Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chuck Norris

    senior tag

    válasz bencze #55823 üzenetére

    Ez van a főoldalon: THE MEGARACE
    1.001 km nonstop running in the middle of europe. You will run through Germany - Czech Republik and Austria.
    Time Limit: 327 hours / 13 days + 15 hours (3,06 km/h)
    Ha a kiríásban az van, hogy futóverseny akkor futóverseny még ha nagyjából 20perces pace is van megadva szintidőnek.
    Az UB-t is meg lehet úgy tenni ha az a cél, hogy szintidőn beül meglegyen, hogy féltávig elfut az ember aztán utána már csak gyalogol és még úgyis egy szép eredmény szerintem.

    De mindegy is én inkább örülök, hogy Laci megnyerte még ha a végén csak valószínűleg csak baktikált akkor is :)

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz bencze #55823 üzenetére

    Egy ilyen távon már aludniuk is kellett valamennyit, és azt is vedd figyelembe, hogy szintemelkedés is volt, illetve gondolom a terep sem biztos hogy végig egyszerű volt. Szóval az a 15 perc/km a pihenések miatt már olyasmi, mint ha 10-12 perc/km lenne átlagosan, ami kb. a síkvidéki 7-8 perc/km-nek felel meg, ami már kocogásnak tekinthető.

    Egyszer neveztem Tájfutó 24 óráson 12 órás egyéni kategóriába, 10 pályát teljesítettem, amik légvonalban kb. 5-5.5 km-esek voltak átlagosan. Ami azt jelentené, hogy 50-55 km-t futottam, jó persze eltérve a légvonaltól mondjuk 70-75, mondhatnád arra is, hogy mint egy teljesítménytúra gyalogolva. Ja, csak azokat az 5-5.5 km, 300 m szintemelkedéses pályákat ha csak egyet kell, ugyanazon a terepen (futottam már OB-n is, kupaversenyen is ugyanott), akkor mondjuk 45-50 perc alatt futom le (ha nem tévedek el), így meg 60-65 perc, plusz pályák között ettem. És az a 45-50 perc simán lefáraszt annyira, mint ha 42-43 percen belül futok egy sík 10k-t. És a 12 óráson is csak akkor sétáltam bele, amikor olyan volt az emelkedő, vagy mikor a nem akart meglenni az ellenőrzőpont.

    A terepfutás persze gyorsabb műfaj, mint a tájfutás, de mégiscsak jóval lassabb, mint a síkfutás, egészen más iramok jönnek ki akkor is, ha nem sétálnak bele, vagy csak a legdurvább emelkedőkön. Ultra távokon meg szvsz teljesen normális, hogy belesétálnak emelkedőn, mert ezek megfutásával nem tartható közben a regeneráció, és mellesleg ezek az emelkedők nem egy kategóriába sorolhatóak egy országuti vagy városi emelkedővel, sok olyan emelkedő van, ahol ha csak lassan sétálsz felfelé, ott van a pulzusod, mint 4 perc / km-nél a Margit szigeten.

    Szerk.:
    Ja, és a futóverseny meg a teljesítménytúra között lényegében egyetlen különbség van: az előbbinél az a cél, hogy minél gyorsabban végigérj, utóbbinál viszont egy időlimitet kell teljesíteni, ami elvileg gyalog teljesíthető. Ha a gyalogló versenyeket nem vesszük ide, amikkel kapcsolatban egyébként szkeptikus vagyok (szerintem az egy speciális szabályok szerinti futás, nem gyaloglás), akkor nem is lehet a gyaloglást máshogy értékelni, mint hogy időlimitbe férj bele, nincs értelme a versenynek, ha úgyis az nyerné, aki többet fut bele. Fordítva nézve, egyetlen futóversenyen sem zárnak ki, ha belesétálsz, de az a te idődből fog menni. (Létezik tájékozódási teljesítménytúra is, ott is időlimit van, plusz feladatok (jellemzően tévesztő bóják közül kell kiválasztanod a helyest), amiket pontoznak.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák