Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #70869248

    törölt tag

    válasz gV #22982 üzenetére

    csak gondold végig...Massa előz mint gép a rajtnál...ezzel holdig rugva a McLaren-s taktikát úgy csapatban mint versenyzői fejben.
    -gondolkozás.
    Massa kellően gyors, Hungaroring nem az a pálya ahol lehet előzni,..semmi értelme erőltetni (én nem értek egyet, de a csapat másként gondolkozik), első kiállás 1 kör különbséggel.
    -gondolkozás
    A gondolkozás tárgya mindig az hogy hogyan előzzenek a box-ban..tankoljanak rövidet? Rizikós mert a Ferka előrébb van a Pit-ben..pozícióban vannak.
    Többet kell tankolni-nem leszakadni, és többet kint lenni mint Massa a könnyű autóval, míg Massa a nehéz autóval megy és eközben összerakni az időt ami ahoz kell, hogy Massa elé jöjjön vissza a pályára.

    Minden logikus volt szvsz,...és mivel 5 mp nem a világ (nem tudni mennyivel volt több kör Hamilton autójában) Kimi-nek Alonso-val szemben elég volt 1 kör is.

    Aztán defekt-aztán motorhiba és Kovalainen nyer :D

  • hunnylander

    őstag

    válasz gV #22982 üzenetére

    "Remekül kapta el a rajtot, és már az első kanyarban az élre ugrott, azonban változtattunk stratégiánkon, hogy egy hosszabb második etappal lehetőségünk legyen arra, hogy az utolsó kiállás alkalmával megelőzzük, és elhappoljuk előle a győzelmet."

    "Végül egy elfékezett gumi, és egy defekt keresztülhúzta számításainkat, de szerintem Lewis-nak mindene megvolt ahhoz, hogy megnyerje a futamot."

    Szerintem is. :P

    Lewis csak az 50. kor tajan jott volna ki a boxba, es a Hungaroringen a megtankolt es a konnyu auto kozott van kb. 1,5 mp, es Lewis nem az a ficko aki nem tud odatenni 5 kort a konnyu autoval 99%-os hataron autozassal, amig Massa megtankoltan vanszorog. Nem veletlenul spurizott Massa Lewis defektjeig, mert ha hiszed, ha nem, de akkor meg kozel sem volt meg a szukseges elony es Lewis komoly fenyegetes volt szamukra. Nem veletlenul vagtak be Massa versenymernoket es a Ferrari strategajat (Luca B...) a kozvetites azon szakaszaban.

    A defektig nyitott volt a kuzdelem. Nem mondom, hogy Massanak nem sikerulhetett volna megorizni a poziciojat, de te se tagadd le, hogy Lewisnak is megvoltak az eselyei.

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

Aktív témák