Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bandus #30334 üzenetére

    Én sem tudok igazán fegyelmezetten futni egyedül. Keveset futunk mostanában párommal, ha ő is ott van, akkor jobban megy a pulzuskontroll (meg a lassabb tempó).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #30348 üzenetére

    Ezt a tesztet én hetente kétszer megcsináltam, mielőtt idetaláltam volna. Futópadon, szóval az egyenletes tempó garantált. Néhány hónap gyakorlással 5 perc / km körülre fel tudtam húzni magam, de kicsit (nagyon) mindig meghaltam. [facepalm] Utána kellett egy fél évnél hosszabb alapozás, hogy valamennyire helyretegyem magam, és ne ugorjon 170-re a pulzusom már a futás gondolatától is.

    Mondjuk a magas pulzuson futással nincs is gondom azóta sem, bár azért azóta okosabban tudom belőni a különböző távokhoz tartozó versenytempókat pulzus alapján.

    Szóval tudni szeretnéd hogyan lehet magas pulzuson futni? ;]

    Upo: 1:1 az én első félmaratonomról beszélsz. ;) 5:20-5:30 között elfutottam az elejét (5:40 volt a céltempó), 16 körül mélypont, pulzus bezuhant, én meg onnét már semmire nem voltam képes, 6:10 körüli tempóra estem vissza, 5:50 lett az átlag. Pedig ez már a féléves alapozás után volt, idén márciusban. Nekem az még úgy is kevés volt. Mármint az alapozás. A félmaraton meg sok.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bandus #30321 üzenetére

    "btw valahol olvastam, hogy inkabb az alkoholos a preferalt, mert a mentesben tobb a kaloria"

    Jah, tudom, hogy ez már lefutott téma, de mivel most bontottam egy alkoholmentes sört, korrigálnék. Szóval a sör kalóriatartalma általánosan elfogadott értékként olyan 40-45 kcal 100 ml-enként([link]). Most megnézegettem az alkoholmentes söreimet, amik itthon vannak (3-4 féle van a szekrényben), a kalóriaérték alapján 10 és 32 kcal közötti a szórás. Ráadásul a német sörök alkoholtartalma eleve magasabb a Magyarországon forgalmazottakénál az ottani elcseszett jövedéki adórendszernek hála, szóval itt még több kalória kell legyen egy 'ugyanolyan' üveg sörben.

    Tekintve, hogy az alkohol önmagában cukor, az alkoholmentes sörben pedig hozzáadott cukrot nem használnak (így is van ebben a konkrét példányban 100 ml-enként 7g CH, amiből 3g cukor), ez egyébként így logikus is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz emiki6 #30366 üzenetére

    Köszi. Igen, erre gondoltam. Illetve ez volt a lényege. Sőt, akármilyen gyenge voltam világéletemben kémiából (hát még biokémiából), még azzal is tisztában vagyok, még azt is tudom, hogy élettani szempontból (sem) minden cukor egyforma. De ez itt most kb irreleváns.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #30368 üzenetére

    De ha már itt tartunk, akkor egy gyakorlati kérdés is ezek kapcsán. Ugye akármennyire egészségesebb az alkoholmentes sör az alkoholos verziónál, mégsem igatom azt állandóan - no meg nyilván nem is lenne egészséges. Cukrozott üdítők kilőve, gyümölcslevek megint csak teli vannak cukorral (!!!4!!4! :DDD), ellenben 1-2 napnál tivább nem bírom ki, hogy csak vizet igyak. Szóval mivel érdemes ízesíteni? Savanykás gyümölcsökkel? Citrommal? Teát sajna nem szeretem, bár ez is olyan dolog, hogy a szervezet a kondícionálásnak köszönhetően elvárja az erőteljes ízeket. Gondolom ez is a függőség egyik formája.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz kk831228 #30391 üzenetére

    Akárhogy is, ennek egyrészt nem most van az ideje, másrészt egyszerűen ezt is ki kell edzeni. Amíg az alapok nincsenek meg, és arra nincs ráépítve stabilan minden pulzustartomány, addig persze, hogy mindenfélétől függ, hogy összejön-e. Stabilan akkor tudod, ha bármikor összejön. De ehhez nem heti 2-3 edzés kell, és nem 1-2 év.

    Néha az az érzésem, hogy túl erős célokat tűztök ki magatoknak (nem rád gondolok, csak már idekattintottam válaszra, és ehhez kapcsolódik), a hozzá tartozó edzésmunka viszont nem mindig készül el hozzá, és ebből adódik némi frusztráció, meg csalódottság - a sérülésveszélyről, és túledzettségről nem is beszélve.

    Ja, a németeknél van egy ilyen kifejezés, hogy mimimi, pont az ilyesmi picsogásra, nyafogásra, meg kifogáskeresésre használják. ;] :P :DDD

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #30435 üzenetére

    Én is ezt figyelem mindig, brutális. Az a 125 körüli pulzus 5:10-5:20 közötti tempón nekem emberfelettinek tűnik, én reálisan még olyan 2-3 évnyire vagyok ettől.

    Csinálom én is egyébként szorgalmasan a RED decembert, most a változatosság kedvéért itt egy strava link: [link]. Az eddigi mérleg 9/31, illetve 114/300. Km-ben kicsit fölötte vagyok a célnak, de érzem is, hogy vissza kell venni, nem olyan azért így a regeneráció, mint pihenőnapokkal, merevedek rendesen, ráadásul a hideg sem segít. Szóval ez így _nekem_ sok. Szerencsére van elég tartalék mostanra, beleférnek a rövidebb futások, csak bírjam megállni. Azt viszont megintcsak látom, hogy az utóbbi hónapokban hanyagolt keresztedzések keservesen hiányoznak, szóval január futós szempontból pihis lesz (150-200 km talán), és le kell porolnom a súlyzókat, illetve tolni rendszeres core, és stabi tréninget (és nyilván nem csak januárban). Most egyelőre azt élvezem, hogy végre egyhuzamban aludtam 10 órát a szokásos 5-5,5 (plusz a délutánonként lopott 1,5-2) helyett... Nyilván ez sem segít a tartós regenben.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #30441 üzenetére

    Béverzió (vagy perverzió), hogy kideríted a lábállásodat (nem egy nagy ördöngősség, leteszel egy kamerát egy futópad mögé, aztán visszanézed, vagy megkérsz valakit, hogy pár méteren keresztül nézze, vagy menjen mögötted egy kamerával), ebben a youtube videók segítenek, ott van minta mindegyikre, aztán onnét már tudjuk, hogy kell-e valamennyire stabil cipő, vagy bármilyen jó lesz, és ezek után beugrasz egy outletbe, ahol fel tudsz próbálni mindenfélét. Ennek a variációja, hogy rendes boltban felpróbálgatsz mindenfélét, megjegyzed a méreteket, aztán megrendeled netről ugyanazt, akciósan. Azért azt csak remélni tudom, hogy sportboltosok nem olvasnak minket...

    t1: Gratula! Elfutkosok én is ilyen időben, de hogy versenyezni semmi kedvem nem lenne, az is biztos.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz NoiZz #30450 üzenetére

    Innét kezdve stabil(abb) cipőket keress. Rengeteg fokozat van, arra készülj, hogy az, hogy tartja a sarkad, kellemetlen érzés lehet elsőre (dörzsölés, vízhólyag, bőrkeményedés a sarok belső felén). Én első körben egy stabilba hajló neutrális cipővel kezdenék, ha nincs rajta a dobozon, vagy nem tudja az eladó, arra az esetre kegyen nálad egy internetképes mobil, aztán próbáld végig a megfelelő árfekvésű akciós cuccokat. Vékony talpú, könnyű cipőket mindenesetre ez alapján ne is nézd - pedig általában ők a legolcsóbbak.

    Vertigo: Ha valaki nulláról indul, 2-3 hónap semmire nem elég, nemhogy alapozásra. Simán eltarthat az akárvegy egész évet is... Persze ha van kiinduló aerob kardió-bázis (mint neked volt), az nagyon fasza, lusta faszoknak (mint én voltam előtte) ezt elérni is többéves munka. Az tény, hogy minél előbb kezdi, annál jobb. Kitartást hozzá!

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Hű, de nehezen indulok el mindig esőben futni. Aztán amikor már faszán átáztam, rájövök, hogy mekkora móka is ez. :DDD Persze így 5 fokban azért más, mint nulla körül lenne. Másrészt meg az sem mindegy, hogy 7,5 km, vagy 17,5. De a 7,5 most kimondottan jólesett.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Na, tudom, hogy a Garmin csoportban közben lettünk 18-an, büszke is vagyok rátok, de hogy az egyéb gyártótól származó órákkal rendelkező (vagy mobil appal futó) kollégákat se zárjuk ki, létrehoztam egy Strava csoportot is. Garminosoknak a két account összekapcsolható, akinek gondja van a régebbi adatok áttöltésével, annak ajánlom a tapiriik-et, az gyönyörűen áttölti a régebbi adatokat is.

    Várunk mindenkit szeretettel!

    Esetleg akinek van hozzá hozzáférése, beleszerkesztheti a topik-összefoglalóba a két linket:

    Prohardver Garmin Group: [link]
    Prohardver Strava Club: [link]

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #30513 üzenetére

    Thx. Akkor lehet csatlakozni is, és szétalázni mindenkit a cselendzsekben. Csak hogy érezzük, mihez kell még felnőnünk.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #30516 üzenetére

    Mondjuk ez is egy kihívás, de ez egy olyan szint, amit pillanatnyilag el sem tudok képzelni. Nekem még kell az a motiváció, amit a technika, meg a közösségi média ad, ha ezek nincsenek, szerintem nem hogy addig nem jutottam volna el, ahol vagyok (még lófasz se), de lehet, hogy neki se bírok állni. Szar ügy, meg lehet, hogy szégyen bevallani, hogy azért akar valaki jobb lenni, mert egyre több helyről dől, hogy mennyi mindenki jobb nála, de ha egyszer működik, akkor e'vvan, csinálok egy szelfit minden futásnál, és tolom fel instára, de legalább futottam, és nem a kollofdjútis gyilkolászással vagizok (megvolt az az időszak is, hosszú éveken keresztül, nyögöm is a mai napig). Így szentesítjük az eszközt a céllal. El vagyunk kurvulva egy kissé mindenesetre, az az igazság.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz inf3rno #30522 üzenetére

    Pont ez lett. Bár én ennyire nem tudtam előregörnyedni a pocakomtól. A púpom lassan eltűnik, a pocak is már inkább csak emlékeztető, de még mindig nem tudtam mindent helyrehozni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #30536 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy túledzés-e, vagy csak a szokásos év végi fáradtság, de a mai napot konkrétan átaludtam. :DDD Lassan rá kell jönnöm, hogy kiskutya vagyok én még ezekhez a mennyiségekhez, amiket most kísértek, az eheti 87 km, meg az eddigi 210 decemberben kezdi éreztetne a hatását. Asszem kénytelen leszek kicsit jobb belátásra térni, és az arcommal együtt visszavenni a napi távokat, mielőtt a természet tanít ismét tiszteletre. na mindegy, ez a hónap már lemegy ilyeténformán, aztán januárban csinálok egy minimalista hónapot futás szempontból csak a kötelező heti 3-as alapozással, meg sok-sok regeneráló (core és stabi), illetve némi erőedzést mellette (helyette).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #30546 üzenetére

    Az a baj, hogy nem jönnek, mi? Pár jó kis, kisportolt, kenyai, meg eritreai tiltott határátlépővel milyen jókat lehetne pedig kergetőzni. Esélyed sem lenne... ;] :DDD

    A kis pöttyös lenyúlta a posztomat. :O

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #30606 üzenetére

    Három napja esik az eső, és a meterolojógia szerint még legalább három napig fog is, szóval tökig ér a víz már mindenhol, ellenben 5 fok van, és holnaptól egy hétig 8 fok körüli hőmérsékletet mondanak, úgyhogy aláöltöző + arra rá egy esőkabi kombóban tolom. Tiszta monszun, komolyan. Amúgy 245 km 20 nap alatt eddig a mindennap futkosunk projekt, ma még hozzájön 10-15, majd meglátjuk, hogy csak szitál, vagy szakad-e az égi áldás. Szóval megyeget azért. Még egy nap meló, aztán 5 nap szünet (kockásra fogom aludni magam), utána még 3 nap hajtás, és év vége. Aztán kezdünk megint mindent elölről.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #30620 üzenetére

    Tegnap véletlenül becsúszott egy félmaraton, ráadásul miután a felénél elmagányosodtam, a második fele kvázi versenytempóban. Eskü, nem akartam, főleg nem ilyen tempóban, de 10 fok volt, fincsi száraz idő, olyan jól esett. Úgyhogy ma csak egy 12,5-es recovery karikával ünnepeltem a karikát (én kérek elnézést a kritikán aluli szóviccért), ezzel 24/31 pipa, és sikerült másfél km-rel átlépnem az erre a hónapra kitűzött 300-as mennyiséget. Szóval boldogot mindenkinek, aki még nem volt ma, nyomás ki futni, hogy megérdemeljétek a bejglit!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #78687232 #30628 üzenetére

    Ne érezd magad szarul, én kezdem érezni, hogy túltoltam az év végét, nem vagyok még azon a szinten, hogy ennyit menjek, muszáj lesz visszavennem. ezt a hetet már tisztességből végigcsinálom, aztán 31-kén zárásul jön egy Silvesterlauf a futócsoporttal, amit a helyi futóklub szervez (Spiridon Frankfurt), és minden évben nagy buli. Megpróbálok egy 50 perc alatti, új PB-t csinálni, elvileg minden adott hozzá - a pihentséget kivéve. :U

    Súly tekintetében jól állok, megleptem magam egy Garmin Index okosmérleggel karácsonyra (illetve fekete péntekre), szóval naprakész vagyok mindenféle adatból, a napi mérések szerint szépen lassan, trendszerűen csökken a testsúlyom, most már szinte minden napi mérés 71 és 72 közötti eredményt hoz, persze az utóbbi pár nap okozott némi megingást (ma 72,3-at mértem reggel), de holnaputántól megint meló, és kevesebb zabálás, szóval semmi jóvátehetetlen nem történt.

    Januártól a heti, és havi futásmennyiséget a decemberhez képest mindenképpen vissza kell vennem, illetve januárban, és a február első felében folytatom még a lassabb futásokat, heti egy félmaratoni tempóval, illetve egy másik alapozó futás végét megtolva 10k tempóra, valamint hétvégente megpróbálok beiktatni egy félmaratont. Így elvileg olyan 60 km körül lesz egy hetem, és 250 körül egy hónapom, ami eleve hagy némi játékot arra, hogy ha soknak érzem, kimaradhasson egy-egy alkalom, vagy rövidebbre lehessen valamit venni, illetve mellette legalább heti két erőedzést be tudjak iktatni. Kacérkodok a mindennapi futás gondolatával is, a gond az, hogy ha tudom, hogy csak 5-6 km-t fogok futni, akkor tutira elfutom, és tempóedzés lesz belőle, annak meg az egész rövid, a regenerációt viszont taccsra vágja, szóval jobb inkább nekem ezeket a napokat keresztedzéssel tölteni, és futásügyileg inkább csak töltődni.

    A heti, és havi mennyiségekből adódóan az éves célom jövőre 3k+ km, ami teljesen elérhetőnek tűnik, főleg az év vége felé egyre növekvő számú hosszú edzésekkel, és az év végi alapozással. Időügyileg most úgy állok, hogy 10k 50 perc fölött kevéssel, 21k 1:55, a maraton mellé meg odakerült egy pipa, maradjunk ennyiben. Jövőre (nyilván nem rögtön tavasszal, hanem egész évre vonatkozóan) a 10k-t jó lenne valahova 45-47 közöttre becélozni, a félmaratont 1:45-re, a maratont pedig olyan közel hozni 4 órához, amennyire csak bírom.

    A futást egyelőre továbbra is élvezem, szívesen megyek ki, motivációval nincs gond, és ahogy elnézem, hogy mennyit fejlődtem a tavalyi téli alapozáshoz képest, illetve hogy az idei első hivatalos félmaratonom márciusban 2:03:30 volt, pedig nem kicsit belehaltam, az ad még egy lökést a továbbiakhoz.

    Szóval tovább a lenini úton (gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás), és ezúton kívánok mindenkinek egy boldog, sikeres, sérülésmentes, motivációban, sikerekben, és a kitűzött célok elérése során szerzett örömben, és tapasztalatban gazdag új futóévet!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #30637 üzenetére

    Nem tudom, hogy kinek mi kell a 4 óra körüli maratonhoz, látok én is magam körül embereket, akik ártatlan arccal közlik, hogy egy éve futnak, és ezért sikerült 'csak' 3:45-ös maratont futniuk, vagy itt van Vertigo fórumtárs, aki a 135-ös pulzusával 5:30 alatti km-eket tol 16 km-en keresztül, pedig akkor 'kezdte' a futást, mint én, illetve örülök azoknak, akik a havi 100-150 km-ükkel is azon a szinten tudják tartani magukat évek munkája után, hogy 1:20-as félmaratont, vagy 3:15-ös maratont bármikor tudnak, de nekem ez sci-fi.

    Én csak úgy szaladgálok az okosságom után. :DDD Nem tartok még ott, hogy időben célt tűzzek ki maratonhoz, két (és fél) éve kezdtem futni a nulláról (értsd: egy-két km-t tudtam csak egyben lefutni), tavaly év végén voltam képes először a havi mennyiséget 200 km-ig eljuttatni, a decemberi űbermennyiségem tavaly 250 km volt. Idén a 12-ből talán 9 hónapban sikerült 200 fölött futnom, ebből 3x 250 fölött (plusz ez a decemberi állatkodás), átlagban heti 4 futással. Októberben az intés ellenére végigmentem a maratonon, nagyjából azzal a tempóval, amit elterveztem (6:30 körül). Sportértéke nem sok volt, inkább érzelmi oldalról számított. Jelenleg olyan 6:05-6:10 között tudok stabilan aerob tartományban (145 alatt) maradni 16-21 km-en keresztül, de a vége már értelemszerűen elindul felfelé. Ha pihent vagyok, és jó napom van, akkor 10-14 km megy 145 alatti pulzussal 6:00 körül.

    Egy borzalmasan pocsék, 20+ éven (de inkább egy egész életen) át elhanyagolt kardiórendszerrel álltam neki az egésznek, annak örülök, hogy odáig eljutottam, ameddig, nem fogom azt a hibát elkövetni, hogy olyan célokat tűzök ki magam elé, amik teljesen irreálisak.

    A fejlődéshez pedig nemigen látok más módszert, mint hogy minél több időt, és energiát tegyek a dologba. Nem hiszem, hogy azon a szinten vagyok, ahol minden egyes edzést percre pontosan tervezni kellene, vagy kőkemény arányt kellene beállítani a tempó- és hosszú futások között, vagy kisakkozni, hogy milyen intervallumot, fartleket, mikor, hogyan, milyen ismétlésekkel, időkkel, távokkal. Az én szintemen gyakorlatilag még bármit futok, azzal csak fejlődni tudok.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz borix #30639 üzenetére

    Köszi, átolvasom majd alaposabban is, nyilván rengeteg hasznos infót tartalmaz, amit érdemes figyelembe venni. Ezzel együtt nekem mindig az a gondom ezekkel az általános edzéstervekkel, hogy pont a személyes tényezőket nem veszi figyelembe. Amúgy ahogy elnézem, valami nagyon hasonlót tervezek én is, mint amit ez (és minden más, amit eddig láttam) tartalmaz. Amivel nem tudok mit kezdeni, azok a heti 5-ből 2-3 alkalommal 30-45 perces könnyű futások. Ehelyett én rendszeresen lényegesen többet megyek, általában 1-1,5 órát szoktam ilyenkor alapozós pulzuson csinálni.

    A 180-5-életkor képlet jól hangzik, de olyan lassan gyakorlatilag nem bírok futni, hogy ezt tartsam - pedig pontosan tudom, hogy kellene... Főleg nem 30 percen keresztül, az gyakorlatilag egy nulla értékű edzés lenne, ha a heti 5-ből 2-3 ilyet futnék, annyiért kár elindulni. Egyszerűen az időt keveslem. Hosszú futásnál ok, ott nagyon érzem, hogy kéne, még ha ez 6:45 körüli tempót is eredményezne.

    A lényeg az, hogy tisztában vagyok vele, hogy még mindig nem stabil az alapom, ezért mennék inkább a minőség (tempó, kigyorsítás) helyett inkább a mennyiségre a következő évben is, és inkább több lazát, lassút, de kicsit hosszabbat futnék, és ha már úgy érzem, hogy az alja rendben van, akkor lehet majd kiélezni a különböző távokhoz tartozó sebességeket, meg valódi pb-ket menni. 10k-val, meg félmaratonnal még lehet bohóckodni (havonta-kéthavonta van egy verseny, just for fun), az már viszonylag stabilan megy, legfeljebb nem lesz PB, na bumm, a maraton viszont nem játék, arra rendesen fel kell készülni, ha az ember akar is valamit.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz zaskar #30677 üzenetére

    És akkor most képzeld el azt, aki 24/48 órázik ügyeletben, vagy négyműszakos munkarendben tolja, amikor teljesen kiszámíthatatlanok a szabadnapjai, illetve a műszakbeosztása. Brrr.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #30681 üzenetére

    Hajrá, szurkolok neked! Nekem már csak 30 km hiányzik a 2700-hoz (hogy kerek szám legyen), ez pont a szilveszteri 10k-s versennyel lesz meg, jó lenne egy PB-vel zárni az évet. Tegnap egy 15 km-es alapozó utolsó 3 km-én teszteltem a versenytempót fáradt lábra, elvileg mennie kell...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz norby_42 #30687 üzenetére

    Várunk szeretettel: [link]! :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #78687232 #30700 üzenetére

    Nekem segít a jó célkitűzés, a titka az, hogy ügyesen kell meghatározni, mit szeretnél. Tényleg óvatosnak kell lenni, és nem szabad a határokat feszegetni előre, mert abból csak csalódás, meg frusztráció lesz. Nekem erre az évre havi átlag 200 km volt a terv, de előre biztos voltam benne, hogy lesznek lazább hónapok, amikor nem lesz meg, de azt be lehet hozni az alapozásnál, meg az őszi hosszúakkal. Végül a 2400 helyett 2700 lesz a vége, ami őszintén szólva engem is meglepett, de ehhez kellett ez a nagyon durván meghúzott december - amit nem az éves mennyiségért, hanem a mindennap futásos projektért húztam meg, csak úgy mókából, mert ilyet még nem csináltam, és viccesnek tűnt.

    A Garmin mérlegről majd írok részletesebben, de hadd ne mobilról...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #30751 üzenetére

    Nekem is kész a decemberi projekt, sikerült végigtúrnom magam rajta. 376 lett a vége, a mai 10k-s versennyel sikerült 'megkoronázni'. Kicsit aggódtam azért a végére, anyós jött látogatóba az ünnepek között, persze betegen, szóval jöttek a migráncs bacik, valamikor hét közepén még bőszen hánytam, azóta csak úgy általában vagyok szarul, tele van a fejem takonnyal, levegőt nem kapok, a torkomra már ráment, remélem a fülemre nem fog. Ha veszek be aszpirint, akkor pár óráig egészen jól nézek ki. Szóval ez a tegnapi futásnál már szépen látszott (+10 ütés), a mai verseny előtt kevéssel betoltam egy gyógyszert, így azért bírtam végig, de nagyon nem mertem erőltetni. Egy laza PB azért összejött, sikerült lemennem 50 perc alá 10k-n, végül is ez volt a cél erre az évre, úgyhogy akár elégedett is lehetek, ráadásul viszonylag konzisztens pulzussal is ment a dolog, és a tempót is egészen jól sikerült tartani. Az idő hőmérséklet-ügyileg ideális volt (12-13 fok), ellenben erős, hideg szél fújt, és a verseny több, mint fele erdei úton ment, ami az elmúlt napok masszív esőzései után elég ramaty állapotban volt. Ráadásul viszonylag szűk is volt a járható része, a sár, és a mocskos avar miatt csúszott is, és volt azért benne néhány kaptató, valamint egy építkezés miatt kicsit változott idén a pálya, szóval 2 szűk fordító is került bele. No de nem lehet mindig minden ideális, mindezek függvényében a 49:45 nekem egy különösen szép eredmény. Mondjuk meg is lett a böjtje, estére most még szarabbul vagyok, mint délelőtt, szerencsére holnap még ünnepnap van, talán ki bírom kúrálni magam.

    Az évemről már korábban írtam, meg a tervekről is (meg amúgy is ott van minden a garminban, meg straván), szóval ebbe minek még egyszer belemenni, aztán év közben még úgyis beszélgetünk mindenféléről.

    Mindenkinek gratula az idei évéhez, akinek nem lett meg az éves terve, annak kitartást a jövő évre, akinek meglett, annak hajrá, tessék csak tolni tovább, és sok-sok 'balesetmentes' km-t, és megszámlálhatatlan maradandó élményt kívánok minden kedves barátomnak (és tomcicának) - (c) vertigo.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #30761 üzenetére

    Gyerekeket autóba be, keresel egy frekventáltabb kerékpárutat, vagy jobb minőségű erdei kirándulóhelyet, a kicsit sportbabakocsiba, a nagyobbaknak (futó)bicikli, kutyát utánuk kötni, és hadd szóljon. Ők is jobban fogják élvezni, mint a tévé előtt ülést.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    A hétvégi versenyhez még némi adalék, úgy is, mint #whywerun:

    Az eredeti képhez katt a képre.

    Kedvenc népi hősöm, Florian Neuschwander, aka RunWithTheFlo (a vicces figura, középen), harmadikként ért célba 30:50-nel, 1 mp-cel lemaradva Tilahun Babsa (a háttérben, hanyatt) mögött. A győztes Aaron Bienenfeld 30:37-tel húzta be a napot, ahogy a mellékelt ábra mutatja, nagyjából mindent beleadva.

    Tudom, hogy ezek a fiúk csak amatőr futók, és soha nem lesznek igazán nagy nevek nemzetközi szinten, de valahogy ezeket az eredményeket helyi amatőr futóktól, testközelből látni szinte minden helyi rendezvényen számomra még nagyobb motiváció, mint egy Boston Marathon, vagy egy olimpiai befutó.

    Köszönöm, hogy elmondhattam, leülök magamtól. :U

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Peterhappy #30765 üzenetére

    Tegnap még kimentem betegen, gondoltam a decemberi után bepróbálkozom a januári streakkel is, csak visszafogottabb számokkal. Egész nap dögrováson voltam, kb az aszpirin tartott életben, olyan is lett az az 5,5 km. Sportérték nulla, de legalább többet ártott, mint használt, szóval mára inkább beláttam, hogy eljött az a pillanat, amikor a pihenés, regeneráció, és a hosszabb távú célok érdekében jobban járok egy pár napos szünettel. Ma már jobb a helyzet, de holnap még tutira pihenő lesz, a csütörtököt meg majd meglátjuk.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Pttypang #30798 üzenetére

    Vagy 5 éve vettem egy Darts9-et (fekete, fehér pipával) utcára, nem sokkal később egy DS5-öt (fekete, neonzöld pipával), hogy felváltva tudjam őket hordani. Szinte ugyanaz a két cipő, a talp teljesen egyforma, a felsőrészben minimális eltérés van. Idén vettem egy Zoom Speed TR3-t, mert annyira jól nézett ki, és asszony választás elé állított, hogy az egyiknek mennie kell. Mivel a DS5-nek szinte már teljesen sima volt a talpa, és a felsőrész is kezdett (csak kezdett!) foszlani, azt választottam. A mai napig bánom, imádtam azt a cipőt. Többet nem engedem magam zsarolni. A Darts9 még megvan, kicsit már viseltes, talpa annak is simára kopik lassan. Kutyasétáltatáshoz, és melóba járáshoz a melósruhához (amíg nem kell átbújni a munkáscipőbe) még mindig ezt hordom.

    Azóta gondolom mindegyikből vannak már új modellek, Downshiftert nézegettem én is, de futáshoz inkább ennél komolyabb modelleket vettem, utcára meg a kevésbé bevált futócipőket (meg a Speed TR-t) használom.

    Ahogy néztem amúgy, árban továbbra is verhetetlen, felénk 40-50 eur között van állandóan, szóval sokat nem veszthetsz vele.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #78687232 #30826 üzenetére

    Én az FR 235-tel nem vettem észre teljesítményromlást az akkuidőben 1,5 év után. Nagyjából még mindig 10% megy le belőle óránként futás közben. Az optikai mérőjét újabban nem használom, de ahelyett meg a pulzusmérő övhöz csatlakozik, gondolom nagyságrendileg hasonló a fogyasztás ott is. Hogy futás nélkül mennyit menne, arról már fogalmam sincs, mert az utóbbi hónapokban a két kezemen meg tudom számolni, hogy hány napot hagytam ki, de nagyjából így is 4-6 naponta töltöm (egy hetet nem bír ki, de hetente 2x azért nem minden héten kell töltőre tenni). Persze ha 80-100+ km-re tervezel, akkor egyébként is csak a power bank lesz a megoldás.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bandus #30846 üzenetére

    Öhm, ja, csak mobilon utálok pötyögni, a laptop előtt meg nem töltöttem egyben fél óránál többet már hetek óta...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Sterilzona #30870 üzenetére

    Jók ezek a rémtörténetek, meg nyilván benne van, hogy valakinek tényleg nem akar összeálln, én sem divatból vettem az övet, de azért ennyire nem rossz a helyzet. A Garmin állandó mérése inkább tűnik reálisnak, mint nem, nyilván vannak benne hihetetlen értékek (nap közben is bele tud mérni akár 30-as, akár 150-es kiugrást), de trendszerűen azért megfelelően pontos. Futás közben más kérdés, ha már az ember ennyi pénzt kuad, akkor bosszantó, ha 20-30 ütést félremér, a pár másodperces késést a mérésben a terheléshez viszonyítva azonban egy hobbifutó esetében nem érdemes felróni. Hogy neked mennyire lesz pontos, az rengeteg mindentől függ. Nálam néha jó, néha nem, páromnál kb 99%-ban pontos, de láttam már én is teljesen elcseszett logokat. Sajnos ez csak akkor fog kiderülni, ha a konkrét példányt huzamosabb ideig használod. De napi állandó mérésre mind megfelel szerintem - már ami nem totál noname gagyi. Az egyéb tréning más kérdés, a mérési késedelemből, és a megbízhatatlan peakekből adódóan hiit, és hasonló edzésekhez szerintem inkább öv kell.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bandus #30889 üzenetére

    Az internet átka. Én is mindennel így vagyok. Ha valamire rákattanok, hetekig másról sem olvasok az interneten. Bemutatók, tesztek, specifikációk, összehasonlítások, beszámolók... Aztán a végén addig stresszelem magam, amíg megveszem azt, ami a legjobban tetszik, és csak reménykedem benne, hogy tudat alatt volt azért a választásban racionalitás is... :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz CsonkaImo #30903 üzenetére

    Futás után nyújtasz? Bocs, ha triviális, anno nekem nem volt az, és gyanúsan hasonlóak a tünetek. Amióta rendszeresen nyújtok, szerencsére teljesen megszűnt.

    Szerk.: Na, engem meg ketten is megelőztek, csak még tudományosabban. :DDD Persze szerencsére nekem annyira nem volt súlyos, mint a cikkben leírt, de nagyjából erről volt szó, futások után 2-3 napig terhelésnél fájt a térd külső része, lépcsőzésnél konkrétan majd’ beszartam... ;] Amikor elpanaszoltam egy fitness-edzőnek, ő mondta, hogy tipikus läufer-knie, nyújtani is kéne, ez után találtam meg magamnak a jógát, azóta szerencsére nem is volt gond vele.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz CsonkaImo #30910 üzenetére

    Feküdj hanyatt, két kéz oldalt kinyújtva, egyik lábad kinyújtva, a másikat ezen átvetve nyújtsd ki a túloldalra, lehetőleg a két láb minél inkább derékszöget bezárva, magad felé feszített lábfejjel, vállak maradjanak a talajon. Ha a feneked külső, felső részénél húzódik az izom, akkor csinálod jól. Ez az egyik leghatékonyabb alapgyakorlat, de youtube-on találsz még pár gyakorlat(sor)ot, kimondottan futóknak, érdemes rákeresni. Futás után rendszeresen 5-10 perc nyújtás nagyon meg tudja hálálni magát.

    Szerk.: Nyújtás előtt valamennyire melegíts be, hideg izmot nem nyújtunk. Futás után ez természetesen nem kérdés, akkor inkább csak arra érdemes figyelni, hogy még melegek legyenek az izmok, ne várj túl sokat.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Érdekes, jelen esetben amúgy különösebben jelentőség nélküli, de hosszabb távon azért érdekes kérdést felvető dologba futottam bele, gondoltam, megosztom.

    Tegnap lemerült az órám futás közben, 13,45 km-nél vége volt. Otthon persze töltő, semmi gond, simán el lehet menteni mindent, szinkronizál is mindenfelé. Párom ott futott végig mellettem, tehát tudom, hogy 15,35 km volt a teljes táv, az idő is egyértelmű az ő adataiból, úgyhogy nem szerkesztettem a meglévő activity-t garmin connectben, mert az csúnyán bekavarja a méréseket tapasztalatom szerint, hanem létrehoztam egy új activityt onnét, ahol az előző véget ért, ahol megadtam a hiányzó 1,9 km-t, és 12,5 percet. Garmin el is fogadja, semmi gond, szinkronizálni viszont sehova nem tudom. Ha a .tcx fájlt próbálom feltölteni stravába, azt sem fogadja el. Ha stravában létrehozok egy manuális activityt, akkor hiába adok meg távolságot benne, azt automatikusan átállítja 0-ra. Próbáltam úgy is, hogy treadmill runningot adok meg neki, de akkor is ezt teszi.

    A tapiriiket is próbáltam, ő sem hajlandó felszinkronizálni ezt az activityt.

    Nyilván nem az 'elveszett' 1,9 km-em fáj, hanem az a kérdés, hogy mi van, ha óra nélkül futok, és később próbálom azt a futást hozzáadni stravához?

    Amúgy az az érdekes az egészben, hogy a 'karrierem' elején rengeteg futópados futásom volt, és akkoriban nem volt még órám, csak edzés végén szoktam lefényképezni a futópad paneljét a követhetőség miatt, szóval azokat mind később, manuálisan adtam hozzá a garmin connecthez, de amikor a tapiriikes szinkronizációt csináltam, szépen átkerültek stravába is. :F

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Corpuscle #30943 üzenetére

    Hajlam, sajnos. Idővel, és sok edzéssel jobb lesz. Migrénes érgörcs, összeszorulnak az erek, romlik a keringés. Ha a szemed is lüktet, és belülről minden egyes szívveréssel szúr, illetve fizikai megerőltetés után a fejed felforrósidik (a vér nem tudja elvezetni a hőt), akkor welcome to my world. A család anyai ágáról örököltem, ott fejfájós mindenki, és jellemző az agyi infarktus (stroke). Anyám 50 éves kora előtt kapta az elsőt, hónapokba telt, mire a bal oldalát újra rendesen használni tudta. Aztán rá pár évre még egyet. Ez volt az egyik utolsó lökés a sport felé. Akkoriban (főleg nyári időszakban, vagy gyakori időjárásváltozáskor) heti rendszerességgel volt migrénes görcsöm, és kb mindennap fejfájásom. Terhelésre azonnal migrén (ha nagyon meghajtottam magam, akkor epehányásig). A futást úgy kezdtem, hogy minden futás után értágító fájdalomcsillapító, és hideg zuhany, úgy kezelhető volt. Aztán egyre jobb lett. Egy idő után már csak versenyek után kellett gyógyszer, vagy ha tűző napon futottam. Most van vagy 10 doboz belőle a szekrényben, mert szerencsére egy ideje nem fogy. Tavaly talán 2-3 migrénes görcsöm volt összesen, és futások után szinte mindig elég egy hideg vizes mosakodás. Nagyon mélyről indultam, és kardio-tekintetben rettenetesen sokat kell még fejlődnöm, de ha belegondolok, hogy hány doboz gyógyszert nem kellett beszednem, mióta futok, és hány fejfájást spóroltam meg...

    Szóval türelem, kitartás, és fokozatosság. Addig pedig hideg zuhany, értágító (koffein bármilyen formában), folyadékbevitelre, és cukorszibtre pedig figyelni!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Corpuscle #30945 üzenetére

    Ahogy írtam, a futás rengeteget segített (kellett a keringési rendszernek a kipucolás), minimális odafigyeléssel már kb tünetmentes tudok lenni. Aztán jön egy front, és végem. :DDD De ilyen az elmúlt egy évben talán kétszer volt, szóval hatalmas az előrelépés.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Danika256 #30960 üzenetére

    Ez ilyen. Nekem a múlt év volt olyan, hogy abszolút nem éreztem, hogy fejlődnék, pedig objektíve ott volt az, csak tényleg nem látványosan. Aztán az októberi maraton után egy rövid novemberi pihenővel nekifeküdtem az alapozásnak, a decembert durván meghúztam, és egyszercsak elkezdett egyre kényelmesebbé válni az egyre nagyobb tempó. Ma 5:50-es 10k-t futottam 146-os átlagpulzussal, tavasszal ez mg durván versenytempónak számított, simán 160+ volt a hozzátartozó pulzusérték. A múlt téli alapozásom azzal telt, hogy küzdök, hogy 6:45-ös átlag alá tudjak menni aerob zónában (nem mindig sikerült), most 6:00-s félmaratont le tudok futni végig aerobzónában maradva. 2-4 hetet még rászánok azért az alapozásra, heti egy-kettő tempósabb edzés azért úgyis becsúszik (tegnap is lement 6k 5:00 alatti átlaggal, ez eddig a második legjobb időm ezen a távon ever, pedig erre most abszolút nem készültem rá), aztán február közepétől jöhetnek a kigyorsítások.

    Az időről meg annyit, hogy tegnap 10 fokban indultunk el este futni, kicsit fújt a szél, úgyhogy rákaptam az aláöltözőre, meg a vékony felsőre egy széldzsekit, aztán a 10k felénél (pont a táv legtávolabbi pontján) megfordult, és felerősödött a szél (persze így már oda, és vissza is szembeszél volt), elkapott minket egy durva zápor, részben némi jéggel, dörgött, villámlott, és percek alatt csatakosra áztunk, miközben a hőmérséklet lezuhant 2 fokra. Se az arcomat, se a kezemet nem éreztem, a nyakamba folyt a saját taknyom kb, amit az arcomba csapó eső mosott le jéghideg vízzel, zsepit elővenni esélytelen volt, mert a gatyával együtt ázott foszlányokká a zsebemben, és amúgy sem tudtam volna megfogni. Nagy élmény volt. Ja, persze aztán megjött hozzá a fejfájás is, szerencsére csak tompán, de egész éjjel megvolt, többször is megébredtem rá, valamikor ma délelőtt múlt el. Úgyhogy el is mentem egy laza-lötyögős 10k-ra, lásd fentebb... Ma is 2 fok van amúgy, de néha kisüt a nap, csak aztán gyorsan bújik is el, mert úgy kergeti a felhőket a szél az égen, hogy némelyik gyorsabb, mint a mellette épp leszállni készülő repülő. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #30973 üzenetére

    :Y :C :R

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz petikeh #30994 üzenetére

    Mit lehet ehhez hozzáfűzni? Pulzusadatot ugyan nem látok, de az állókéoességeden látszik a biciklizés. Gyakori, hogy az egyikből átvált valaki a másikba, egy ismerősöm most azért tette le a bicajt, és kezdett el inkább futni, mert így időben kevesebbet kell beletennie ugyanahhoz az edzettséghez, ami munka, és család mellett nem utolsó szempont. Neki a felesége futott már régebb óta (többszörös maraton-finisher), ő eddig csak hébe-hóba, de jellemző módon kettejük közül ő a gyorsabb, és fittebb, szóval versenyekre is úgy jár el, hogy asszonykának segít tempót futni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #78687232 #31028 üzenetére

    Szobabicaj, vagy rendes bicaj + görgő? Bicajos (triatlonos) ismerősöket ahogy végigkérdezgettem, szinte mindenki az utóbbit tolja, aki nem, az meg edzőterembe jár. Amúgy most a nagy divat a tabletet a kormányra állítani, vagy a tévé elé pakolni a bicajt a görgőn, és virtuális futamokat csinálni. :DDD

    Szerk.: Kíváncsi vagyok, ez mikor szivárog át a futópadokra...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #78687232 #31031 üzenetére

    Úgy értem, konkrétan többen együtt tekernek egy szoftverben, ami figyeli a pedálmozgást, meg a görgő ellenállását, és a képernyőre (tévére, vagy a tabletre) vetíti az ellenfeleket, vagy a csapattársakat. Konkrétan ki sem mozdulsz a lakásból, de a saját, valódi, kint is használható biciklidet tekered egy görgőre állítva, a barátaid otthon ugyanezt csinálják, és a tévén vetíti eléd a szoftver az utat, a teljesítményed alapján előznek le a virtuális (vagy valós, de fizikailag máshol tartózkodó) versenyzők, illetve a domborzat függvényében állítja a görgő ellenállását. Nem is annyira olcsó játék, de valahol érthető, hogy népszerű lett.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bandus #31066 üzenetére

    Mondjuk ilyen korán reggel ezt 3x kellett elolvasnom, mire rájöttem, hogy a személyes névmás helytelen használata miatt nem tiszta... Komolyan kerestem először, hogy ki a pasi a történetben, illetve, hogy akkor ez most nő, vagy férfi (idő alapján nő, de ha valami mély-afrikai, akkor sose lehet tudni).

    Zola: Ezek alapján én is inkább arra hajlanék, hogy az android bt hr kezelése lesz kritikán aluli. Én ugyan eddig csak garmint használtam, és csak almával, de sose volt velük gond. Futócsoportban van pár droidos user amúgy (bár errefelé az alma, illetve a garmin is felülreprezentált), de eddig rendszerszintű panaszok nemigen kerültek elő.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Zola007 #31082 üzenetére

    Ha van ismerősi körben, próbáld ki egy almás telefonnal. Nem is kell rá semmit telepíteni, rögtön ott a Health app gyárilag, ha abban működik, akkor mindenben.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Zola007 #31085 üzenetére

    Nekem ezért lett elegem a droidból, az össze-vissza szoftverfrissítések, a gyári gányolások, meg amiatt, hogy rootolás, és mókolás nélkül semmi nem akart normálisan működni. Ezek szerint az elmúlt kb 5 évben nem sok minden változott... Az almának is van egy rakás f*szsága, de elnézem neki, mert bekapcsolom, és működik minden, amit hivatalosan tud, nemhogy nem kell hozzányúlni, de nem is lehet, és ez nekem egyre jobban bejön.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz bencze #31091 üzenetére

    Félreértesz. Az össze-vissza szoftverfrissítés alatt azt értettem, hogy hol jött, hol nem. Amikor a Samsung bejelentette, hogy az egyéves Galaxy S-emre nem jön már több szoftverfrissítés, ha frissebb verziót akarok, akkor vegyek S2-t, akkor átálltam Nexus S-re, merthogy arra mindig lesz friss, ráadásul nem összegányolt, samsungos, hanem szűz android frissítés. Aztán amikor ez nem működött, az nem működött, és mindenre az volt a válasz, hogy tegyél fel 'főzött' romot, akkor lett elegem (meg a stabilitási problémák miatt, meg mert ha melegedett a telefon, akkor nem volt hajlandó töltést felvenni, inkább diszkréten lemerült töltőre dugva, meg ilyenek). De ahogy az utánad következő hozzászólást elnézem, azóta sem sok minden változott... Egyik készülékem sem kimondott dzsunka-phone volt, sőt, még olcsónak sem mondanám őket, simán akkori felsőkategória volt mind. Távol álljon tőlem, hogy bárkit bármire rábeszéljek, az meg pláne, hogy olyanokat mondjak, hogy az alma a világ legjobb telefonja, de nekem ez a jobban bevált kompromisszum. És megy vele a BT HR...

    Bandus: Jól néz ki, de jó lesz az év végén fekete pénteki akcióban 60 EUR-ért, addig kitart a két Pega34, amit a mostani akcióban vettem, és még szűzen kuksolnak az ágy alatt.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Haugland #31137 üzenetére

    Az 5k / 10k / FM / Maraton tempó azt a sebességet jelenti, amivel ezeket a távokat szeretnéd futni. Nyilván a szeretnéd az egy olyan dolog, hogy vagy képes vagy rá, vagy nem, de ezek általában céltempót jelentenek.

    Nyilván minél hosszabb a táv, annál lassabb a tempó. Illetve ha direkt hosszú távra edzel, akkor a rövid távjaid lassulhatnak, és viszont (bár ez még bonyolultabb, mert ha rövid távra edzel, akkor lehet, hogy egy maratont nem is bírsz végig).

    Nyilván egyén-, és edzésfüggő, de általánosságban elmondható arra, aki nem egy kifejezett távra edz, hogy olyan 7-10% között szór a lassulás a táv duplázásánál: azaz ha az 5k megy 20 perc alatt, akkor a 10k valószínűleg nem 40 perc lesz, hanem ~42:50, a félmaraton ~1:36:00, a maraton pedig ~3:45:00. Van erre mindenféle kalkulátor, amik mindig egy kicsit más értékekkel számolnak, de lényegi különbség már nincs.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz tomcica #31148 üzenetére

    "A lenyeg,hogy porogjon a lab minel gyorsabban (a sebesseg teljesen masodlagos) valamint lejjebb,ha elnyulik a lepes es nagyobbakat lepsz az remek munka a "lepes nyitasara",ami kesobb a gyors munkaval es az emelkedokkel (erosites) azt eredmenyezi,hogy mintegy "rugo lesz a labadban"."

    Nálunk ez a gyalogátkelőknél szokott menni: 'Most zöld!' - és akkor sprint keresztül az úton. Attól függően, hogy milyen távolságra vagy tőle, amikor éppen zöldre vált, ez lehet 20 és 150 m között akármi, az öv azonnal mutatja a terhelésváltást, szépen fel tud ugrani a pulzus, de nagyon jól tud esni egy-egy ilyen nekiugrás. Domb sem gond, szinte minden útvonalban vannak a környéken hidak, illetve alul- és felüljárók, ott is szépen meg lehet húzni a lefelét, és a felfelét is. Ha direkt úgy alakítja az ember az útvonalat, akkor ezeket lehet halmozni is. Futócsoport is úgy szokott intervallumot szervezni, hogy hídfutás (kb km-enként van egy a Majnán, és mindkét parton sétány): vagy a hidak között sprint, és a hídon keresztül pihenő, vagy hídon (hídra fel - hídról le) sprint, hidak között normál tempó. Nem is tudom, melyik mókásabb...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés