Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rezrex

    csendes tag

    Hello!

    Új vagyok a fórumon, és a digitális hangtechnika világában is, és szeretném kikérni nálam hozzáértőbb emberek véleményét.
    A minap kinéztem leendő fejhallgatómat (fél óra hallgatózás a Media Marktban, ahol lehetetlen a nyitott darabokat normálisan meghallgatni a bolt háttérzenéje miatt... még jó, hogy én zártat akarok, és hogy a Sennheiser HD408 hangja amúgy se tetszett), egy Beierdynamic DT235-öst. Azt is tudom már, hogy valószínűleg egy Bravo V2 hibrid fejhallgató erősítő lesz előtte, amiről már sok jót olvastam. Viszont a DAC tekintetében gondban vagyok. Ezt a rendszert már nem akarom a laptopom alaplapi Realtek HD-járól meghajtani, viszont mint az eddigi darabokból látszik, én egy nagyon olcsó, de szép hangú rendszert szeretnék.

    A ring egyik oldalában nálam egy Logitech X-Fi USB hangkártya, a másik oldalon egy Muse Audio DA10 USB Mini DAC áll (vagy bármi az ebayről ebben az árkategóriában...) és bőven játszik még a Musiland Monitor 01-US USB hangkari is.

    Valójában egy olyasmi, "egyszerű" szerkezetet szeretnék, mint a HRT Music Streamer II, csak a low-end kategóriában (szóval egy USB bemenet és két RCA kimenet bőven elég), de ami még nem ront a hangon (feltűnően) a vacak alkatrészek és összeszerelés miatt.

    Szóval a kérdés: melyiket vegyem a felsoroltak közül, vagy ha mind vacak, akkor mit ajánlotok ebben az árkategóriában? (kb. 25000 Ft-ig /de inkább 20e-ig.../)

  • Rezrex

    csendes tag

    válasz schawo #6765 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot, valószínűleg megfogadom, mert nekem is szimpatikusabb a Musiland. Mondjuk még várok, hátha van valakinek tapasztalata az USB-s Creative X-Fi hangkarival (bár kissé ódzkodom tőle, mivel van benne mindenféle "technológia", ami esetleg akkor is beleszólhat a zenébe, ha én azt nem akarom /a.k.a. "vajon ki tudok-e kapcsolni minden felesleges sallangot ezen a vackon?" szindróma/)

Új hozzászólás Aktív témák