Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #33692 üzenetére

    Szerintem hegy alatt ne abrakolj, inkább legyen max thresholdtól maratoni tempóig, annál gyorsabb ne, és mennyiség csak okosan, a maraton előtti 2. hétben már kicsit visszavennék (tudomisén 75%) és utolsó hét 50%, úgy, hogy maradjon benne minőség de csak ez a lightosabb hosszabb. 2.5 óránál nem több de utolsó 2 hétben inkább 1.5-2 max hosszúra. Ezt nem minden napra értem hanem heti 1 vagy 2 és ennek egy része könnyű pl 15 könnyű 10 maratoni vagy hasonló esetleg a végén pár km kicsit fölötte.

    Nekem ma szarul esett az edzés, mazochista edző volt sajnos.
    35 fok, szombaton volt a FM, ugye ilyenkor elvileg 1 hét lazát csinálnék. Hétfőn ugyanez az edző volt csináltunk meglepinek ilyen dombon felfele szökdösést (helyből 2 lábbal előre meg háttal), meg oldalazva meg mindenféle ilyen gyakorlatok, még ma 3. nap is éreztem itt-ott a hatását. Nem baj, rossz időzítés, de jó néha az ilyen. Ma meg bemondott 4 szett piramist (100-200-300-400-300-200-100, 100m pihenővel köztük), amiből 3 szett lett de nekem 2 amiből a 2. már érezhetően lassult. A múlt heti pályaedzés is ilyen rövid gyorsak voltak, meg voltam győződve ma valami vo2max dolgok lesznek vagy hasonló hosszabb, mert csináltak az elején felmérést és a többség FM-re készül, páran maratonra. Elvileg maratonhoz én csinálnék ilyet de mennyiségben felét, havonta 1x max 2x nem egymás után, és persze nem pihenő héten, meg nem 35 fokban, azt hiszem 3 ilyen szett valamennyire menne 10 fokban pihenve, mondjuk az a 100m pihenő nekem kevésnek tűnik ehhez még akkor is, ha a szettek közt van 2-3 perc pihenő. Szerintem túltolta, de ugye ajándék ló stb.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák