Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubu79

    addikt

    válasz Winner_hun #240 üzenetére

    A cserélhető hegy végén van egy porkohászatilag előállított kis henger, ami arányaiban leginkább a pogácsára emlékeztet. Ennek az anyaga határozza meg a pákacsúcs hőfokát.
    A Weller páka úgy működik ( az enyém legalábbis ), hogy a nyelében van egy mágneskapcsoló, ami egészen addig meghúzva marad, amíg a hegy el nem éri a hőfokot. A kapcsoló szára érintkezik a csúcs végével. A csúcs végén lévő anyag az adott hőfokon elveszíti mágneses tulajdonságát ( mágnesezhető ), emiatt a kapcsoló kiejt és a betét nem fűt tovább.
    Van valamennyi hiszterézise a dolognak, úgyhogy a páka nem kapcsol vissza azonnal, hanem egy kicsit visszahűl.

    Azt hiszem a csúcsok 270-400 fokig vannak és 5-8-ig van a számozás ( 5-270, 6-300, 7-360, 8-400 fokos, de ezt már baromi régen tanultam, úgyhogy nem biztos )

    Fogalmam sincs, hogy most mennyibe kerül - én tizen pár éve vettem az enyémet használtan 6000HuF-ért trafó nélkül ( 24V/50W-os ) .

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Új hozzászólás Aktív témák