Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paler

    aktív tag

    válasz Bodz #78028 üzenetére

    Elolvastam az RME „Bibliát”, és ez egy hiper-szuper drágasszág (Szmiagol után szabadon) :D
    Sok mindenbe egyetértek pl. az EQ-val kapcsolatos filozófiájukkal. Én is úgy gondolom, hogy van helye egy jól működő, precíz EQ-nak.
    Mint pl. a hangzásra vonatkozó ízlésé mindenkinek más, ezért megvan a lehetőségem arra, ha zenehallgatás közben lenne némi hiányérzettem, akkor bele lehet finoman korrigálni a zenébe, és segítségével saját ízlésemre tudom szabni. Arról nem is beszélve, hogy némelyik albumnak elégé elcseszettre sikeredet a hangkeverése, ott pedig egyenesen szükséges is lehet az EQ-s korrekció. Sajnos a kor előrehaladtával a hallásunk is tompul, és a fülünk között is lehet/van különbség. Ezt én is alátudom támasztani, mivel pont 1 hónappal ezelőtt voltam hallásvizsgálaton, és alapjába véve az életkoromhoz képest jó a hallásom, de a két fülem között sajnos van már némi eltérés. Tehát a Balanced mellett az oldalankénti EQ-nak is van jogosultsága. A fejhallgatók hiányosságait is lehet az EQ-val korrigálni, kozmetikázni. Az 5 sávos EQ korrekció nem tudom hogy mennyire lehet elég (az RME álláspontja szerint elégnek kell lennie), az még kérdés számomra, de az hogy lehet pl. Q faktort (jósági tényező) is állítani az nagyon ígéretesnek tűnik. Van benne 20 memória hely a különböző presets-ek mentésére, ami szerintem bőségesen elég lehet. Ráadásul real time-ban hallható a módosítások hatása oda-vissza. Csak remélni tudom hogy tényleg olyan profin működik minden ahogy le van írva.
    Tehát nekem nagyon bejön ez a cucc, és ha majd beszerzek belőle egyet, akkor biztos hogy jól elfogok vele szórakozni. :P :C

    JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

Új hozzászólás Aktív témák