Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz ígyvanferi #73821 üzenetére

    Jó kérdés, mert alapvetően nincs szinkronban a pénztárcám az árazásokkal, illetve lélektani határ felett mozognak a számok, már ami az érdemi cipőket illeti. Az átlag futóvásárló meg az átlag, jellemzően több pár cipőt tartanak-tartotok otthon, amit teljesen meg is értek. Máshogy esik a tolerancia 1 párra több birtoklása esetén és megint máshogy, ha 1 van csak. De válaszolva 30-35 ezerért 800 km*-t elfogadok bármikor. A tesztekbe kellene inkább egy devalválódási ív (óvatoskodás helyett), ami terhelés/idő tengelyen ábrázolja a tompulást-tömörödést. Környezeti változókat, extrákat mellékelve természetesen. Az sem mindegy egyenletesen lapul-e vagy extra könnyű kitaposni (alig van ember akinek ne lenne valamilyen sajátossága járás, futás közben). Ilyen infókat alig találni.

    *átlag súllyal használva és a teljes talpélettartam/tömörödés 2/3-át értve ez alatt, a maradék 1/3 lehetne a "lefutása" a cipőnek, még a kuka előtt, de már nem élesben használva. Szóval nagyon nem mindegy milyen állapotban és így minőségben történik meg az a B oldal (dupláját való lefutás). Részemről inkább legyen vadiújan is egy kicsit szerényebb dinamizmus, ne akarjon vásári hatásmechanizmusokkal megvenni, de kevesebbet veszítsen menet közben a tudásából, mintsem hogy nagyot essen az élmény és fájdalmas szakításokban végződjön a kapcsolat.

  • SirRasor

    őstag

    válasz ígyvanferi #73821 üzenetére

    "minden futás után kimossa mosógépben a futócipőt"
    Amúgy milyen gyakran ajánlott mosni és hogy?
    A kalenjit fél évente bedobtam a mosógépbe, 30 fokra, 600-as centrivel és nem sok mosóporral.
    Gyakrabban kellene? Vagy egyáltalán nem mosni mosógépben, csak csak csap alatt?

    Tényleg, ezeket az infókat össze lehetne szedni az összefoglalós hsz-ben, nem?
    Például azt is bele lehetne írni, hogy ha X nap után hiába mosod a futós cuccot és úgy bűzlesz, mint a görény, akkor adj hozzá fertőtlenítős spec. öblítőt. Ki nem találtam volna, ha nem mondjátok.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák