Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitrograde

    senior tag

    válasz lapalapa #104277 üzenetére

    Hát, megfordult itt ez-az, amióta a rendszer vége és legeleje (audio-PC) stabilan tartja magát. Össze kell szedjem a gondolataimat.
    Volt egy agyontúrt, Bursonizált, rezgéscsillapított, minden módon megpimpelt Breeze Audio DAC, egy Yulong Sabre DA8 II (Hoer Wege tuninggal), RME ADI 2 FS, Parasound P6, Resonessence Lab Concero, és jelenleg egy Soekris 1541. Az első három mindegyikének beépített előfokánál jobb volt a Promitheus Audio TVC (saját), a Django (kölcsönben), illetve a Music First (nem az ezüst, a réz - ez amolyan "fél karomat odaadnám érte" hang, sajnos csak kölcsönben). A TVC-k közül az első kettő közel (árkülönbségükhöz képest meglepően közel), a Music First jóval fölöttük (árban is). Az RME ADI 2FS sajnos visszalépés volt a Promitheus TVC és a Yolung kettőséhez képest (árban egy teljesen egy magasságban voltak), annak ellenére, hogy az RME a végtelenségig hangolható és illeszthető (lenne) a végfokhoz. A Parasound P6 nem volt rossz, de annak a DAC része nem volt valami nagy szám (meg kellett volna próbálni a Conceróval, mint külső DAC-kal vagy DDC-vel, ma már tudom). Utána jött a Soekris, és ahhoz nagyon kellett a Schiit Freya (ami már akkor is hallatszott, amikor a Jotunheim 1-el próbálkoztam). Persze egyik sem a Wadia 321 árszintje, de szerintem ne kiabáljátok el, mit tudhat egy rendes előfok egy hozzá hasonló ligában játszó végfok és a Wadia között.
    A különbségek leírására így utólag nehéz vállalkozni, de azok a TVC-k nagyon tudnak valamit a természetesség és az élénkség egyensúlyáról, különösen persze a Music First. És a Schiit is jelentősen javított a Soekris mögött a hangon, elsősorban a dinamikán, miközben megőrizte a DAC finomságait.
    Ilyesmi a bakancslistás.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó DIY OTL fejhallgató erősítő a hirdetéseim között.

Új hozzászólás Aktív témák