Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz KISDUCK #44904 üzenetére

    Mentek azok csak minimális fordulatszámmal, eléggé hulladék gyártónak kellene lenni ahoz, hogy olyan EC-t írjanak ami teljesen kikapcsolja a ventillátort.
    A 60 FPS limit és a beépített thermal throttling miatt szinte kizárt hogy a miatt lenne,. Ugyan silent profillal játszott de még így is tuti, hogy nem érte el a 100C-t (ami tud is kárt okozni).

    Ugyanez az AW vBIOS már ugyanezzel a hibával ölt Clevo RTX 2080-at is aminek teljesen más a felépítése (nem, nem "csak" kompatibilitási probléma miatt, mert matyee-nak a Clevo RTX 2080-at nem ölte meg).

    Szerintem hibás az az AW vBIOS és hírtelen órajel változásnál minimális esély van arra, hogy nem megfelelő feszültséget adagol és azzal megöli a memória vezérlőt.
    Szerintem nálam azért ölte meg azonnal a kártyát, mert szokás szerint peches voltam, matyee-nak meg szerencséje volt és látszólag hibátlanul működött.
    Szerintem ahogy alt+f4-el kilépett a hírtelen órajel váltásnál picit több kakaót engedett a vbios mint amennyit kellett volna és puff, viszlát memória kontroller ... ha a hőmérséklet lenne a hibás akkor játék alatt kellett volna bedobnia a törülközőt és nem azután hogy már megszűnik a terhelés és lecsökken a hőmérséklet :U

    Nem az első minőségbeli probléma lenne ez a vBIOS ennél az AW-nél ... picit sok buggal sikerült ezt a gépet kiadni :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák