Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • contaxg

    veterán

    válasz szaszayanou #34097 üzenetére

    Nem tudom, nem ismerem a pro kiadásokat.

    Egy picit más. Ezt az üzit most kaptam priviben de engedélyt kaptam, hogy megosszam veletek. Érdekelne a véleményetek. :R

    Szóval a Violectric. Hát igen, valóban koppant az állam. Annyi forrásról hittem már, hogy jó, de miután ezt összebarátkoztattam a géppel, egyből rájöttem, hogy ez VALÓJÁBAN a zene. Ez egy olyan forrás, ami mindenből képes volt értékelhető hangot kihúzni, amit rádugtam. Tiszta, élettel teli, kicsit nyers, elképesztően jó hangja van. Nem tudom jobban leírni az élményt annál, hogy tegnap 22:00-kor le akartam feküdni, de folyamatosan alkudoztam magammal, hogy na, csak még egy számot, aztán még egyet, meg még egyet, és végül hajnali 4-kor kerültem ágyba.
    Ennek ellenére több dolog kiderült a teszt során, amire vártam már, hogy realizálódjon, és most megtörtént, nem is rejtem véka alá: az én fülemnek nagyon megvannak a korlátai. Egyrészt próbáltam a te kábeleden kívül kipróbáltam egy másik egyáltalán nem audiozáshoz tervezett kábellel: Semmi komoly különbséget nem hallottam a két kábel között, illetve a hideg-meleg állapot között sem vettem észre semmi különöset.
    Az is kiderült, hogy a Vsonic GR07-em valóban sziszeg egy kicsit, mintha mesterségesen világos akarna lenni, vagy ilyesmi, DE jóval kisebb mértékben volt jelen ez a hiba a Violectric-kel, mint bármi mással, amiről valaha hallottam ezt a fülest (meg a többi dinamikus Vsonicot). A HI-2050 is nagyon tetszik, egy asztali rendszerbe soha többet nem vennék zárt fejhallgatót. Olyan egészségesen szép széles tere van, amit zártban még nem hallottam soha. Egy kicsit több mélyet még elbírnának a Pro 80-hoz szokott füleim, de valószínűleg hamar meg tudnám szokni ezt a hangzást is.
    Csodálatos élmény volt tehát ez a pár óra, amennyit eddig tudtam hallgatni ezt a rendszert, de ennek ellenére két lábbal a földön maradnék és azt mondanám, hogy azért azt látni kell, hogy az emberek nagy részének nem ez a realitás. Szerintem viszonylag kevés olyan szerencsés ember van Magyarországon (de tágabb körökben is), akinek egy ilyen DAC-fejhallgatóerősítő kombó ára nem hiányozna különösebben a bankszámláról. Tehát akkor induljunk ki abból a tényből, hogy az alaplapi hangkártya hangja a fossal egyenértékű, a Violectric pedig A zene. De én nagyon szeretnék a kettő közé egy élhető alternatívát találni, ezért szerettem volna eleve valami 60k körüli kategóriába tartozó forrást kérni tőled, hiszen ahogy Te is mondtad, dolgozz sokat és élj úgy, mint egy minimálbéres, és akkor előbbre fogsz jutni. Egy minimálbéres pedig nyilván még akkor sem tud sokat áldozni magára, ha éppen audiozna ahelyett, hogy péntek esténként mondjuk holtrészegre issza magát. Nem titok, hogy nekem egy Asus Xonar DS kártyám van, amit erősítésben egy retro cucc, egy Technics SU-VX500 szolgál ki. Próbálgattam ugyanazokkal a számokkal váltogatni a két forrást, és bár nyilván valamilyen szinten drámai volt a különbség (különösen részletességben, pontosságban és térben), de egyáltalán nem hánytam sugárban az Asus-Technics rendszertől, sőt, néha még meg gondolatban meg is paskoltam a vállukat, hogy na igen, azért mégsem véreztek el mindenen azonnal.
    A teszt tehát kettős végeredménnyel zárult: Az én fülem fejhallgatóból még nem hallott jobb hangot, mint az elmúlt két napban, és mostantól én is nagyon komolyan veszem azt az alapvetést, hogy előbb a forrásra költünk, utána a fejhallgatóra, de ennek ellenére nem javasolnám minden potenciális Xonar-vásárlónak, hogy hallgassák az alaplapot és gyűjtsenek Violectricre. Lehet, hogy az én alaplapom nagyon szar, de én hatalmas ugrást érzek az integrált hangkártya és a Xonar között. A kérdés azonban az maradt bennem, hogy akkor mégis hova érdemes továbblépni, ha megmaradunk a realitásoknál. Szerinted egy bkercso féle fejhallgatóerősítő-DAC kombó megállná a helyét? Esetleg létezik bármilyen más értékelhető komplett fejhallgatós hang (a fejhallgatót beleszámolva) 100.000 Ft alatt?

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák