kijelzőjű modelek.

    Személyszerint én egyáltalán ezt a Lenovo Legion 5 15ARH05 nem ajánlom, ha nem akarsz agybajt kapni a kijelző miatt.
    BOE CQ NV156FHM-NX1kijelző található a 120Hz modelekben aminek nevetséges színhűségük van 57% sRGB (Argyll 3D) 37% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)

    Ha majd lesz itthon is Legion 5 15-ből is a sokkal jobb 144Hz-es kijelző panel akkor majd esetleg lehet róla beszélni de így......

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Qkackca #50183 üzenetére

    Szia.

    Én az Y7000-est nem venném semmi képp számításba, az egy "nagyon" belépő szint, elég rossz kijelzővel, silány minőségben. A 2020-ban még 60Hz-es kijelzővel gépet forgalmazni ennyi pénzért nem célszerű.

    Dell G3-at se nagyon ajánlom a kijelző miatt, FHD 60Hz BOE NV15N3D panel 59% sRGB (Argyll 3D) 37.8% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) nem egy acélos Dell G3 15 3590 i5-9300H GTX1650 Laptop Review:

    A Legion 5 az Y540 utóda, és ha az Y540 ből indulunk ki, jobb választás lenne, főleg 10300H + GTX1660Ti vagy RTX 2060-al, de mivel jelenleg még nincs M.o-gon így az kiesik.

    Hasonló teljesítménnyel nagyjából, bár szerintem egy gtx 1650 is elég lehet. Ha kicsit nagyobb a rászánt keret?Az lenne a lényeg ne legyen csillámpóni, legyen lehetőleg normális, aztán szeretném használni a köv 3-5 évben
    Nem tudom milyen játékokat részesítesz elönyben, de ha hosszabb távra szeretnél gépet, mindenképp a GTX1660Ti vagy inkább RTX 2060-ban gondolkozz.
    A 1650-es egy elég belépő szintű GPU, hosszabb távon nem lesz elég.

    Szerintem ha ez a model is 300nit-es LENOVO LEGION Y540-15IRH (81SX004YHV) i5-9300H RTX 2060 8Gb Ram 1000Hdd / 128SSD hosszabb távra mindenképp javasolnám, + 8GB ram-ot tennék még bele, + vennék az FB-n Win 10 kulcsot 2-3000Ft-ért és kész is a gép. Esetleg késöbb egy nagyobb 256-500-512-es SSD.
    Vagy amit előzőleg linkeltem Win-es i5-9300H-s 1660Ti-s digiprime által forgalmazott gépek valamelyikét.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz zephyr89 #50290 üzenetére

    Hosszabb távon a GTX1660Ti, illetve a BOE 084D panel 144Hz-es 300nit-es 91.5% sRGB (Argyll 3D) 59.3% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) -os kijelzője miatt én mindenképp a Lenovo Y540 ajánlanám.

    A Pavilonból két féle létezik az egyik soros hűtésű és nagyon nem ajánlott.
    így néz ki:


    A Nitro5-nek is olyan a hűtése mint ennek a nem ajánlott Pavilonnak, tehát az a hűtésben fog elvérezni.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ha ezt a fajta Pavilon-t adják, az sokkal jobb V elrendezésű hűtés.
    Itt az a kérdés, hogy milyen kijelzővel szerelték. 60Hz vagy 144Hz.
    A 60Hz-es Chi Mei N156HGA-EA3 panel színhűsége (62% sRGB (Argyll 3D) 39% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) ) ami botrányosan kevés.
    A 144Hz-nek LG Philips LGD05FE panel viszont nagyon jó, 94.9% sRGB (Argyll 3D) 60.5% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) a színhűsége ami viszont nagyon jó.

    Mindenképp a személyes megtekintés, vásárlás preferált mert a forgalmazók néha fals képeket tesznek fel a hírdetésben.
    Ha neten rendeled meg, de személyes átvétellel üzletben, akkor a 14 napos elállás is megmarad.

    A TUF és a G531-es a Panda LM156LF-GL, Panda LM156LF-GL02, LM156LF-2F01) miatt véreznek el. Hiába 120Hz-es de csak 250nit-es és 59.1% sRGB (Argyll 3D) 37.6% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) színhűségük van, illetve a TUF hűtése is hagy kívánnivalót maga után.

    Tehát, a Lenovo Y540-es valamint a Pavilon, de a jobb hűtés illetve a jobb kijelzős ami ezek közül ajánlottabb mint a másik három.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz gurus #50547 üzenetére

    Hát pedig ez van sajnos és ez is marad.

    A 17"-os HP Omennek van ez a fajta normálisabb CMN175D, IPS, Full-HD, 144 Hz, G-Sync, panelja 96% sRGB (Argyll 3D) 60% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) ami 360 cd/m², csak annak meg a hűtése gatya. TGC-szükséges, hogy normális legyen a hőfok.

    Illetve még a régebbi Lenovo Y740-nek van a BOE NV156FHM-N4J 91% sRGB (Argyll 3D) 60% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) 477 cd/m², annak a hűtése viszonylag normális.

    Az Area 51m-ben van jó panel még, LG Philips 173WFG, IPS, LGD05E2, Dell P/N: YWJJ6, NVIDIA 144Hz G-SYNC 335.2 cd/m² 96.9% sRGB (Argyll 3D) 61.3% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Ez a fajta kellene minimum a Helios 700-ba is, mert a 291cd/m² és a 92%-os sRGB nem túl acélos a 17"-os MSI-hez vagy az AW 51m-hez képest, de sokkal jobb lenne ha inkább valamilyen 240Hz G-Sync-est raknának, mint pld a Zephyrus S GX701-be ami KillHates-nek volt.

    jó kijelző bár nekem kevés a fényerő csak , kb. 280 cd / m²-en.nap sütésben nem igazán jó.
    A napsütés ellen inkább sötétítő, vagy szemben ülni a nappal és akkor nem világít bele a képernyőbe.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz gratzner #51396 üzenetére

    Szia. :R

    - mindegyik Acer amit linkeltél ugyanaz?
    Igen, mindegyik ugyanaz.
    - jobb a billentyűzetük, mint a Lenovóé?
    Véleményem szerint igen, legalább is nekem jobban tetszik (nem a design), pontosabb.
    - 350 nites a kijelző?
    A 144Hz-es mind 350nit-es, viszonylag színhűbb kijelzők, sRGB 96% Adobe RGB 73% viszont a dinamikus kontraszt picit alacsony 1:760, míg a Lenovo-nál 144Hz 300nit sRGB 95% Adobe RGB 72%.

    Szerencsére eddig a 2020-as Helios 300-ast nem szerelték még 250nit-es 120Hz/144Hz-es kijelzővel, és ha jól tudom a Lenovo-nál itthon is csak a Ryzen-es illetve az i5-10300h / i7-10750h GTX1650-ös van egyenlőre ezzel a rossz minőségű

    (BOE CQ NV156FHM-NX1X-Rite i1Pro 2Maximum: 317 cd/m² Average: 277.3 cd/m² Minimum: 2.8 cd/m² Brightness Distribution: 77 % Center on Battery: 299 cd/m² Contrast: 1158:1 (Black: 0.26 cd/m²) ΔE Color 5.12 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 4.88 ΔE Greyscale 3.47 | 0.64-98 Ø6
    57% sRGB (Argyll 3D) 37% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) Gamma: 2.37)

    kijelzővel szerelve.
    De kint már van i5-10300H + 2060-is ezzel, tehát nem biztos, hogy itthon nem lesz majd, így óvatosan.
    Arra kell odafigyelni, hogy a BOE 08DF legyen a kijelző panel.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz lev258 #51443 üzenetére

    Szia.

    Röviden válaszolva, egyiket se. :F

    hosszabban, ha a Nitro 5-ből itthon már a 2020-as model és nem a 2019-es kivitel akkor talán, esetleg, de a TUF-ok messziről kerüledőek, illetve csak erős kompromisszumok mellett vegye meg valaki is.

    Részletesebben:
    A TUF-ok nagyon melegedős gépek és a bennük lévő 120/144Hz-es kijelzőpanel kritikán aluliak. :(((

    Nem írom le 1001-ére, inkább belinkelem (#49843) gago1975 (#50093) gago1975 (#50164) gago1975 (#51391) gago1975
    Illetve a melegedésről is (#49531) gago1975

    A Ryzen-ek hiába jók teljesítményben, de a magas hőfok miatt thermal throttling-ol így az előnye 5-10 perc használat után szinte elvész. :((

    Asus TUF A15 with AMD Renoir and Nvidia Graphics in Review

    Talán a 17"-os TUF a "nagyobb" ház miatt szellősebb, de a hűtése annak se rózsás, 1-2°C amennyit számít. Itt is magasak a hőfokok, gyenge a kijelző.
    itt a teszt: Asus TUF A17 FA706IU Ryzen 7 Laptop Review
    Itt is kiemelik a gyenge kijezőt.
    BOE NV173FHM-NX1X-Rite i1Pro 2Maximum: 266.3 cd/m² Average: 253 cd/m² Minimum: 12.6 cd/m² Brightness Distribution: 90 % Center on Battery: 264.8 cd/m² Contrast: 854:1 (Black: 0.31 cd/m²) ΔE Color 4.73 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 4.64
    ΔE Greyscale 1.4 | 0.64-98 Ø6 59.3% sRGB (Argyll 3D) 38.4% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Gamma: 2.16
    A hőfok Witcher alatt 86°C, de stressz-teszt alatt 96°C

    Nitro 5:
    Nitro 2019 kinézet-hűtés: Soros hűtés, emiatt gyenge hatásfok.

    Nitro 5 2020 kinézet-hűtés: V elrendezés, jobb hatásfok



    A 2020-as kivitel jobb mint a 2019-es kivitel

    Pont itt egy jó teszt Acer Nitro 5 AN515-44 Laptop Review: AMD dating Nvidia
    A CPU hőfok stressz-teszt alatt 85°C közelében megáll a V-hűtésnek köszönhetően, viszont ez csak egy Ryzen 5- 4600H, a Ryzen 7-4800H +4-8°C-kal melegebb. :(((

    Ahogy olvashatod is a tesztben a kijelző kritikát:
    Overall picture quality is rather poor. In addition to a dim backlight (270 nits on average) we also found its color-space coverage (61% sRGB) and its response times to be lacking. In return, its black level of 0.25 nits and resulting contrast ratio of 1,150:1 were adequate.
    Az általános képminőség meglehetősen gyenge. A gyenge háttérvilágítás mellett (átlagosan 270 nit) a színtér-lefedettséget (61% sRGB) és válaszidejét is hiányosnak találtuk. Cserébe a 0,25 nites fekete szintje és az ebből eredő 1150: 1 kontrasztarány megfelelő volt.
    Panda LM156LF-2F01 (NCP004D)X-Rite i1Pro 2Maximum: 288 cd/m² Average: 270.6 cd/m²
    Brightness Distribution: 88 % Center on Battery: 287 cd/m² Contrast: 1148:1 (Black:0.25 cd/m²)
    ΔE Color 4.77 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 3.73 ΔE Greyscale 2.7 | 0.64-98 Ø6
    61% sRGB (Argyll 3D) 43% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) Gamma: 2.115

    Ennyi pénzért inkább ezt a régebbi Lenovo Legion Y740 81UF0009HV Notebook venném a kijelző és a minősége miatt, vagy az újabb Legion 5 modelből de csak a 144Hz 300nit-est, és csak Intel-est mert a Ryzen-ket csak gyenge 120/144Hz BOE CQ NV156FHM-NX1 panellal szerelik.
    LENOVO LEGION 5 - i7-10750H, 17.3FULL HD 144Hz, 1000 GB, 8GB, Geforce GTX 1650 4GB Lenovo Legion M300 RGB Gaming Mouse
    LENOVO LEGION 5 - i7-10750H, 17.3FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1650 4GB Lenovo Legion M300 RGB Gaming Mouse

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz grizlisandor #51495 üzenetére

    Szia.

    Nem akarok belevau vagy észt osztani, de meg kell, hogy védjem azt az MSI-t illetve a Kijelzőjét.

    Összetenné a kezét bármelyik jelenlegi lapos gyártó, ha most abban az MSI ben lévő 120Hz-es CHI-MEI N173HHE-G32 (CMN1747) TN+Film kijelző lenne a gépükben.
    Azért mielött bármit írnál, nézz utána itt is (elég csak beírni itt a keresőbe a CHI-MEI szót) mert most nagyon mellé löttél.

    Abba gondolj bele, hogy az a gép 2017-18-ban, masszívan 8-900K-s prémium gép volt, ráadásul G-Sync-es.
    Sajnos a mai új 600-900K-s gépekben szinte nincs olyan jó, színhű IPS kijelző bennük, függetlenűl, hogy 144/240/300Hz-ek, nemhogy amit mai áron 300-400K-ért vennél.

    A mai 120Hz-es paneleket pld. messziről el kell kerülni, ilyen az olcsóbb Asus G531/731/G15, Lenovó legion 5-ös 120Hz-ei, az MSI GF/GL sorozat 120Hz-ei és még sorolhatnám.
    Ezekben a lehető legrosszabb 120Hz-es Panda LM156LF-GL, Panda LM156LF-GL02, LM156LF-2F01, BOE CQ NV156FHM-NX1, BOE NV173FHM-NX1 kijelzőket teszik, szellemképes, színhűtlen variánsokban.
    Nem beszélve az elavult IPS technológiából származó bevilágítási anomáliákról.
    Nem véletlen állnak át több gyártó a monitoroknál a VA panelre illetve az Amoled-OLED-re.

    Egy drágább TN+Film sokkal jobbak mint egy olcsó vagy középkategóriás 120/144Hz-es IPS panel, egyetlen egy hátrányuk a betekintési szög 120° vs 170°, de filmet vagy játékot laptonál nem oldalról nézel gondolom.
    Ráadásul nemhiszem, hogy pld Vasembert lila páncéllal szeretnéd nézni piros-bordó helyett.
    Ez a TN+Film nem ugyanaz mint a régebbi TN.

    Kis összehasonlítás
    MSI GT73 120Hz:
    N173HHE-G32 (CMN1747)X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 314 cd/m² Average: 293.7 cd/m² Minimum: 17 cd/m²
    Brightness Distribution: 89 %
    Center on Battery: 314 cd/m²
    Contrast: 1365:1 (Black: 0.23 cd/m²)
    ΔE Color 9.74 | 0.6-29.43 Ø5.8
    ΔE Greyscale 9.58 | 0.64-98 Ø6
    100% sRGB (Argyll 3D) 76% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :Y :R
    Gamma: 2.5

    ACER Nitro 5 / Asus TUF A15 / 120Hz
    Panda LM156LF-2F01 (NCP004D)X-Rite i1Pro 2Maximum: 288 cd/m² Average: 270.6 cd/m²
    Brightness Distribution: 88 %
    Center on Battery: 287 cd/m²
    Contrast: 1148:1 (Black: 0.25 cd/m²)
    ΔE Color 4.77 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 3.73
    ΔE Greyscale 2.7 | 0.64-98 Ø6
    61% sRGB (Argyll 3D) 43% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :W
    Gamma: 2.115

    Lenovo Legion 5 120Hz
    BOE CQ NV156FHM-NX1X-Rite i1Pro 2Maximum: 317 cd/m² Average: 277.3 cd/m² Minimum: 2.8 cd/m²
    Brightness Distribution: 77 %
    Center on Battery: 299 cd/m²
    Contrast: 1158:1 (Black: 0.26 cd/m²)
    ΔE Color 5.12 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 4.88
    ΔE Greyscale 3.47 | 0.64-98 Ø6
    57% sRGB (Argyll 3D) 37% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :W
    Gamma: 2.37

    MSI GL65/GF65 120Hz
    AU Optronics B156HAN13.0X-Rite i1Pro 2Maximum: 266.8 cd/m² Average: 253.9 cd/m² Minimum: 4.7 cd/m²
    Brightness Distribution: 90 %
    Center on Battery: 258.5 cd/m²
    Contrast: 923:1 (Black: 0.28 cd/m²)
    ΔE Color 5.36 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 4.92
    ΔE Greyscale 3.4 | 0.64-98 Ø6
    53.8% sRGB (Argyll 3D) 34.2% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :W
    Gamma: 2.06

    Asus TUF A17 120Hz
    BOE NV173FHM-NX1X-Rite i1Pro 2Maximum: 266.3 cd/m² Average: 253 cd/m² Minimum: 12.6 cd/m²
    Brightness Distribution: 90 %
    Center on Battery: 264.8 cd/m²
    Contrast: 854:1 (Black: 0.31 cd/m²)
    ΔE Color 4.73 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 4.64
    ΔE Greyscale 1.4 | 0.64-98 Ø6
    59.3% sRGB (Argyll 3D) 38.4% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :W
    Gamma: 2.16

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz scoolerpety #51539 üzenetére

    Szia.

    Itt már leírtam (#51535) gago1975, hogy Egy mobil i5-9300H-ban nincs akkora potenciál, szinte ugyanazt nyújtja teljesítményben, max. csak a GPU lenne erősebb és jóval magasabb hőfokokkal. A 9300H nagyon tud melegedni
    A gép kijelzője FHD 60Hz
    BOE NV15N3DX-Rite i1Pro 2Maximum: 281.2 cd/m² Average: 261 cd/m² Minimum: 16.25 cd/m²
    Brightness Distribution: 86 %
    Center on Battery: 172 cd/m²
    Contrast: 1151:1 (Black: 0.24 cd/m²)
    ΔE Color 5.56 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 5.23
    ΔE Greyscale 2.8 | 0.64-98 Ø6
    59% sRGB (Argyll 3D) 37.8% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Gamma: 2.37

    Itt egy teszt róla: Dell G3 15 3590 Laptop Review: Inexpensive with Easy Upgrades
    Olvasd el, főleg a hőfokok miatt.

    idle

    Witcher 3

    Prime 95

    Prime + FurMark

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz MaxxDamage #51984 üzenetére

    Na végre megkülönböztetik a típusszámot a Strix G(512/712) és a Scar(532/732) között, de megmondom őszintén, hogy én Asus-t nem vennék, max ha lenne megint Chimera, vagy hasonló.
    Mindegyik g712/732 normál RTX2070 illetve 2070s. Mielött megkérdezed, igen van sima 2070 meg 2070super is mind a kettő fajtából.
    Elméletíleg Asus honlap szerint csak a 15"-ból van szar kijelzős 120Hz-es, de a Digiprime oldalán már látok 17" 120Hz 250nit-es kijelzőst is (valószínűleg szar BOE NV173FHM-NX1 mint a TUF A17-ben) de azokat max 1660Ti-ig szerelik.

    +(#51985) gurus ha neked is ezzel a panellal van, akkor a valós érték ennyi:
    A 144Hz-es 17"panel LP173WFG-SPB3 (LGD065B) sRGB95% csak, a beigért sRGB100%-hoz képest és az ADOBE RGB is csak 57-58%, úgyhogy ez csak marketing már megint Anus részéről. A max fényerő peig 328nit, de az átlag csak 306nit puff neki!!! Hazug Anusz!!!!!


    A G732-ben lévő 300Hz-es
    LQ173M1JW03 (SHP14DC)X-Rite i1Pro 2Maximum: 338 cd/m² Average: 311.2 cd/m² Minimum: 16 cd/m² Brightness Distribution: 82 % Center on Battery: 310 cd/m²
    Contrast: 756:1 (Black: 0.41 cd/m²)
    ΔE Color 2.41 | 0.6-29.43 Ø5.8, calibrated: 1.13
    ΔE Greyscale 4.3 | 0.64-98 Ø6
    94% sRGB (Argyll 3D) 72% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Gamma: 2.149
    is csak ennyit tud.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • q2w3

    senior tag

    válasz cynric #53254 üzenetére

    Nekem is hasonló tapasztalatom volt a C szervízzel. Ugyan nem gamer laptop hanem xps esetében. Első körben a szervízt hívtam és ők javítottak a gépet, ami leginkább semennyire sem sikerült, és még sokáig is ültek rajta, plusz szarul szerelték össze.
    2-ája kifejezetten a Dell-t hívtam, és ők szóltak a szervíznek. Végeredmény, fele annyi idő alatt meglett, és mindent rendesen megcsináltak. Nemtudom, hogy szimplán jobb szervízes kollégát kaptam, vagy tényleg ha a Dell irányából jön a kérés akkor tök máshogy kezelik az embert. Ja és a Dell naponta hívott hogy megjött-e a gép a szervízből vagy van-e fejlemény. Szimpatikus hozzáállás.

    Más téma:
    Helios 300-nál elkezdtem beállítani a gépet akksis használatra, predator senseben venti manuálban minimumon, energiatakarékos profil windowsban + 99% max proci teljesítmény, hogy ne legyen turbo boost, illetve -0.1V alulfeszelés throttlestopban = 8,5 óra üzemidőt ír üres állapotban és 6 órát netezés közben, 50% fényerőn. Semmi nyomát nem érzem a fojtásnak és 38-42 fok között van a proci hőmérséklet. Ja és lekapcsol a venti alacsony hőmérsékletnél!!! Nekem így most fel sem pörög, csak ha nekiállok youtube-ot nézni. Nagyon király! Erre még rájön majd a hűtőpaszta csere, és remélhetőleg teljesen néma lesz akksiról használva. Ez után jöhet majd az optimális beállítás a játékra is. Nem a 140 fps lesz a cél, hanem hogy viszonylag halkan forogjon a venti.

    UI: Megkaptam az eladótól a jótállás másolatát, úgyhogy ezzel már tuti nem lesz gond a garanciával! Remélhetőleg a kijelzőt pedig kicserélik BOE-ra szervízben. :)

  • gago1975

    őstag

    válasz Szotyi222 #53677 üzenetére

    Szia.

    Az MM oldalán az elírás a 120Hz, az is 144Hz-es. Minden máshol jól írják, egyébbként G17 712LW/LWS RTX2070/2070s modellekbe a gyengébb 120Hz-es BOE kijelzőpaneleket nem teszik, azt csak a 1660Ti modellekbe rakják. Sőt 712-es modellekbe egyenlőre 2060-ast se tesznek, nincs olyan, hogy G17 712LV.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz ivógéptanács #53994 üzenetére

    Szia. valóban, én néztem el (63-at 73-nak olvastam, reggel volt) és a régebbi GF63-as házba is beletették az i5-öst, viszont a lényegen nem változtat, az a leggyengébb MSI model, a leggyatrább anyaghasználatú és összeszerelés minőségű, i5-el sem ajánlanám senkinek se és az, hogy 144Hz-es egy kijelzőpanel az még nem jelenti azt sajnos manapság, hogy az tényleg a jó vagy a hulladék gyatra panellek közé tartozik.

    144Hz-es hulladék PANDA LM156LF2F01 panel (Amikbe teszik: Asus TUF 15", G531 GT/GU/GL/GV, Acer Nitro 5 15", egyes Acer predator Helios 300 stb.....) vagy , BOE CQ NV156FHM-NX1 IPS, 120 (Amibe teszik: Lenovo Y540, Legion 5)
    Csak érdekesség képp
    Panda LM156LF-2F01 (NCP004D)
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 288 cd/m² Average: 270.6 cd/m²
    Brightness Distribution: 88 %
    Center on Battery: 287 cd/m²
    Contrast: 1148:1 (Black: 0.25 cd/m²)
    ΔE Color 4.77 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 3.73
    ΔE Greyscale 2.7 | 0.64-98 Ø6
    61% sRGB (Argyll 3D) 43% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D):W :W ezek iszonyat gyatra érékek
    Gamma: 2.115

    BOE CQ NV156FHM-NX1
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 317 cd/m² Average: 277.3 cd/m² Minimum: 2.8 cd/m²
    Brightness Distribution: 77 %
    Center on Battery: 299 cd/m²
    Contrast: 1158:1 (Black: 0.26 cd/m²)
    ΔE Color 5.12 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 4.88
    ΔE Greyscale 3.47 | 0.64-98 Ø6
    57% sRGB (Argyll 3D) 37% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D):W :W ezek iszonyat gyatra érékek
    Gamma: 2.37

    Screenshot old be az eszközkezelőből és Aida64-ből a kijelzőpanel típusát és megmondom, hogy milyen. Kíváncsian várom
    Ílyet csinálj légyszíves:

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz k-adi #54000 üzenetére

    Szia.

    Szerintem én nem merném megvenni i5-el, bár csábító az ár. Egyébbként a Lenovo nem rossz gép maga, csak a szervízháttér miatt nem szeretik sokan.
    Egyébbként semmivel se rosszabb mint a többi hason árkategóriás lapos.
    Mire kell?
    Kérd meg az eladót, hogy screenshot-on mutassa meg, hogy milyen kijelzőpanel van benne.
    Ha 120Hz-es 250nit-es BOE CQ NV156FHM-NX1 akkor én hagynám, de majd más is ír rá valamit.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz ivógéptanács #54004 üzenetére

    Szia.

    Igen a leggyengébb, de annyira nem gyenge, az hogy milyen műanyag pont leszarom, tőlem lehet egy papírzacskóban is összerázva a bele, csak legyen tartós, stabil, gyors és szép élethű képű. munkagépnek vettem játékra lesz a legkevesebbet használva

    Nem akarlak elkeseríteni de pont ami miatt vetted, abban nem lesz jó.
    Tartóssága bőven ???-es, szép élethű képet pedig ne várj ettől.
    Milyen munkára vetted?
    Munkagépnek minnél erősebb CPU-t kell venni, legalább egy 6-8 magos i7/i9-est.
    Ha munkagép kellett volna akkor azért az nagyon zsebbenyúlós 500K alatt használtan, 700K-2M újonnan kb egy Quadro GPU-s workstation gép.

    A kijelzőpanelekről annyit, hogy egy Lenovo Y540 i7-9750H GTX1660Ti-s jó kijelzőpanellal itt kezdődik és úgy igazi munkára még ez se való annyira, és azt lehet mondani, hogy jelenleg ez az a gép amiért ki szabad egyáltalán pénzt.
    A színlefedettség / hűsége ennek a 144Hz-es 300nit-es panelnak
    BOE 084D
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 306 cd/m²
    Average: 289.6 cd/m²
    Minimum: 2.6 cd/m²
    Center on Battery: 299 cd/m²
    Brightness Distribution: 89 %
    Contrast: 1031:1 (Black: 0.29 cd/m²)
    ΔE Color 3.7 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 2
    ΔE Greyscale 4.1 | 0.64-98 Ø6
    91.5% sRGB (Argyll 3D) 59.3% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Gamma: 2.19
    Ami nagyon közepesen jó csak.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz q2w3 #54130 üzenetére

    Szia.

    Itt most a hozzáértőktől kérdezem
    Adott az q2w3
    Innolux N156HRA-EA1 es panel ami ugyan 40pin-es de eDP (4 Lanes) , eDP1.3 , 40 pins Connector Remarks :eDP1.3

    MÍg amit vett az BOE 156FHM-NY5 NV156FHM-NY5 eDP (4 Lanes) , eDP1.4 , HBR2 (5.4G/lane) , Connector 40 pins Ami még fontos, hogy Remarks :eDP1.4; HDR; Free Sync

    Kell e esetleg az eDP1,4 valamint a HBR2(5.4G/lane) miatt szallagkábelt is cserélnie, vagy van e esetleg valami anomália ami miatt ez a panel(LenovoY740) nem szerelhető be a Helios 300-ba? HDR képesség esetleg vagy bármi???
    Esetleg Bios vagy kijelzőpanel FW közbeszólhat e???

    A gyári 240Hz-es Sharp SHP14D3 (LQ156M1JW09) eDP (4 Lanes) , eDP1.3 , HBR2 (5.4G/lane) , 40 pins Connector Remarks :eDP1.3

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Killing #54472 üzenetére

    Szia.

    A kijelzőpanel színlefedettség / színhűség mennyire fontos?
    A baj, hogy az Asus G512-es gépeibe(GTX1650Ti,16660Ti,RTX2060) gyenge kijelzőpanelt tesz.
    Még az RTX2070-es modellekből is van ami gyenge paneles és emiatt csak néhány típusból ajánlott megvenni.

    Az egyik a ASUS ROG Strix G15 G512LWS-AZ011 i7-10750H RTX2070s Notebook
    Ebbe szerencsére.
    240Hz-es Sharp LQ156M1JW09
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 300.9 cd/m²
    Average: 289.3 cd/m²
    Center on Battery: 300.9 cd/m²
    Minimum: 17.32 cd/m²
    Brightness Distribution: 92 %
    Contrast: 971:1 (Black: 0.31 cd/m²)
    ΔE Color 3.54 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 1
    ΔE Greyscale 5.9 | 0.64-98 Ø5.9
    98.3% sRGB (Argyll 3D) 63.3% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Gamma: 2.37
    és most akciósan az Aqua-nál ma még 532K-ért megkapod. Ez most ennyiért BestBuy
    Olvasd el ezt a tesztet Asus ROG Strix G15 G512LW Laptop Review.

    Hűtés: Ezt a modelt még amikor tesztelték, a CPU-t lehet, hogy nem folyékony fémmel kenték meg, (bár az Asus ígérete szerint a G512/532/712/732-nél és az összes Zephyrus-nál ezzel kellene forgalomba hozni) és azért ilyen magasak a CPU mag hőfokai ha megnézed a játék teszteknél.
    Ez a G512LW hűtése:



    Egyébbként szerintem ha normálisan KillHates mester megkenné a CPU-t TGC-vel, a GPU-t pedig Noctua NT-H1/2-vel, akkor simán 70, max 80°C környékén meg lehetne fogni a hőfokokat. Tehát ha ma még megrendeled, akkor KillHates mester csepeli műhelyébe vidd ki, gari vesztés nélkül megcsinálja neked.

    Sajnos az Asus gyengébb G512-es modelleiben a fentinél rosszabb hűtést tesz (GTX1650Ti,16660Ti,RTX2060) ez van:

    és nagyon gyenge kijelzőpanel szerelik őket egytől-egyig, nincs kivétel:
    Panda LM156LF-2F01
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 283.3 cd/m²
    Average: 251.8 cd/m²
    Center on Battery: 271.2 cd/m²
    Minimum: 14.71 cd/m²
    Brightness Distribution: 79 %
    Contrast: 512:1 (Black: 0.53 cd/m²)
    ΔE Color 5.04 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 4.26
    ΔE Greyscale 3.4 | 0.64-98 Ø5.9
    59.5% sRGB (Argyll 3D) 37.8% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :W :W :W
    Gamma: 2.09

    HP Pavilon Gaming:
    Ennyit nem ér egy Pavilon Gaming 16"-os főleg a hűtése miatt se. Ugyanazt a katasztrófális hűtést használja mint amit a 2016-17-es HP Omen és a 2017-18-as Helios 300.
    2020-ban i7-10750H RTX2060 mellé egy ilyen hűtést tenni = a gyilok pornóval.

    A kijelzőpanel színlefedettség / színhűség harmatgyenge,
    BOE08F6
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 319 cd/m²
    Average: 306 cd/m²
    Center on Battery: 319 cd/m²
    Minimum: 14 cd/m²
    Brightness Distribution: 91 %
    Contrast: 1772:1 (Black: 0.18 cd/m²)
    ΔE Color 4 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 3.52
    ΔE Greyscale 1.53 | 0.64-98 Ø5.9
    60% sRGB (Argyll 3D) 38% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) :W :W :W
    Gamma: 2.39

    Ha esetleg neked szóba jöhet a Lenovo, akkor én a G512LWS mellett még a 17"-os Lenovo Y540 17IRH-t javasolnám.
    Igaz régebbi model, i7-9750H GTX1660Ti -vel 400K-tól indul, de milliószor jobb mint a HP Pavilon Gaming 16-os.

    Ha van kérdésed akkor nyugodtan tedd fel

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • Lionela

    csendes tag

    Úgy látom itt nagy kijelző mágusok is vannak. Őszintén szólva, hiába kerestem, halvány hupilila hőzöm sincs, hogy az én laptopomban lévő monitor jónak számít-e, mert az összes teszt amit találtam róla, azok mind a 240 Hz-es monitorról szólnak, az én 144 hz-es változatomról egyáltalán készült review.

    Szóval a monitor típusa BOE NV156FHM-N4K.

    Az egyetlen info amit felleltem róla, hogy 72% NTSC-s. Ami őszintén szólva nem mond nekem semmit XDDD
    Nem vagyok grafikus, amíg egy monitor ránézésre szép képet ad, én jónak gondolom, de most már kíváncsi vagyok, mennyire gagyi egy 650 ezres laptop monitorja (azaz mennyit spóroltak rajtam XD)

    [ Szerkesztve ]

  • gago1975

    őstag

    válasz Lionela #54499 üzenetére

    Szia.
    Ez egy viszonylag jó 144Hz-es kijelzőpanel.
    Azt nem tudom, hogy a 2020-as 10750h+RTX2060-as Acer Predator Triton 300-ba milyen Firnware-el lett kérve, milyen software-s beállítás mellett, de ugyanez a kijelzőpanel van a az egyik Razer Blade 15-ös gépben és ilyen színlefedettség/színhűséget produkál abban:

    BOE NV156FHM-N4K (BOE0804) 144Hz 300nit panel
    X-Rite i1Pro 2
    Maximum: 322.5 cd/m²
    Average: 304.9 cd/m²
    Center on Battery: 312.7 cd/m²
    Minimum: 16.94 cd/m²
    Brightness Distribution: 90 %
    Contrast: 1158:1 (Black: 0.27 cd/m²)
    ΔE Color 4.57 | 0.6-29.43 Ø5.7, calibrated: 2.91
    ΔE Greyscale 4.3 | 0.64-98 Ø5.9
    91.3% sRGB (Argyll 3D) 59.4% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D)
    Gamma: 2.29

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz KillHates #54530 üzenetére

    Nincs mit barátom :R :R :R

    Tudod, hogy én is mint sok elégedett ügyfél/barátod, csak téged ajánlak mindenkinek :R
    Igen ajánlanám ha nem azzal a CMN1521-es kijelzőpanellal lenne szerelve, mert a gép maga nagyon jó.

    Még szerencse, hogy a Triton 300-as ami szinte ugyanez a gép, abba a jóbb minőségű BOE NV156FHM-N4K (BOE0804) panelt teszik bele. #54509
    Árban szerencsére a Acer Predator Triton 300 - PT315-52-790Z 10750H+RTX2070max-q csak egy 10-el drágább mint az ugyanilyen perifériákkal rendelkező Acer Predator Helios 300 - PH315-53-72DN 10750H+RTX2070max-q, tehát az legalább ajánlhatóbb.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • Jancsi11

    csendes tag

    válasz gago1975 #54737 üzenetére

    Egy külföldi portálon ezt találtam:
    15.6-inch, 1920 x 1080 px IPS 60 Hz, 16:9, non-touch, matte, BOE NV156FHM-N6A panel

  • gago1975

    őstag

    válasz Jancsi11 #54738 üzenetére

    Szia.

    Ja én is megtaláltam : Lenovo Legion 5 review (AMD Ryzen 7 4800H, GTX 1650Ti gaming laptop)
    Panel HardwareID:
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.

    Viszont ez a része aggaszt, hogy gyárilag miért nem lehet beállítani rendesen :
    Our unit came poorly calibrated out of the box, with a skewed White Point and Gamma. Once calibrated, it still ended up at around 320-nits of max brightness, with average variations towards the margins, but a slightly dimmer area in the lower-left corner. Color uniformity also ended up better than I expected, with minimal DeltaE variations, which corroborated with the 70% AdobeRGB coverage, makes for a versatile panel for everyday use and some occasional professional work.
    I’ll look into the other panel options and update this section once I found out more about them.
    Itt arról van szó, hogy rosszul vannak kalibrálva, rosszul beállított, "ferde fehér ponttal" és mindenképp kalibrálni kell a kijelzőpanelt, mert utána jobb lett a színegyenletesség, 320nit fényerő még így is megvolt.


    Az LCD technológiára jellemző bevilágítási anomáliák megvannak itt is, döntse el mindenki, hogy ez neki belefér vagy sem, de szerintem nem jobb vagy rosszabb mint a többi gyártóé.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz KisApám #54844 üzenetére

    Szia.

    Mindenképp magasabbra kell tenned a "lécet" az árral kapcsolatban. 360K körül lenne amit már ajánlanék. :F

    Ugyan "csak" 60Hz-es de nagyon jó kijelzőpaneles, sokkal jobb hűtéssel ez van:
    LENOVO LEGION 5 - Ryzen 5 4600H, 15.6FULL HD, 512 GB, 8GB, Geforce GTX 1650 Ti 4GB, Win10 + gamer egér
    a Ryzen 5 4600H kb i7-9750H erősségű.
    Legion 5 hűtése

    Kijelzőpanel:
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.

    MSI GF65 THIN 10SDR - i7-10750H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 8GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB + Gamer egér
    Ebbe 144Hz-es a kijezőpanel, de ez is kb olyan színhűségű panel mint a TUF-ban van, viszont jobb hűtéssel, erősebb 1660Ti GPU-val, és I7-10750H-val.

    LENOVO LEGION Y540-15IRH - i7-9750H, 15.6FULL HD 144Hz, 1000 GB+128 GB, 8GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB + Legion hátizsák
    Régebbi i7-9750H CPU, viszont erősebb GTX1660Ti GPU, jó hűtéssel, 144Hz-es szép, jó színlefedettség / színhűségű panellel van szerelve.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Tonycs #54846 üzenetére

    Szia.

    Ahogy néztem tegnap, eltűnt az összes hasonló Legion 5i-17 és Y540-17 az oldalukról, pedig volt mindkettőből legalább különböző 6-8 konfig a fentebb említett főbb paraméterekkel...

    A Digiprime-nál sajnos az van, hogy egy konfig van raktáron, és ők bővítik helyszínen ezeket az esetek 99%-ban.
    Ezért fordúl elő náluk, hogy pld nincs két egyforma RAM a bővítés után, vagy ritka, hogy ezt meg tudják oldani.
    Szla-n is fel van tüntetve a +RAM ha mondjuk csak 8GB-os az alap konfig.

    Akkor marad nektek a 15-ös vonal, mert sajnos nincs más olyan 17"-os ami ajánott lenne és árban is megfelelő.

    Akkor marad legfeljebb a
    LENOVO LEGION Y540-15IRH - i7-9750H, 15.6FULL HD 144Hz, 1000 GB+128 GB, 8GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB + Legion hátizsák
    ennek a 9750HF-es win-es verziója
    LENOVO LEGION Y540 - i7-9750HF, 15.6FULL HD 144Hz, 1000 GB+256 GB, 8GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB, Win10 + Legion hátizsák

    Pixelhibásat nem ajánlom, hogy vegyél, bár azt is látni kellene, hogy hol van az a pixelhiba, a garit mérséklik e(gondolom a pixelhiba miatt a kijelzőpanelre kiesik).

    Esetleg mint alternatíva?:
    LENOVO LEGION 5 - Ryzen 5 4600H, 15.6FULL HD, 512 GB, 8GB, Geforce GTX 1650 Ti 4GB, Win10 + gamer egér
    a Ryzen 5 4600H kb i7-9750H erősségű.
    Legion 5 hűtése

    Kijelzőpanel 60Hz-es, de viszont jó:
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.

    Vagy még ez a kettő ami szóba jöhet, csak ez már anyagilag is megterhelőbb.
    az új
    LENOVO LEGION 5 - i7-10750H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB + gamer egér
    vagy
    MSI GP65 Leopard 10SEK - i7-10750H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 2060 6GB

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Gawamatsu #55238 üzenetére

    Szia.

    Ezek az árak szerinted olyan "hú de jó árak" :F .Amit itt linkeltem Asus G712LWS #55155gago1975 frissebb CPU-val, erősebb GPU-val esetenként olcsóbb, vagy ugyanennyi!
    Ha te se vagy oda az Asus-ért, azt megértem, de az Omen 15 se jobb.
    Hiába G-Sync paneles az Y740 illetve a Omen 15-ös, ha régebbiek és ráadásul max-q van bennük.
    Az Y740-et ajánlanám ha 17"-os lenne, és mondjuk ennyiért 16GB RAM, 1TB SSD és 2080 max-q lenne benne, vagy ez a konfigot max 580K ért adnák, de ez az én véleményem.

    Amit linkeltél Nitro 5-öt nem forgalmazzák már 2060-al, csak 15"-os kivitelben és gyatra kijelzőpanellal, igaz a 17"-os is rossz minőségű.

    Helios 300-ról annyit, hogy sajnos Magyarországon ez is csak a rossz minőségű kijelzőpanellel lehet kapni. Függetlenűl, hogy GTX1660Ti vagy akár 2070max-q-s.
    Ez vonatkozik a Nitro&Helios 300-ra is, hogy te akinek esetleg fontos lenne a G-Sync, egy sRGB 60%-os minőséggel meg tudnál barátkozni, nem hinném, hogy nem vágnád ki az ablakon az első nap se a Helios 300-at se a Nitro 5-öst.

    Triton 300-ban nem is lesz soha G-Sync, ez a Helios 300-nak a vékonyabb, de picit prémiumabb változata. Viszont jó BOE NV156FHM-N4K 144Hz-es kijelzőpaneles.
    92% feletti sRGB-vel.

    Mint már leírtam, az Acer csak a prémium laposaiba tesz G-Sync-es panelt.
    Triton (Triton 700 de már rég nem kapható) 500/900
    (Helios 500 de már nem kapható) és a Helios 700-ba tesz G-sync panelt.

    Az MSI GP75 10750H-val viszont egy jó ajánlat, jobban megéri az árát, még úgy is hogy csak sima RTX2070 van benne, csak ebben sincs G-Sync. Az MSI is kivette már a palettából a G-Sync panelt, az utolsó a GT75 Titan volt.

    RTX30-as mobil kártyák váratóan március de inkább április hónap környékén lesznek az Intel-es gépekben elérhetőek.
    Amivel viszont lehet meg kell elégedned, hogy Ryzen mellé, ha ugyan lesz is RTX30-as párosítva, max 3060-ig fognak elmenni.
    Ha megnézed a jelenlegi kínálatot, konzumer gépeknél ott se találsz Ryzen 4800-4900-est RTX2060-nál erősebb GPU-val.
    Egyedül a XMG/Clevo Apex 15 desktop CPU-s változat az, amit választhatsz RTX2070-el, de pld 2080-al az se volt elérhető.

    Itt van valami orosz spekuláció, de végig nézve az összes typ°-t, a google semmi adatot nem hozott ki, ergo ez nem megbízható forrás, orosz spekuláció egyenlőre.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • Dhampir

    félisten

    válasz gago1975 #55306 üzenetére

    Köszönöm az infót! :R

    Persze lehet a tesztgéptől eltérően némelyikben másik panel is, például AUO vagy egyéb. Például Dell Latitude 5590-ben is előfordult itthon AUO és BOE paneles egyaránt.

  • gago1975

    őstag

    válasz Dhampir #55307 üzenetére

    Nincs mit. :R

    Nem hiszem, hogy a Dell G5 15 SE 5505 AMD-s gépbe betennék a AU Optronics B156HAN (AUO80ED) panelt, mert nem sokkal jobb mint a BOE NV156FH BOE084A.
    Szerintem az AUO, csak az Intel-es G5 15-é.

    Dell Latitude 5590-ben is előfordult itthon AUO és BOE paneles egyaránt.
    Igen tudom, de azért ott nagyjából lehet tudni.
    Ha 5591-es Touchscreen-es akkor AUO B156HW03, ha nem, és 5590-es, akkor pedig BOE NV15N42, de mind a kettő csak 60Hz-es és elég rossz színlefedettségű..

    Latitude 9510-es ami jó AUO1017D B150HAN panellal tesznek.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • Dhampir

    félisten

    válasz gago1975 #55308 üzenetére

    Dell Latitude 5590-ben is előfordult itthon AUO és BOE paneles egyaránt.

    Igen tudom, de azért ott nagyjából lehet tudni.

    Sajnos semmit sem lehet tudni vásárlás előtt arról, hogy pontosan milyen gyártótól származik a dobozba zárt gép kijelzője.
    Pusztán csak feltételezem, hogy vannak kivételek, amikor valóban pontos információval tud szolgálni a forgalmazó. :)

  • gago1975

    őstag

    válasz ricogsm #55478 üzenetére

    Szia.

    A következő gép ez lenne de ez is fogadjunk gyenge anyagból van és max Q-s :(
    Acer Predator Triton 300 - PT315-52-790Z és madjem a duplája a nitro 5nek. :D
    Az igaz ugyan, hogy 2070 max-q van benne, de olyan prémium anyagból készült, full magnézium ház, hogy sok gép megirigyelhetné az anyagminőségét.
    #54706Lionela nemrég volt KillHates mesternél pasztáztatni az i7-10750H+ RTX2060.
    Volt értelme. KillHates mester nagyon dicsérte
    A kijelző panel is a jobbik fajta BOE NV156FHM-N4K , és szerencsére nem u.a van bennük mint a Helios 300 ban.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • q2w3

    senior tag

    válasz KillHates #56475 üzenetére

    A hűtésen van a másik fele. Ilyen cuccot hol tudok venni?
    Köszi az infot, akkor megnyugodtam :)

    Más:
    Közben decemberben megjött az új kijelző a gépembe, elég merész vállalkozás volt, de pont a kötelező vám bevezetés előtt meg is érkezett: NV156FHM-NY5 , 144Hz, 500nit fényerő, 100% Adobe RGB, HDR400.
    Most, hogy megvolt az alaplap csere, végre be tudtam szerelni ( a régi megúszta a kivételt) és jelentem flottul működik! A gépe egyből felismerte, állítható a fényerő gombokkal, nagyon szép színei vannak, úgyhogy a Helios 300 2020-as modellbe belemegy a Lenovo Legion i7 kijelzője, BOE08EA. :DD :DD :DD

    Azt hiszem ez az első Helios 300-as ilyen kijelzővel!

  • gago1975

    őstag

    válasz Dhampir #58916 üzenetére

    Szia.

    Attól függ, hogy laptop, vagy külső kijelző panel.
    A régi MSI GE65/GT73/75-ben lévő Chi Mei 120Hz-es panelek nagyon jók.
    Legion 5-ből pld volt Ryzen 5 GTX1650Ti modell amibe nagyon jó 60Hz-es panel volt,
    de pld legutóbb egyes olcsóbb laptopokban, (TUF/G531/731) (Lenovo y540/Legion 5 120Hz) vagy a Nitro 5 / Helios 300 lévő 120/144Hz-es panelek katasztrofálisak.
    Inkább azt írd le, hogy milyen gépet nézrtél ki, pontos típusszámot küldj el és ha tudunk, segítünk.
    Olvasd el ezeket: #51497 #54845 #54714 #54741 Panda panelek CMN1521 panelek BOE panelek
    Itt meglátod, hogy mérések alapján a Panda CMN1521 és egyes BOE panelek milyen "rosszak", az ezzel szerelt laptopok kompromisszumot igényelnek.

    Külső kijelzőknél más a helyzet, közép-felső kategóriában ott azért nincs gyenge panel.

    Az amivel tapasztalatod van, egy áll 8Bit-es (6Bit+FRC) 99% sRGB-s 75hz-es olcsó Freesync-es monitor. Ennél már lényegesen jobbak vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Dhampir #58924 üzenetére

    Az MSI BRAVO 15-ben egy közepes panel van, közepes színlefedettség, se nem húha de nem is olyan rossz, mint amiket korábban írtam (Panda CMN BOE) egyes típusoknál.

    Jó a válaszidő,
    Response Time Black to White..............10.4 ms
    Response Time 50% Grey to 80% Grey..16 ms
    Közepes színhűséggel
    ΔE Color 4.5, ΔE Greyscale 3.3

    Legion 5-ből csak a 144Hz-es és a 60Hz-es paneleset szabad megvenni, azoknak jó a paneljük,
    Itt leírtam a Legion 5 nek a 60Hz-es paneljének a tulajdonságait ami nagyon jó: #54845
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.

    Legion 5 144Hz ami vehető

    Legion 5 120Hz-es ami katasztrófa.
    Legion 5 15IMH

    Közepes válaszidő
    Response Time Black to White................17 ms
    Response Time 50% Grey to 80% Grey.....26 ms

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz norberto9 #61987 üzenetére

    Szia.
    Ja, hogy neked képszerkesztéshez kell???
    Akkor miért ilyen rissz-rossz paneles gépet néztél ki mint az a Lenovo IdeaPad Gaming 3 81Y400UXHV???? Annak a kijelző panelje egy katasztrófa.

    De nem csak annál.
    Az összes Srix 15-ös ultra gagyi panellal van ebben az árkategóriában.
    A legolcsóbb ASUS ROG STRIX G15 G512 aminek jó kijelző panelje van, az itt ASUS ROG Strix G15 G512LWS - i7-10750H, 15.6FULL HD 240Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 2070 Super 8GB + ASUS PROMÓ kezdődik.
    A 250nit-es 144Hz-es Panda LM156LF-GL02 paneles gépeket felejtsd el, még RTX2060-as modellekbe is ezt teszik.
    Itt ROG Strix G15 G512 le is tudod ellenőrizni, hogy nálunk Magyarországon melyik típusszámú G15 512-es milyen panellal van szerelve. Fontos a szám illetve betű modell megjelölést nézni.

    400K-s kategóriában egy modell jöhet szóba és az minőségileg is illetve kijező panelileg is megfelelne neked ha elfogadod, hogy csak 60Hz, de cserébe parádés a színhűség és a színlefedettségük:
    Lenovo Legion 5 82B5002MHV vagy ha találsz még valahol olcsóbban LENOVO Legion 5 82B5004PHV-t erősebb 1650Ti vel, akkor olyat vegyél.

    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Energie X #62364 üzenetére

    Szia.

    Engedd meg, hogy segítsek és ezeket a téveszméket eloszlassam, mert amit írsz mert mondták neked,
    Tetszik a Lenovo Legion, de a milyen notebookot vegyek topikba garija miatt nem ajánlgatják a lenovokat,
    úgy hülyeség ahogy van.
    A Lenovo Legion szériáknak a szervíze Szlovákiában van, de semmivel nem jobb vagy rosszabb mint a többi gyártó szakszervíze. +/- véleményt mindegyikről hallasz, de igazából a gyári paszta azonnali cseréjével, az évenkénti karbantartás, takarítás, újra pasztázással nagyon meg lehet növelni a gépek élettartamát.

    A gaming nem akkora cél inkább minimális, fő hogy a proci legyen jobb mint egy U-s variáns. KB ilyesmi konfigra gondoltam: i7 10750, GTX 1650Ti/1660, 1 TB NVME SSD, 1 GB Ram, 15.6 FullHD, HDMI port.Ami fontos, hogy ne akarjon szétesni 2 év után, a zsanér ne törjön ki a hátlapból és lehetőleg ne a leggagyibb ips panel legyen benne stb.

    Mennyit szánsz rá, mit jelent neked az emberi ár, mire használnád, Videovágás, képszerkesztés, grafikai munka?

    LENOVO Legion 5 82B5004PHV Ryzen 5 4600H + GTX1650Ti-vel ( a 4600H kb az i7-9750H és a 10750H teljesítményét hozza), amiben egy nagyon jó színlefedettségű és színhűségű de 60Hz-es
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.
    panel van.

    vagy van még egy erősebb Ryzen 7 4800H CPU-val, GTX1650Ti-s, nagyon jó 144Hz-es 300 Nit-es kijelző panellellal

    LENOVO LEGION 5 - Ryzen 7 4800H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 8GB, Geforce GTX 1650 Ti 4GB, Win10 Lenovo Legion M300 RGB Gaming Mouse
    LENOVO LEGION 5 - Ryzen 7 4800H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1650 Ti 4GB, Win10 Lenovo Legion M300 RGB Gaming Mouse
    Amiket 450K-ig lehet ajánlani.

    A következő árkategória amiben jó kijelző panel van az 540K-tól lenne elérhető, HP Omen 15 - Ryzen 7 4800H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB, Win10 + HP OMEN 100 egérpad de a 2021-es HP OMEN mellé, a Ryzen 7 4800H nem ajánlott, a hűtésének nagyon sok.

    A következő még ami szóba jöhet, az a HP OMEN 15-dh1007nh 1G8R9EA Notebook i7-10750H + RTX2070max-q 512GB SSD, 16GB RAM de ez 570K-ért van.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Gawamatsu #62744 üzenetére

    Ezt a pofátlan egy árazást ami nálunk már megint van Acer részéről.
    Egy Acer Nitro 5 (AN515-55) AN515-55-521K (1100€-os 19%-os német áfás MM&Saturn&Acer Shop) 400K-s gépből csináltak Magyar 27% áfával Acer Nitro 5 - AN515-55-59DA 535K-s (1469€) vagy Acer Nitro 5 (AN515-55) AN515-55-75AM (1299€-os 19%-os német áfás MM&Saturn&Acer Shop) 473K-s gépből csináltak Magyar 27% áfával Acer Nitro 5 - AN515-55-77YZ 586K-t(1609€).
    Agyrém ami nálunk van árazás terén.

    Az RTX3060 kb 80W-os.

    Ja és nem tudni, hogy az itthoni gépeket milyen panellal szerelik.
    Kint legalább egy most már csak "közepesen jó-jó"-nak mondható, BOE BOE08B3 (NV156FHM-N4K) 144Hz-es panellel szerelik, kérdés, hogy hozzánk mi kerül ennyiért bele.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz pinnacle #64543 üzenetére

    Szia.
    Nincs, de láttam, kipróbáltam és szerintem nálad valami más volt a gond, mert egyáltalán nem kell se 15, se17"-ból nagyobb nit-es kijező. Vagy a fényerő, vagy az energia gazdálkodás nem volt megfelelően beállítva, vagy a te gépedben nem az a panel volt mint ami a spec ben le van írva, mert a Aspire3 ban található BOE CQ NV173FHM-N41 átlag 250nit es 60hz-es panel, igaz 1:1535-ös kontrasztal.

    Az én két Helios 700-asban is "csak" 300nit-es a panel, mondjunk a dinamikus kontraszt 1:1440-es, de sok 17"-os DTR gamer laposban is 300nit panel van és bőven elég mindenre, főleg játékra, még ha be is süt a nap.
    KillHates mesternek 500nit-es a 4k OLED panelja és még abból is vissza kell vennie, igaz az OLED és nem IPS, de akkor is.

    Esetleg meg tudnád kérni a haverodat, hogy csináljon Aida64-el egy panel ellenőrzést, ahol a pontos típusát írja, screenshot olva belinkelnéd ide, és utána lehetne járni, hogy mi a gond, mert az a 17"-os panelnak, mert a Legion 5-ben lévő 144hz-es 300nit-es panelból kiindulva nagyon jónak kellene lennie.
    Ilyenre gondoltam,
    :R

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz LeventeV #64559 üzenetére

    Nincs mit.
    Nem véletlenül drágább a 144hz panellal, illetve miért olcsóbb a 120hz.
    Egyszerűen akinek fontosak a színek megjelenítése, az nem veszi meg a 120hz-est, ezért is fogy el hamarabb a 144hz-es.

    A gond, hogy nagyon rossz az a 120hz-es panel, nagyon gyér a színlefedettség/színhűsége.

    sRGB 57%, ADOBE RGB 37%, és emiatt játékok alatt a színek megjelenítése mit is mondjak, katasztrófa.
    Olyan mintha "szellemképes"lenne, a piros inkább narancsos, a kék inkább lilás árnyalatú stb...

    Ez a 144Hz-es Legion 5 panelja

    Ha van ugyanez a CPU+GPU 60Hz-es panellal és a 144Hz ért sokallod a különbözet kifizetést, akkor inkább a 60Hz-est vedd meg, az nagyon jó, még a 144Hz-nél is jobb picivel, csak az 60Hz, max beállított a 60fps limitet a játékoknál.
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz BelaAzUrben #67315 üzenetére

    Szia.

    Szeretnék picit segíteni Legion 5 gép kiválasztásában ha megengeded.

    Mivel te leginkább munkára használnád, kevés GTA V ami játék szóba jöhet, így két-három gépet tudnék ajánlani neked Legion 5 ből:

    Ha nem fontos a Win, akkor
    LENOVO LEGION 5 - Ryzen 7 4800H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB + Legion hátizsák 400K

    LENOVO LEGION 5 - i7-10750H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB + Legion hátizsák 470K

    Ha kell a Win hozzá, akkor pedig
    LENOVO LEGION 5 - Ryzen 7 4800H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB, Win10 + Legion hátizsák 440K

    LENOVO LEGION 5 - i7-10750H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce GTX 1660 Ti 6GB, Win10 + Legion hátizsák 490K

    a 144Hz-es panel adatai.

    Annyit azért hozzá tennék, hogy az Intel 10750H + GTX1660Ti jobban van összeoptimalizálva játékoknál, jobb/több FPS-el futnak el a játékok, viszont a 8 mag/12 szálas Ryzen 7 4800H pedig munkára, videó vágásra / renderelésnél jobb, gyorsabb.

    Ha esetleg szeretnél picit olcsóbban hasonlóan használható Legion 5-öst gyengébb CPU+GPU-val, akkor a székesfehérvári MM-ben létezik ez LENOVO Legion 5 82B5004PHV gamer laptop (15,6'' FHD/Ryzen5/8GB/512 GB SSD/GTX1650Ti 4GB/Win10H) a GTX1650Ti elég a GTA V-höz és a 4K videó vágáshoz, a Ryzen 5 4600H 6 mag 12 szálas CPU is elég bőven, multi core-ban még a 10750H-nál is jobb.
    Ennek 60Hz-es de parádés kijelző paneles gép.
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A);
    Coverage: 95.7% sRGB, 69.7% AdobeRGB, 73.1% DCI P3;
    Measured gamma: 2.51;
    Max brightness in the middle of the screen: 332.62 cd/m2 on power;
    Min brightness in the middle of the screen: 9.61 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1064:1;
    White point: 7600 K;
    Black on max brightness: 0.31 cd/m2;
    PWM: No.

    Ha viszont frissebb CPU+GPU-s 2021-es Legion 5-öst szeretnél akkor pedig ezt Lenovo Legion 5 15ACH6H Ryzen 5 5600H 15,6" FHD 165Hz RTX3060 6GB, 512 GB SSD, 16GB RAM SKU: 82JU002SHV 490K-ért, (a gyári egyoldalas 1Rx16 2x8 GB RAM-ot "ki kell belőle dobni",eladni az aprón 6-8K/db-ért) venni bele 2db nagyon jó és gyors Team Group Elite 8GB DDR4 3200MHz TED48G3200C22-S01 RAM-ot 2x15K-ért, meglátogatod #66786KillHates mestert a csepeli műhelyében és az itt látható módon gari vesztés nélkül megcsinálja neked a pasztázást, hogy a hőfokok megfelelőek legyenek a gépnél.

    A 2021-es Legion 5 15-nek már LG LP156WFG-SPT2 (LGD06A5) panelja van.

    Panel HardwareID: LG LP156WFG-SPT2 (LGD06A5)
    Coverage:
    sRGB: 97.7%, ADOBE RGB? 70.3%, DCI-P3 73.3%;
    Measured gamma: 2.2;
    Max brightness in the middle of the screen: 347 cd/m2 on power;
    Contrast at max brightness: 1197:1
    Native white point: 6120 K;
    Black on max brightness: 0.29 cd/m2.

    vagy egy mégjobb kijelző paneles/hűtésű/anyaghasználatú itt leírtam a kijelző panel/hűtés különbséget a 2021-es Legion 5-höz képest #67330
    Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6 Ryzen 5 5600H RTX3050Ti, 16" QHD 165Hz 1TB SSD, 16GB RAM SKU: 82JS000JHV

    Anyagminőségben a sorrend: Legion 5 Pro, Legion 5 2020-as modell, Legion 5 2021-es modell.

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz djcyrus #67851 üzenetére

    Szia.

    Lenovo Legion 5 vs Nitro 5
    A Lenovo lényegesen jobb választás, jobb anyagminőség, jobb hűtés, jobb kijező panel.
    Az RTX 3060 is a Lenovo-ban teljes értékű 130W-os, a Nitro 5-ben max. 75W(dinamic boost-al 85W)-volt, de most kapott új BIOS-t és az Acer megemelte a teljesítményt +10W- al, feltornázták 85W(dinamic boost-al 95W-ra), de ez még mindig kevesebb mint a Lenovo-é, nem tudja azt mert a hűtés nem bírná el.
    A kijelző panel a Nitro 5-ben 144Hz-es 250nit-es gyenge színlefedettség/ normál színhűséggel,
    Chi Mei CMN N156HRA-EA
    Maximum: 288 cd/m²
    Average: 262.3 cd/m² Minimum: 23 cd/m²
    Brightness Distribution: 88 %
    Center on Battery: 288 cd/m²
    Contrast: 1371:1 (Black: 0.21 cd/m²)
    ΔE Color 3.61
    ΔE Greyscale 2.4

    63.51% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
    42.54% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
    Gamma: 2.216

    Az Acer most fog kijönni egy 165Hz-es QHD panellal, annak jobbak lesznek majd az értékei, igaz sötét lesz, rossz lesz a kontraszt, de, hogy hozzánk eljut e és mennyiért, az jó kérdés
    BOE BOE09B8
    Maximum: 349 cd/m²
    Average: 304.4 cd/m²
    Minimum: 22.7 cd/m²
    Brightness Distribution: 79 %
    Center on Battery: 349 cd/m²
    Contrast: 652:1 (Black: 0.535 cd/m²)
    ΔE Color 3.11
    ΔE Greyscale 5
    67.1% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
    96.3% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
    66.2% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
    Gamma: 2.36

    míg a Legion 5-ben 165Hz 300nit, G-sync&freesync, dolby vision támogatott paneles,
    LG LP156WFG-SPT2 (LGD06A5)
    97,7% sRGB,
    70,3% AdobeRGB,
    73,3% DCI-P3
    Contrast: 1197: 1 (0,29 cd/m² Black)
    ΔE Color 2.3
    ΔE Greyscale 2.85
    nagyon szép és jó színlefedettségű/színhűségű.
    Az összeszerelési minőség is sokkal jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz kipser #67883 üzenetére

    Szia.

    Emelni kellene picit a büdzsén.
    A Farming Simulator 19-hez bármi elég viszont az F.S.22-nek kell a dedikált GPU.

    Amit én ajánlok neked, az egy nagyon jó gép.
    Anyagminősége nagyon jó, összeszerelési minősége parádé. Hűtése az egyik legjobb most a 300-700K gamer kategóriában.
    Lenovo Legion 5 82B5002MHV Ryzen 5 4600h, GTX1650, 8GB 3200Mhz RAM, 256GB SSD, FHD 60Hz 100%sRGB,
    BOE BOE090D (BOE CQ NV156FHM-N6A); ilyen értékekkel, ennél rosszabbat a gyereknek ne vegyél.

    Más alap, belépőszintű GTX1650-es alap GPU-s gépet nem ajánlok neked, mert azok mind ezerszer rosszabbak, gyenge minőségűek, rossz kijelző panelesek.

    Amit számíts bele, hogy minden gyártónál a gépeknek a 99%-ban a gyári hűtőpaszta rossz minőségű, beszáradt ablakgitt, azt azonnal cserélni kell. Ez a költség kb +10-11K.
    Vedd fel a kapcsolatot KillHates mester-rel és vidd ki a Csepeli műhelyébe, garancia vesztés nélkül megcsinálja neked.

    Később, ha most nincs rá keret, veszel bele 1db Kingston 8GB DDR4 3200MHz KCP432SS8/8 1R x 8 kétoldalas gyári RAM-ot, azzal bővítitek, mert a F.S. 22-nek fog kelleni a 16GB RAM.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • gago1975

    őstag

    válasz Gergello #68273 üzenetére

    Szia.
    Személy szerint nem ajánlom megvételre.
    Miért: Az anyagminősége nem a legjobb, kopogós műanyag, összeszerelési minősége közepes.
    Az hűtése nem a legjobb, nem véletlen, hogy nem merik az i5-10300H/i7-10750H, Ryzen 5 5600/ Ryzen 7 5800 mellé betenni a teljesértékű RTX3060 GPU-kat.
    Ebben csökkentett teljesítményű 75W (+10W Dynamic Boost)-os az RTX3060, amit most a 2021 júniusi BIOS frissítéssel 85W(+10W Dynamic Boost)-ra növelték

    A 15"-os Chi Mei CMN N156HRA-EA1 kijelző panel katasztrófa benne, a színlefedettsége csak 60% körüli, viszont színhűsége nem rossz(abból a 60x%-ból).

    Az Acer most fog kijönni egy 165Hz-es QHD panellal, annak jobbak lesznek majd az értékei, igaz sötét lesz, rossz lesz a kontraszt, de jobb az sRGB/ADOBE RGB, a színhűsége közepes lesz de, hogy hozzánk eljut e és mennyiért, az jó kérdés
    BOE BOE09B8

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • Digidroid

    tag

    válasz Speedy007 #71032 üzenetére

    Hát, ezt írja a readme:

    Summary of changes
    ==================
    General Information:
    GKCN46WW:
    BIOS Notification :
    1.Fixed
    1) Fix Y logo LED and OSD still has feature even if MTM country code is not from PRC.
    2.Add
    1) Add BOE0A81 panel support;
    2) Add BOE0AC1 DR key and cookies.
    3.Modified
    1) Optimize code for custom mode;
    2) Update CSOT1507 DR key.
    EC Notification :
    1. Fixed
    1) Fix battery LED can't flash amber light 3 times
    2. Add
    1) Add cmd for factory test
    2) Add ADP_ID average filter follow LNV requirement
    3. Modified
    1) Optimize KB lighting status for lighting PCR
    2) Modify prochot setting follow power request
    3) Modify the problem that the Y logo led is not synchronized when switching to DC quiet mode

  • #45252096

    törölt tag

    válasz echterion #72047 üzenetére

    Ki hazudott ? 56-72% kozotti sRGB lefedettseg, 22ms, 300nit, joval ezer feletti kontraszt (ez mondjuk nagyon jo). Azert ettol hadd ne dobjak mar hatast 600k-ert (3060-as verzio ennyibe kerul), raadasul ez meg a jobbik panel, mert szerelik BOE panellel is :D Jarrod is hasonlot mert, mint KillHates.

    [ Szerkesztve ]

  • KillHates

    nagyúr

    válasz echterion #72047 üzenetére

    Még mielőtt egymás torkának estek, lecsekkolom, mert a Dell szeret kavarni; lehet, hogy abban ami nálam van abban talán nem BOE panel van, azért lett egy picit jobb az általam mért érték.
    szerk:

    Közben le is csekkoltam:
    Hinnye, basszus! Nagyban nyomják a gagyizást a Dell-nél: FullCom Tech B07W532W3X kijelzője van benne :Y Annyi talán azért bíztató, hogy az Innolux beszállítója...
    Egyébként jól mért az X-Rite; ez a dzsunkaszökevény 300 nit-es, viszont, hogy mekkora a színtelítettsége, azt nem tudtam kideíteni :B

    [ Szerkesztve ]

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák